Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen extraplat (64)


Recommended Posts

am continuat cu mancatul aiurea...ieri cred ca am mancat iaurt cu gem fara zahar si cu cereale, apoi la lucru o bucatica in opinia mea mica, de canneloni cu spanac si ricotta, o banana, o gogoasa, o muffin mica, multa cafea si vreo 15 alune :))))

 

azi am mancat cam oc hifla si ceva cu margarina si cu miere, respectiv gem de smochine. acum ma voi culca, daca nu ma trezesc prea tarziu vrea sa gatesc ceva. si evident sa merg la sala.

maine vin boxerii din alt oras si facem sparring. :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 796
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Xio, mai sunt si zile de astea. Da-le naibii, ca-ti permiti [:)]

 

Marina, dar tu intelegi ce zice tanti aia acolo? Eu am cateodata problema ca aia zice ca trebuie facut nustiuce si eu-s pe toti peretii, ca nu inteleg limba bine.

 

Vad ca te-ai pus serios pe munca cu sportul. Cum stai cu mancatul?

 

Mocanita, cat de putin mananci! Esti o comoara la casa omului, face lumea economie cu tine [:-)))] .

 

Aqai, n-am retinut. Cat de des mergi tu la sala? Si faci clase sau program clasic, pe grupe de muschi?

 

Eu n-am prestat nimic sportiv de joia trecuta, pe motiv de CM. Dar sambata am umblat vreo 3 ore prin oras, in sus si-n jos pe dealuri, iar duminica am facut 4 ore curatenie intr-un depozit [batcap] . Asa ca un fel de miscare tot am facut.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pe cate dealuri ai haladuit? 7? :)

Hai ma, baga un hint acolo, mananci pastel de nata? Doamne, numai cand scriu si salivez abundent :)

 

Io azi n-am sportuit dar de maine pana vineri am cate-o ora in fiecare dimineata, aranjate deja. 2 cu trainer , 2 alergat.

 

Aici a nins ca-n povesti, dragutz, am dat zapada de pe masina, azi 6 grade. Super.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aa, pai atuni se pune ca in Dresden m-am plimbat de pe la vreo 11 pana la 8 seara, nu? :P

 

 

Am fost la sala, m-am dus cu gandul sa fac biceps si abdomene, dar era unul dintre antrenori acolo, se antrena singur. mi-am facut abdomenele si m-a intrebat daca am chef de sparring. Da' bineinteleeeees :D am facut doar 3 runde, fara timp, pana am simtit ca nu mai pot (el mai putea, dar mna, ghinion).ne-am si filmat, m-am distrat la inceputul filmului parca suntem David si goliat (desi el nu e asa inalt, cred ca are 1,75).

 

O ora a durat tot. Dupa aia am facut biceps, am mai exersat putin la sacul de box si la bara de striptease. am reusit sa ma invart putin pe ea...poate pun filmuletul pe siteul nostru, just for fun. dar trebuie sa va anunt inainte ca e mai mult pt a rade si ca nu exista abdolut nici o miscare acolo care ar putea fi catalogat in vreun univers ca lasciva sau senzuala :))) in principiu doar am incercat sa ma agat de bara fara sa pic in fund :)))))

si le respect in continuare pe stripteuse. :))))

 

 

la capitolul mancare cam trist...dimineata ce am zis, cateva lingurite de gem de smochine, in total 3 banane si acum un shake de proteine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caro, incerc sa merg de 3 ori pe saptamana, la clase merg eu de obicei, ma plictisesc singura la aparate

 

miercurea o ora de yoga

vineri (sau duminica) clasa de core

sambata o clasa de power unde se fac greutati si exercitii pt diverse grupe si apoi mai stau si la o ora de yoga

 

dar yoga de miercuri cred ca o pierd, ca pana in decembrie nu mai am cine sa imi duca copiii la dojo si se suprapun, tre' sa-i duc eu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si io, si io trag cu ochiul , am vazut niste  bebelushi... un deliciu [hopsieu]

 

Azi iar circuit, ora mea cu tipa asta ar trebui sa fie chiar 1h, dar cand fac circuit dupa 40-45 min sunt rupta si ne luam la revedere :)

Totusi, ajunsesem cu 30 min inainte si am mers pe banda, plan inclinat, a mai contat si asta, probabil , la faptul ca am obosit rau.

 

V-am mai zis? am prins o oferta super si am luat niste bilete in Sardinia, pentru mai, de-abia astept !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu ma mai pot aduna deloc. am inclacat cu aproape 2 sapt un deadline unde mi-au intrat deja banii.
 N-am fost in viata mea in situatia asta...am avut un episod cred ca depresiv? asa se numeste cand de 10 zile ai iesit de doua ori din casa si aia pana la paine cum ar veni? fix 15 min?
in rest stau cu laptopu sperand ca o sa scriu inca o nota si inca o nota *acuma se scrie si direct la computer compozitia :D) si nimic.
 stiu tot, am planul piesei, am ideea, feelingul, deci nu sunt pe uscat cu inspiratia.
 dar nu pot .
 daca as reusi sa ma mobilizez...imi sta ca o piatra de moara, tot ce vreau e sa ma ocup de mine o vreme, fara presiuni.
dar cand scapi fraiele cu self esteemu, aia e cel mai greu de revenit
cred ca asta cu lucratul de acasa mi=a ps capac anul asta.
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Azi 20 min pilates si hotarirea sa incerc si eu sa nu mai  maninc  dupa ora 17.

Sabina,banui ca si eu maninc necontrolat,pe un fond de depresie . Ma apuca cite un puseu si bag dulciuri.Incerc sa tin sub control si ca sa diversific putin preocuparile cotidiene, m-am apucat de invatat spaniola.Deocamdata pot sa-mi comand cafea si suc de portocale.

Sabina,spor la treaba!

Dupa amiaza vreau sa fac pina la o ora orice fel de miscare m-o tine departe de pat.

Xio ,pune pe privat adresa, ca ard de nerabdare sa vad cum te deconectezi.

  Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabina fa ceva, ce D-zeu. Iesi din casa, admira natura, mergi in parc, admira culoarea/forma unei frunze de pe jos, privirea unui copil. Nu te afunda si mai rau in starea de acum. Fa ceva ce-ti place. Pe mine m-au ajutat revistele de design floral, cartile.

Tu ai putea tine cusuri in scoli, gradinite? Cateodata e bine sa fii fortat sa iesi in lume, te deconectezi, uiti demonii acasa.

 

Azi sper sa ajung si eu la cardio energy ca am rezervare si eu si pentru mezina. A inceput sa-mi placa chit ca e un exercitiu la care nu stapanesc bine miscarile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...