Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen extraplat (64)


Recommended Posts

buna dimi,

 

nu trageti doar cu ochiul la ghetar, indrazniti sa urcati pe el!

 

mocanita, 30 min pe banda inclinata inainte de circuite, e ceva! esti super tare, am vazut si pozele tale, felicitari!

 

sabina, imi pare rau sa aud, din pacate stiu ce inseamna. DAR stiu si cum se iese din minunea asta. asa ca acuma daca tot ai zis, iti spun reteta mea: coktail C, D, magneziu si musai iesit din casa. mergi la o sala, mergi la yoga, mergi see un counselor, orice te scoate afara.

 

big hug!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 796
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

da, e posibil sa tin un curs de compozitie la liceul de muzica.
maine mi-am pus o intalnire cu ceva prieteni dupa amiaza, desi sg meu gand e ca nu m-au avzut demult si o sa se infioare cat de grasa sunt fata de anu trecut (va dati seama cat de dusa sunt, nu?:D)

 acuma trag tare sa termin piesa asta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabina, cred ca de la un grad de depresie incolo, ajuta numai terapia, din pacate. Sportul, Mg si aerul curat ajuta si ele, dar ceea ce spui tu acolo zic eu ca depaseste un episod depresiv, cred ca e depresie full blown! Nu neglija, ai grija de tine. Cat de slaba sau grasa esti acum e irelevant! Sufleteste nu esti OK si asta trebuie sa rezolvi rapid!

 

Mocanita, super training ai avut!

 

Otilia, tu faci sport impreuna cu fetita sau am inteles eu gresit? Am tot vrut sa-ti spun ca te admir ca lucrezi full time, ai grija de 3 copii, n-ai bunica etc prin zona si tot ajungi si la sport! Asta da vointa!

 

Aqai, eu am suit pe ghetar odata, dar am alunecat, ca nu tineam pasul la citit si acum mi-e rusinica sa urc iar...

 

Marina, habibi extraplata, ce faci? Madame Rina cum e? In ce limba te descurci acolo in Algeria ta?

 

Eu am fost azi la Pilates, dar la o alta clasa, nu Pilates Yoga. Frate, a fost full! Femei si barbati deopotriva. Si a fost f greu, greu, dar sunt mandra sa spun ca am facut fata cu brio! Se simte in mod cert ca am mai tot facut sport, mi-am revenit f repede.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am iesit ieri lesinata de la Cardio energy.

Ce nu-mi place, de fapt efectiv ma deranjeaza, e ca de cand ploua non-stop si-s foarte multi clienti la sala, in zonele cu aparate pe mine ma da pe spate mirosul de transpiratie. In salile unde se tin clase e spatiu, e aerisit, alta viata. Dar in afara lor...Sunt cam pretentioasa dar ce sa fac.

 

Sabina, nu cumva ai mai pus autoportetul pe forum? e tare fain? Esti o comoara cu atatea talente. Muzica, fotografie, din condei scrii tare bine. Ce suprize mai ai pentru noi?

 

Caro, nu fac sport cu ea. Ea e la gradinita aproape de serviciul meu, celelalte doua langa casa. In ultima perioada martea sotul face teme cu cele mari acasa iar eu iau mezina si merg cu ea la sala. Au acolo un loc de joaca pentru copii unde-i supravegheaza.O pot duce la doua intervale 16:30-18:00 ori 18:00-19:30. Al doilea pica pentru ca are 4 ani, la 8 seara e in pat. Si mai vreau sa fie si mancata, spalata, haine pregatite pentru a doua zi. Asa ca eu cu o zi inainte sun la sala sa ii fac ei rezervare in primul rand. Daca nu ii gasesc nu pot merge. Dupa aceea imi caut eu o ora fix in intervalul ei de joaca. Si marti am gasit 16:15-16:45 si e bine ca o las pe ea si am si eu timp sa ma schimb.

Am bataie de cap ca vor si celelalte la sala si nu gasesc o solutie buna. Daca merg acasa sa le iau pe cele mari nimeresc fix in traficul cel mare catre zona noastra. Partea buna e ca au timp de teme si sa manance rapid. Partea nasoala ca nu mai pot ajunge cu ele inapoi decat  la al doilea interval, micuta rupta de oboseala la sfarsit. Am incercat joi asa cu sala de langa servici. Am lasat-o pe cea mare la curs de tobe la 5 si cu toata graba am ajuns la sala la 17:10. Am ingrosat obrazul si am rugat-o pe fata de acolo sa le supravegheze macar o ora sa apuc sa fac si eu ceva. Si a acceptat dar nu pot repeta. Mai pot merge la sala din centrul orasului ca ei nu au interval, ci 1,5 ore intre 4:30 si 7:00. Maine are cea mare o schimbare in program, sun sa vad daca e loc pentru toate. Ideal e sa merg sambata dimineata cu toate trei insa greu sa gasesc trei locuri plus ca sambata dimineata suntem la cumparaturi. Duminica e inchis la copii si cateodata mai primesc invoire de la sefii de acasa asa ca merg singura.

Asa ca la mine e chestie de noroc pentru ca ele vor sa vina cu mine, nu sa stea acasa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)] chiar ca esti de admirat cu cat balet trebuie sa faci ca sa ajungi si tu sa faci sport. Eu daca trebuia sa ma agit atata cu unde las copiii cred ca nu mai vedeam sala.

Pe mine ma doboara uneori mirosul puternic de parfum. As prefera o transpiratie neaosa decat parfumul greu al vreunei doamne parfumate, machiate pana in varful unghiilor care mai mult se fataie pe-acolo decat munceste. Noroc ca nu le place trezitul de dimineata si cand ajung ele eu deja sunt pe terminatelea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu baletul asta mai ard din calorii [:)]  Ca de mancat mananc mult si bine..

Acum daca stau sa ma gandesc bine nu prea am simtit miros de parfum pe aici la sali, doar antiperspirante. Am avut norocul insa de curand sa ma nimeresc intr-un locsor, ceva parfum arabesc, valeu ce esente puternice.

Se deschide o sala noua fix langa scoala de cultura unde o duc eu miecuri si joi pe cea mare. Celelalte doua sali sunt cam la 2-3 km distanta, inspre marginea orasului. Cea noua fix in mijloc. Tocmai ce am sunat la ei si evident ca trebuie sa mai upgradez putin abonamentul, vreo 10 euro. Ceea ce n-ar fi mult ca banii acestia ii dau pe parcarea in centru lunar si la ei cand merg am 2 ore gratis parcare. Deja ma cam hotarasem sa fac miscarea insa nu-mi place ca ma forteaza sa fac abonament pe minim un an. Mai rumeg azi, maine se deschide si poate merg sa vad minunea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, esti o eroina! [flo2] Si nu, nu esti pretentioasa. Cum sa-ti convina sa miroasa a transpiratie?!

 

Sabina, felicitari! [pk]

 

Hm, am simtit eu bine ca a fost dura ora de ieri. Am febra musculara pe toate partea din spate, de la omoplati pana in spatele genunchilor si in plus pe laterale. Ouch!

 

Azi nimic interesant dpdv sportiv. Am mers vreo 3 Km, dar atat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am terminat piesa.
pt mine urmeaza acuma munca mai putina.
Pana la finele anului stiu sigur ca o sa am un workshop de muzica de film (ca tutor...deci nu usor, dar macar va fi funny)
si mici chestii organizatorice, dar nu cred ca ma mai bag la ceav creativ din asta de unde tre sa smulg din mine.
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...