Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abdomen extraplat (64)


Recommended Posts

Sunt convinsa ca e mai bine afara, dar totusi daca inclini putin banda si nu te tii cu mainile de manere (si sunt sigura ca nu faci asta :)) te apropii de alergatul pe afara, cat se poate, nah, zic eu...

Eu ascult muzica tare si ma uit si la la tv cat alerg. Daca sunt acasa aleg ce vreau eu, daca sunt la sala ajung sa ma uit si la meciuri de fotbal, depinde langa cine aterizez, daca vin ultima :)

Aseara am alergat 7 km in 45 min.

 

PS: Aqai, mila aia alergata e cu 16.6 km/ora ?!! Wow, super !!! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 796
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aqai, eu la 7km/ora e musai sa alerg pe banda. Tu inca mergi la 7mile/ora=11.2 km/ora?

 

Eu alerg 3-5 minute la maxim 10.5 km/ora pana simt ca nu mai pot. Chit ca ma uit la tv tot nu pot trage de mine mai mult de 5 minute. Atunci incetinesc la 5-6 km/ora si merg. La aceasta viteza pot pune si mana pe manere si apare dupa ceva timp pulsul care e undeva spre 180. E bine ca simt cand trebuie sa ma opresc.

 

La distanta n-am trecut de 4 km. Imi amortesc degetele din exteriorul picioarelor si pentru mine acesta e semnalul sa ma opresc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu pot sa tin la alergat daca ma mobilizez mental cam 30 min in medie cu viteza de 7.5- 8km/h. La 7 km/h merg rapid nu pot alerga si mai bag sprinturi la 10-11 km/h dar la fel 1-2 min . In general imi setez obiective de timp, mai am si momente in care imi pun obiective de distanta.

Nu imi inchipui cum ai putea alerga tinandu-te de manere , in general alerg ca si cum as alerga afara .

Cred ca tb sa-mi mut banda in camera. O am intr-un fel de basement, pot sa imi pun filme pe tv dar e camera f intunecasa, cu aer putin, asta ma cam deprima (sau imi caut eu scuze evident )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, eu am o relatie f buna cu mersul pe jos:) si rezistenta si viteza. Alergatul la 7 miles per hour ma plictiseste groaznic, e prea incet. La 10 miles/ hr e mai bine dar foarte greu rezist jumate de mila.

 

eu nu sunt o alergatoare deloc deloc dar acu' mi s-a pus pata ca vreau sa fiu si precum am zis ma folosesc de banda si de tot soiul de tricks sa imi pacalesc creierul sa uit de plictiseala. Senzatia de la final de esti stors de toate cele merita :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aoleu ce sportive sunteti fetelor, ma duc jos sa fac pilates, ca pe biciclte am incercat azi si n-am putut, mi-e somn rau ca n-am dormit azi noapte si  am si "musafirii" in vizita si nu-mi e prea bine, dar macar pilatestul sa-l fac

ieri am reusit 10min si 1.8km

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut ieri garda, de ieri am inceput sa mananc fara asa multe dulcciuri sanatoase :)))

Toata ziua a fost ok si dupa masa a inceput munca.....nu am dormit decat vreo 2 ore, m-am tot trezit sa pun sange si plasma si altele, la 8 jumate am plecat la spital cu treburi si am ajuns la ora 19 acasa....am mers la sala dar am facut doar biceps si m-am prostit pe acolo stand in maini, am fost rupta de oboseala.

Am mancat azi urmatoarele:

-o banana

-iaurt cu cereale (micul dejun)

-o cafea de la starbucks

-in loc de pranz 2 batoane cu proteine

-un lapte batut

-cateva bucatele mici de pepene inainte de sala (cubulete de pepene, ananas si 5 boabe mici de strugure)

-proteine

salata de spanac, rucolla, marar, cu rosii si niste fasii de soia.

 

ieri am mancat dimineata...ceva, cred ca iaurt cu cereale, la lucru rulada de peste si putin orez, o banana, 3 oua fierte si 3 felii de cascaval light si pe la 1 noaptea un iaurt o,1%.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana asta m-am miscat bine: luni niste cardio cam lesinat, marti pilates, azi arms and upper body.

Cu mancatul stau cam prost, simt nevoia sa mananc carbs :( am avut si foarte multa treaba si nu pot sa ma concentrez sa tin dieta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu azi sunt un pic happy, am revenit in sfarsit la gerutatea de o aveam 61.5; ca tot ma duceam peste 62 bine dupa cele 3 zile amarate din catania, si asta a fosta cum 2 sapt

un pic de miscare tot am facut si sapt asta desi am fost cu probleme, continuam, sa vedem ce iese, sper sincer sa dau cateva kg jos chiar daca f incet si parca, parca se vede o mica, f mica schimare la picioare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...