Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen extraplat (64)


Recommended Posts

Hello

Eu sunt pe baricade cu sportul - chiar ma bucur ca fac fata din ce in ce mai bine la antrenamente, foarte rar mai stau sa ma odihnesc si chiar a crescut intensitatea lor antrenorul asta, ca suntem mereu aceleasi gagici si stie ca poate. Se ma rataceste cate o curajoasa noua si o lasa balta la jumate, mov la fata :)

 

Dar cu mancatul (si greutatea) stau f prost. Cred ca de la iarna gri si oboseala mare, simt nevoia sa mananc carbs si dulciuri. De la dulciuri ma mai abtin, dar mi se intampla sa mi se faca foame f rau si sa ma reped in covrigi, pateuri, etc. Prost, prost de tot. Am ajuns iar la 57 de Kg, e drept ca acum nu se vede rau, pentru ca fac sport, dar eu STIU :((

Sper sa se incalzeasca putin si sa-mi revin la normal, as vrea 52-53kg.

 

Dulcetica, zic si eu acelasi lucru: cand faci o rutina nu abandona, odihneste-te cand nu mai poti pret de o miscare-doua si continua. Si eu la final de antrenament pilates am momente cand stau un abdomen sa-mi trag rasuflarea si apoi ii dau inaite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 796
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ceva ce se numeste LAG - legs, abs, gluteus. Bazat mai mult pe genuflexiuni in diferite Feluri, foarte greu.

Cand ma fac mare vreau sa merg si la clasa de bootcamp dar e foarte greu pentru mine. Sunt tipe care merg la bootcamp si apoi imediat dupa la pilates, bravo lor.

 

Trebuie sa cresc ritmul si greutatea antrenamentelor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am fcaut  in dupa amiaza asta cheat day :))

 ne-am uitat la Mentalistul si am mancat o pizza si o ciocolata, acum mi-e si putin rau de la ele ;)))

 

Nu am fost la antrenament ca ieri am avut garda si ma simt pandita de  gripa. Deja trei sferturi din spital au fost loviti, sper ca nu iau si eu.

Maine sunt medic la kickbox, participa cei de la sala unde merg. Pote pun un filmulet cu mine si o fata care lupta maine. in rets, saptamana asta am mancat conform, am avut antrenamente cred ca zilnic, exceptand joi si vineri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Helau, iar se duce la fund subiectul asta!

 

Pe mine ma dor toate ca ieri am facut 2.5 ore de sport: 1 ora de Zumba (Mariale a venit cu melodii noi, ne-am dat toti cu stangu-n dreptu'), 1/2 ora de abs (cruntaaaaa, fara nicio pauza) si 1 ora de piept/brate. Vreau sa zic ca nu cred ca maine dimineata ma voi mai putea spala pe dinti. Si am de condus maine vreo 3 ore, sper sa pot [:-)))]

 

Marina, ia vino si fa-ne o demonstratie de dat din buric.

 

Xio, ia mai arata-ne abdomenul ala, sa moara dusmanii tai [pk] .

Dulcetica, lasa prostiile zise pe la alte subiecte: cum adica faci sport numai daca trebuie neaparat??? Hai aici si baga mare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa slabesc un kg, sper sa mai reusesc macar 2. Saptamana trecuta am reusit sa merg de 4 ori la sala, am fost si ieri seara la pilates dar am tras de mine rau de tot, nu eram in apele mele, de dimineata mi-a venit CM (mai devreme cu cateva zile) asa ca o sa stau pe bara 3 zile.

Macar mi-am explicat poftele de dulce si de carbs din ultimele zile.

Si nervii :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea am mai dat pe la sala. Desi imi doresc dar daca nu se aliniaza astrele ce sa fac. Ieri vroiam ca marti am de obicei o fereastra. Dar a trebuit sa organizez o inalnire cu cativa colegi de-ai mijlociei sa se cunoasca si ei mai bine. Poate azi, sper.

Miscare am facut ceva ca in we am fost la munta si acolo nameti de zapada. Au inregistrat 2.35m, nou record. Eu n-am apucat sa schiez dar zau ca a fost efort mai mare dupa ele, cu imbracat, echipat, ajutat cu mersul la toaleta, mancare. Nu mai zic de tras cu bobul si sustinut fizic copila mare care a invatat sa schieze.

 

JG, ce tare esti, de 4 ori la sala [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...