Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abdomen extraplat (64)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 796
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

la aerobic la sala am tot zis sa merg si eu, dar fie n-am cu cine, fie n-am gasit nimci in timpul zile; eu muncesc de acasa si as putea merge dimineata; dupa-amiaza fie sunt f ocupata, fie-mi vin fetele acasa la 18 si n-am cum sa mai plce

 

ce patratele dulci, n-am nici un patratel, am burtica, dar parca s-au intarit muschii

in fine, ideea e sa mai fac acasa, sa incep sa fac pilates+stepper o zi si in alta zi jillian aia. problema e ca la cardio nu prea rezist, deci treb sa-mi fac intai un pic de conditie si apoi mai stii, poate ies la alergat, la ala poate si o prietena sa mearga dimi sau pot ies cu sotul, dar eu dupa 500m scot limbuta; ajunsesem si eu acum 1-2 luni pe la 6 km si 10 min, dar acum nu cred ca mai pot 

 

o sa mai vad si cu mancarea, nu e nici multa, nici f prost combinata

dimineata beau o cafea cu lapte, pe la 10 un suc de grapefruit proaspat

pe la 12-13 mananc pranzul si cina pe la 18-19 si cam atat, fara gustari. e adev ca uneori langa carne mai vine si un cartof mic, pe langa salata; sau mai mancam paste, dar sunt usurele zic eu - alio, olio si peperoncino preferatele noastre sau cu suc de rosii si ton

 

azi la pranz am mancat un castron de supa crema de linte cu 2 feliute mici de paine prajita; diseara cred ca bag niste cartofi noi la cuptor cu salata verde (fetelor le fac si niste pulpite de pui, dar eu o sa incerc sa le sar)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doamne ce dor imi e de One fitness, si de gagici, super sala si atmosfera de acolo :)

am vazut ca geo a bagat iar in the army :)

 

Geo aka "'Doamne da-mi rabdare''? :))

Da, a bagat iar Army Circuit in loc de ISO, dar o sa reia si ISO.. Si 1K , mai tii minte? Ajungem invariabil la 1300 repetari, ca "'vad ca n-ati lesinat'' :)) Are si ore de spinning acum, extrem de intens.

Da, e foarte misto. Eu singura merg, oricum dupa 10 min nu mai vad pe nimeni in jurul meu, de-abia apuc sa inspir, iar la sfarsitul orei zbor spre masina cu apa in cap :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce tari sunteti cu muschii, daca ar creste asa repede ar fi f bine :)))

 

Eu sunt inca acasa, in Tm, deci mancat aiurea dar mancare buuuna de tot :)))

 

Am vorbit aici cu un chirurg care e pasionat de fitness, el e ceva intre fitness si culturism, are un corp superb.

I-am spus ce mananc si s-a luat cu mainile de cap, a zis ca bag doar carbohidrati toata ziua.

I-am spus ca am inceput sa mananc multe banane...zice cate? pai...multe, na, 6-7-8 pe zi. A facut ochii maaari, a zis ca o suta de gr are 100 de calorii, deci eu am 1000 venite doar din carbohidrati, fara s apunem la socotrala jumatatea de kg de portocale si mandarine, linguritele de miere, cerealele, pastele, orezul :))))

I-am spus ca ok, ok, cand ajung acasa o sa mananc o luna asa cum spune el, sa vad ce rezultate am. a zis  "hai 2" :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

xio...pai ce iti era neclar ca mananci mult carbohidrati:D

 

dar ii si consumi, arati bine ce te agiti chiar asa...unde vrei sa mai slabesti.

ca pot sa  jur ca iti spune sa mananci low carbs, tine-o lunga cu fripturi, peste , salate si legume, fructe unul pe zi, 10 seminte numarate. Toate dietele de azi sunt exact pe modelul asta, mananca suficient dar low carbs numai ca mie mi se pare plictisitor de moarte si in plus incep sa am din ce in ce mai multe probleme cu carnea, peste nu mananc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, eu eram linistita ca mananc sanatos. Era sanatos, dar nu pt ce vreau eu:))))

Fac acum o luna de carbs normal si multe proteine, ma voi chinui sa alerg si vad ce rezultate am.

 

 

 

Anna, eu am muschi, la spate se vede extrem de ... bine :))) dar nu am cele 6 patratele, alea cica se fac in bucatarie si alergand..

Mi s-a tot spus acum ca asa subtirica nu am fost niciodata, desi am tot atatea kg ca inainte.

Poate mai facem site cu poze sa vedem rezultatele in ani si luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca asa se incepe, dulce!

15 minute sunt mai mult decat nimic. ;)

 

Eu nu va spun ce mananc, dar raman la planul cu mancatul sanatos de luni.

 

Partenera mea de la kickbox e in Thailanda, invata acolo Muay Thai intr-un loc, ofera cazare (case pe plaja), mic dejun si 2 sedinte de antrenament pe zi de cateva ore, costa vreo 500 de euro pt o luna intreaga. Cel putin asa mi-a spus la inceput, trebuie sa o intreb cat e ca poate s-au modificat preturile :))

A plecat cu unul dintre antrenori. Imaginati-va cum arata dupa vreo 4 ore de antrenament zilnic, plaja, inot, mancat  sanatos si baut 5-7 l de apa pe zi.

El a slabit considerabil, aproape ca are 6 pack, ea .... avea 64 de kg la 1,80, deci s eva defini de imi va veni s aplang la antrenamente :)))) abia astept sa ii vad.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio ai si tu un fix cu 6 pack are tale, deci facem siteul ala cu poze, ca tare sunt curioasa sa te vad

la 500 eur/luna, m-as putea muta acolo, m0ar costa mai putin decat acasa, problema e ca n-as avea chef de sport si ar treb sa muncesc...aaa si m-as ingrasa, eu asa m-am ingrasat in vacante, cu sarcina cu tartament hormonale, varsta

 

deci ieri am mancat super putin si corect

md: o cafea cu lapte si 1/3 lingurita de zahar bru; pe la 11 un fresh de grapefruit

pranz: o supa crema de linte cu 2 feliute mici(max 50g) de paine de secara

pe la 17 o banana, ca mi-ai facut tu pofta

la 19.30 un piciorus de pui, doar 1 ciocanel cu 2 linguri de fasole verde si salata asortata...nu mi-a mai ars de mancare ca eram singura cu maimutele si targea de mine ba in stanga, ba in dreapta, taie-mi carnita, taie-mi salata, da-mi in gura...mi-a pierit si cheful de mancat

pe la 21 o banana ca-mi era o foame....si m-am culcat cu burta cerand de mancare

azi no change la cantar, tot pe plus sunt :(...nor fair

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...