Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen extraplat (64)


Recommended Posts

si eu am bagat zumba ieri, sincer nu credeam ca sportul asta te poate face sa transpiri in halul asta!

 

intrucat vreo doua luni sunt mama singura nu cred ca o sa apuc sa ajung la sala prea des in timpul saptamanii asa ca ma batea gandul sa incep serios un program de asta de 3o min. P90X3, mai am T25 ....ma decid dar trebuie sa ma apuc si de treaba ca numai datul din buric nu ajuta:D

 

Reluat dieta :) asta e rezolutia de 8 MArtie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 796
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gata, am terminat cm si ma duc azi la sala, in sfarsit...

Din pacate cand mi-e rau mananc dulciuri in prostie asa ca in 4 zile am pus la loc un Kg din alea 2 data jos, de azi iar cuminte la dieta. De vineri plec din tara 4 zile, ala o sa fie un challenge sa tin dieta, sper sa reusesc.

pentru inspiratie ma uit zilnic la pozele de la mare, de anul trecut, fac close-up pe sunci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa luam exemplu de la Aqai care e slaba, dar se da pe banda!

Eu am fobie de banda, nu pot si pace, a vrut un antrenor sa-mi demonstreze ca vaaaai, e simplu, si am iesit din sala hohotind de plans si tremurand toata! O fi zis ala ca-s nebuna [alcool] .

 

JG, probabil ca ai retinut ceva mai multa apa din cauza de carbohidrati. Daca esti cuminte, se duce rapid kg ala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, sa stii ca daca nu am filme cu mine NU ma dau pe banda fiindca mor! Si nu alerg, o setez la 15 grade si incep viteza de la 4 mile pe ora si cresc pana la 6.5.

 

fac asta fiindca ... Nu radeti, nu pot sa alerg, dar mi-ar place asa ca mi-am zis ca daca am filme si tot cresc viteza pana la urma de voie de nevoie o sa incep sa alerg, ca altfel ma arunca banda :)

 

dar cand incep sa alerg o sa pun banda la 0 inclinatie, ca nu- s masochista de tot:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am o febra musculara de zile mari picioare/fesieri. Asta de la un P90X legs and back the sambata si ieri am incercat un Fix 21 days cardio.

Asta fix 21 days e usurel in comparatie cu Insanity si altele dar ma gandesc ca e o buna forma sa te apuci de un sport contant fara sa ma descurajez ca nu mai sunt la nivel de insanity (dar o sa-mi revin :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am febra la fund dupa exercitiile de ieri. Azi sper sa mai strecor o ora de cardio daca reusesc sa plec devreme de la cabinet. Maine pilates, poimaine iar greutati, joi LAG.

Vineri plec si stau iar pe bara 4 zile (de-aia vreau sa trag saptamana asta tare).

 

Marina mi se pare o idee buna programul ala ca sa-ti reintri in forma. Spor tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost varza sambata. Febra musculara la pulpe si fesieri in urma a 21 de minute cardio facuti vineri seara. De abia coboram scarile prin casa. Duminica dimineata am si transpirat pana sa ma trezesc. Ieri am iesit la o plimbare usurica pe afara. Azi mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reinceput de azi sa mananc sanatos.

Cereale low carb si fara zahar amestecate, seminte de in si psyllium sau cum se cheama, o lingurita de miere si niste iaurt 1,8% grasime. Care mi s-a parut gras, eu fiind obisnuita cu 0,1%.

La gustare o banana.

Pana acum vreo 4 cafele, acum urmeaza a 5-a.

La pranz peste cu cartofi piure si putina salata plus o banana.

Pana diseara mai am 2 banane, un grapefruit cu o lingurita de miere si niste orez sau paine neagra vu cascaval.

Nema sport, doar niste tractiuni la spital. :)) cand am garda nu imi vine sa ma pun sa fac abdomene si genuflexiuni....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolina nici nu mai stiu ce voiam atunci, a trecut mult timp. La mine o fostmereu un cerc vicios, ba ma ingras, ba slabesc, dar din ianuarie am zis stop si m-am pus pe treaba. In pricipiu fac 7/7 sport, dar azi am facut pauza ca sunt racita moarta  [q] , de regula il execut dimineata, dar cand n-am timp mai fac si dupa-amiaza.

 

Dulcetica sa stii ca e greu, foarte greu la inceput, daaaaaar nu trebuie sa abandonezi. Pana acum nu m-am tinut asa serios de sport, adica faceam o luna, intrerupeam s.a.m.d, insa trebuie sa ai ambitie. De multe mi-a fost lene (recunosc) mai ales in primele 2-3 saptamani, dar trageam de mine, ca de caine sa termin. Insa cu timpul m-am obisnuit, acum imi e bine, incep sa se vada si rezultatele (asta e motivatia cea mai mare). Stand acum sa ma gandesc, ideea cu sportul a fost una dintre cele mai intelepte idei de pana acum. N-am fost niciodata fan sport, l-am inceput din necesitate (ca multe dintre noi), dar si in ideea ca atat psihicul (ce bine e sa vezi ca nu-ti mai ies burti din pantaloni, hainele sunt mai largi) cat si sananatatea au de castigat de pe urma lui.

Hai ca m-am intins cat o zi de post. :))) Pentru orice alte nelamuriri, astept intrebarile voastre.  [flo]

[:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...