Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen extraplat (64)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 796
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Xio , sala e slabutza fata de ce discutam noi dar in lipsa de altceva ce pot face. Au o clasa misto de gym ball, nu am crezut niciodata ca e atat de complicat sa te dai in spectacol cu mingea aia imensa si o clasa de Pump pe care incerc sa nu o sar. Mai fac aqua biking care e super plictisitoare dar am eu asa convingerea ferma ca face bine la corp . Ultima distractie e Zumba. Nu mi-a placut in veci dar profa e exceptionala. Unu ca danseaza de mori si doi are atat energie in ea ca daca iti pui mintea si te tii de ritmul ei transpir mai mult decat o ora de alergat. Si in rest ii dau cu banda gandidu-ma cu nostalgie la vremurile cand alergam pe malul marii. Acum desi marea e la 2 km de mine cred ca o sa o vad doar in vacanta de vara [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, am vazut niste exercitii tare fain cu mingea aia, si eu vreau sa cumpar una pt sala noastra.

Si eu am vrut sa merg la aqua biking, cred ca face minuni, dar e la vreo 30 km de mine si doar intre anumite ore, nu ajung din pacate.

 

Ieri am avut cheat day, azi am mers la sala dar eram lipsita de orice chef...am facut si o nevralgie sau intindere musculara (nevralgie mai degraba), ma doar bratul stang de numa (nimic fantastic, trece, dar nu am putut face nimic la sala).

am facut abdomene, ca deh, sa fac si eu ceva. Vineri dupa antrenament facusem si picioare, la aplecarile cu bara mi-am pus prea multa greutate si nu le-am facut corect asa ca am avut pe langa febra musculara la picioare si la trapez, si la umeri in partea din spate. am ajustat apoi iarasi greutatea.

2 ore jumate am stat la sport vineri :))))))

 

de mancat am mancat ok, acum mi-am baut proteinele si trebuie sa mananc ceva acusi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, ma bucur sa te vad pe val;) chiar daca marea e 'departe'! 3 Kg in 12 zile e fain! Nu-mi spune ca vrei sa ajungi la 54...

 

Xio, tii doar un cheat day pe saptamana, in rest mananci low carb sau cum? Daca da, inteleg ca e eficient pt definire. Despre sanatos nu ma pronunt ca probabil stii tu mai bine:)

 

Dulcetica, ce mai faci? Te tii constant de sport?

 

Aqai, unde esti?

 

Eu sport acasa nu mai fac deloc, din pacate. Nu mai am conditiile necesare, respectiv am spatiu, dar toata casa e numai gresie (deh, ca la mare) si nu pot face, mi-e prea dura/rece suprafata.

 

Cu sarbatorile astea m-am puturosit rau de tot, n-am mers la sala cred ca vreo luna [fri] . Am si luat 2 Kg pe care am inceput sa le dau natural jos acum. Am mancat multe dulciuri, fraiera de mine. Mai ales ciocolata, culmea! Mie nici nu-mi placea ciocolata pana cum cativa ani. Insa, incet incet, m-am obisnuit cu ea [:-)))] .

 

Asa ca de martea trecuta sunt la post de zahar, nu m-am mai atins deloc. Si e bine, incepe sa scada apetitul.

 

De sport m-am reapucat saptamana trecuta, adica e un fel de-a spune, ca am facut o ora de Pilates. Am facut cu o tanti, un fel de profa de sport de pe vremuri… sau asa mi s-a parut mie la inceput. Ce vorbesti, nene, e dura tanti. Nu te lasa sa misti in front. Nici sa strangi din gura a efort n-ai voie, cica Pilates e un sport fluid, nu trebuie sa se vada ca faci vreun efort, ca zmucesti nimic [alcool] . Si are niste pozitii de Pilates, inclusiv pe masinaria specifica, de care eu nici n-am auzit pana acum. Fain tare pt core. Dar cam atat. Asa ca trebuie sa suplinesc.

 

Asa ca am zis ca voi (re)incepe sa fac marsuri pe deal in sus si-n jos ca am pe unde, macar o zi pe saptamana si o data pe saptamana voi merge la sala sa trag de fiare [smulgpar] . Urasc sa fac asta, dar n-am ce face. De musai ca de voie buna! [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

M-am sculat decisa sa ma apuc de sport si am facut 13 min din asta:

https://www.youtube.com/watch?v=q6NIWNnvOK0

 dupa care am picat doborita.

Mai fac azi ceva ,chiar daca pt inceput cu pauze ,ca-s intepenita rau si cam grasa. Cind ridic picioarele ,parca-s pernite peste tot.

Pup si o zi perfecta!

Cam asa arata o parte din orele de Pilates pe care le fac eu. F eficient pt abdomen!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, welcome back! :D

 

Da, am o cheat day si in rest mananc sanatos, nu low carb, ca facand atata sport am nevoie de carbohidrati. manananc mai mult low fat.

 

Ieri am ajuns acasa pe la ora 16 si ceva, mi-am facut mancare, am mancat pe la 5 jumate si m-a anuntat sotul ca el merge la sala de la 21 si ceva....antrenorul nu avusese ieri chef asa ca pe la 19 m-am culcat pana la 21, si apoi am mers la sala pana la 23 aproape. :)))

am facut doar biceps, dar bine de tot.#

azi am antrenament si apoi fac umeri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da, aia-i masinaria de Pilates. E fff buna! Iti lucreaza niste muschi de care habar n-aveai.

 

Salteluta nu ajuta, ca intinzi bratele pe langa ea si e brrr. Plus ca e suprafata f dura pt articulatii.

 

Imi place  noua clasa de PIlates. Lucram la sol, la masinarie si ieri am lucrat si putin la benzile de TRX, alta chestie fff misto!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...