Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen extraplat (64)


Recommended Posts

liniste si pe aici, inca ma mai tine "dieta"; de fapt nu  o dieta, dar incerc sa mananc putin si fara grasimi si carbo

luni am mancat f putin:8-900 kcal,

 

ieri un pic mai mult 1300-1500 poate: dimi= cafeaua cu lapte, o omleta cu putin avocado si varza acra. gustare un mar, pranz = supa crema de legume cu 3 linguri de orez fiert, seara = 1 carnat la cuptor 100g (Slab doar 271kcal) cu salata varza si apoi niste pomelo. am calcat putin pe bec cu o bucata mica de tarta cu mar, dar nu mare

 

am facut 10 min stepper si atat, fara pilates ca a venit cornel

sa vad azi ce mai fac/mananc, am inceput iar cu tarta aia la micul dejun

cred ca fac niste spanac, fasole verde sau linte de pranz, daca am timp si chef, daca nu iaurt si diseara o sa fac un piept de pui cu o salata ca mi-au cerut fetele snitel si piure

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 796
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am facut ieri Bosu. Misto 'mingea' aia si mi s-a parut greu. Am febra pe la muschi mici si ascunsi bine:)))

 

Am nevoie de tonus, ce fac eu 1 data pe saptamana la Pilates e frectie! Trebuie sa ma apuc de sala, dar… si dar… si dar...

 

Scuze, frate, scuze! La astea ma pricep eu:))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai avut timp sa intru pe aici.

Vineri am fost la o clasa 21 minutes body, cardio. Am zis sa incerc ca sa scap repede ca eram in graba. Ei bine a fost grea si in plus eu am avut si bonus, 21 de minute de exercitii kegel. Parca degeaba ma duc la toaleta fix inainte de clasa. Bine ca aveam protectie dar nu vreau nici o picatura sa iasa asa ca am strans bine. Mi-a placut si as mai incerca dar sa prind curaj.

Evident ca am facut febra de la alergat cu picioarele la piept si altele similare.

Sambata cum aveam febra si de abia puteam merge pe scari am zis sa fac flotari asa ca am facut si la maini putina febra.

Duminica am stat cuminte.

Iar luni am fost la catarat pe perete unde-s prinsi bolovani. A fost tare fain.Mi-a luat ceva sa-mi depasesc frica si sa-mi dau drumul pe spate ca ma tine mecanismul acela pus sus. Am incercat cand eram mai jos la 2-3 m si nu m-a tinut pentru ca nu m-am lasat pe  spate bine si de aici teama. Asa cand era jos o persoana la capatul franghiei care sa ma tina ma simteam mult mai in siguranta ca simteam efectiv cum ma tine cablul. Pe cand cu mecanismul acela pus sus in primul moment te duci ca ghiuleaua in jos si dupa aceea blocheaza caderea libera. Ah, m-am uitat in jos de pe la 8 metri si mi s-a dus cheful de urcat mai sus. Sper sa mai merg si sa urc mai sus. Dupa aceea ma dureau incheieturile de la maini dar in rest am fost bine avand in vedere ca m-am dus acolo cu febra la picioare si le-am folosit la catarat. De fapt se folosesc multe grupe de muschi sa te tii, sa urci, sa te echilibrezi, sa te impingi in sus.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Varul nostru e megapasionat de bouldering si de catarat, are si acasa Nu stiu cate aparate pt exercitii si in mansarda in sormitor are tot peretele facut pt catarat ;))))

Ieri am avut antrenament dar nu am mai avut chef sa fac si sala.....

Dimineata am mancat budinca de tapioca cu magiun de prune, 2 mandarine mici, 2 banane, o para, un iautt nayural degresat si unulde fructe degresat, 2 supe la plic, o salata maaare cu rucola, boabe de fasole, fasii de tofu, rosii si seminte, migdale, proteine.... si cam atat. Ceai si cafea pe langa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello

eu merg inainte cu sala, desi in iarna asta am cam facut pause lungi si dese. De 2 saptamani insa m-am cumintit si merg de cel putin 3 ori, odata la pilates, o data la LAG si cel putin o data la greutati.

Dar cum cu greutatile faceam cam haotic si inefficient, ieri am vb cu un antrenor sa fac tabata... pff, nene greu, greu. Am o febra acum generalizata, cel mai nasol e ca am la intercostali de la pilates si la brate-umeri de la tabata. N-am putut sa dorm pe o parte azi-noapte.

 

Cu mancatul stau insa prost - deci si cu Kg, din cauza iernii si a oboselii e imposibil sa mananc dietetic. Sper ca in curand sa reusesc sa ma disciplinez. Sa se mai incalzeasca, deoarece cu oboseala nu o termin pana la vara, cand dau disertatia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am calatorit-o sapt trecuta si desi eram chitita sa profit sa alerg afara cand am pus piciorul la 0 grade mi-a sarit instant orice chef de alergat. 

Si cu dieta am rarit-o dar am mancat ok ca in vremurile bune si vad ca sunt in scadere.

Azi am in plan pump, zumba (doamne unde am ajuns) si o sauna buna. Mi-am revazut dupa 7 luni toate lucrurile din angola, ganterele , insanity si scaritza de la asylum.....pe ele :)

Si ne-au adus la sala un omulet de plastic pe post de sac de box. Cum taman ce mi-am recapatat si manusile de box incerc sa-l gadil si pe omuletul ala putintel :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...