Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abdomen extraplat (64)


Recommended Posts

anna, cat de mari sunt fetele tale? 

Nu prea stiu ce astepti tu de la psiholog la varsta asta ca nu o sa-ti schimbe copilul .

Dar are dreptate cand spune ca tu trebuie sa te calmezi, sa te relaxezi pentru ca starea asta de stres i se transmite si fetei.

si mai cred ca e bun sfatul cu sa nu-i faci hatarul dar daca plange sa stai cu ea si sa incerci sa o distragi etc etc . Oricum mi se pare exagerat sa o lasi sa planga 2 ore...cred ca asta e nebunie. Mai bine zici ca e rost de workout si o iei in brate si zici ca e gantera :D, cum sa planga mai copilul doua ore... si nu stat cu ea in aceiasi camera plangand innebunesti si tu cu un copil plangand 2 ore si ea. 

Acum cu copiii mari si fara sa mai am probleme de astea eu zic ca tu trebuie sa te calmezi si destresezi, dupa care daca fata are nevoie de mai multa atentie fa un efort si acorda-i plusul ala de care are nevoie. Nu ajunge ea rasfatata din luat in brate si timpul zboara rapid, o sa vina vremea cand parintii sunt interzisi in camera. Iar daca luatul in brate te costa 10 min si tantrumul 2 ore , zau ca tu iesi in pierdere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 796
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

au 3 ani si 4 luni fetele, nu stiu ce vom face, vom vedea cum iesim la liman, nu pot sa o las sa planga 2h, dar nici sa o iau in brate din orice,adica sa-i dau orice. ma iertati ca am monitorizat 6 packuril cu probleme de copii/parinti

 

in fine, mi-am comandat o rochita acum cateva zile, si nu-mi vine, sunt suparata rau

asta e, masura 40, am luat intentionat mai mare, ca eu sunt cam 38 si tot mi-e mica :((

sunt asa suparata ca nu mai am chef nici de sport nici de nimic

 

http://shop.nissa.ro/ro/produse/detalii/5706-Rochie-RS6226

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai mai anna, ca in afara de xio cam asta e problema 6 pck-urilor noastre...copiii [:D]

 

si am trecut prin astea asa ca macar de un sfat sa fim bune.

 

Are 3 ani mey, ce-ti cere asa fantastic de nu-i poti da? eu nu stiu unde au zburat anii, i-as mai lua in brate (si ii mai iau din cand in cand) dar au 35 de kile si fie-mea e cat mine de lunga aproape. 

 

Pt mine sportul a fost modul de calmare de-a lungul anilor. A fost timpul pe care l-am petrecut cu mine insumi cand nu am avut timp de nimic si am tinut cu dintii de asta pana mi-a fost asa de rutina ca nu l-am mai putut lasa. Si mi-a placut sportul intenisv pt ca imi dadea ocazia sa nu ma mai gandesc la ale mele (cred ca am renuntat la orice ora de sport la care apucam sa imi fac to do list-ul in minte).

Si acum cand am inca parte de o adaptare dificila, daca fac sport am alta stare de spirit, daca nu fac mananc si imi plang de mila [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ana, capul sus, si zen mare mai... mamele sunt alergatori de cursa lunga, tu la cate duci pari mai degraba ca faci sprint si nu-i tocmai bine. mai delega si da-ti timp sa previi alea 2 ore de plans, e cea mai buna solutie. 

 

si piticul meu asa e, daca se pune pe plans e bai, asa ca m-am obisnuit sa am grija sa merg pe varfuri pe langa el cand simt ca nu am resurse pt impacat copil nacajit :)

 

la sectiunea sportiv-alimentara, am doar 2 mile de raportat ieri, ca piticul mai sus mentionat n-a vrut sa mearga la games si am reusit sa-l parchez doar juma' de ora cu o tanti, si mi-am mancat si timp cu schimbat, setat ipad pt amortit creieri etc.

 

am ton cu salata verde si lamaie la brunch si apoi vedem ce mai crosetez pe acasa pt cina...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu astepy sa am 6 pack si dupa aia fac un copil ca sa revin frumos la patratele :))) ati vazut cum arata Bruma?

 

 

Nu am mai mers ieri la sport, a trebui sa cumparam cadourile si a fost ataaaaaata de frig ca nu am mai putut, am mers acasa si am mancat o ciorba iute ee la chinezi.

Azi am garda.

 

Reteta era simpla.....

O scriu maine.

 

Azi am mancat dimineata din prajitura, la pranz sos bolognese din tofu si fasii de tofu, fasiile au 23 g proteine la 100 g :D.

Mai am o conserva de peste, 2 baby bell, alune, o branza de vaci degresata si sper ca imi aduce sotul un baton de proteine.

 

Tipa de la kickbox s-a intors, cred ca nu mai are deloc grasime pe abdomen.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi am a 3-a zi de sport consecutiv din saptamana asta si cica ma duc si maine :) Ptiu, ptiu ! Marti am avut 1K, 10 exercitii x 10 repetari x 10 serii. Picioare. Azi ma misc ca pinguinul. Ieri am alergat 7 km si azi am In the Army si mi-e frica :) ca se urla in clasa ca nu e pt oricine si oarecum ma simt vizata ). Maine vreau sa alerg din nou. 

 

Anna,  si Maria mea face tantrumuri dese, are  doar 1 an si 7 luni,  eu reusesc cel mai bine s-o linistesc distragand-o. Poate ai incercat, iti zic ce merge la noi..

 

A, Marina ca mi-am adus aminte, si eu am niste valurele pe maini care ma enerveaza maxim, zice Caro ca se duc odata cu grasimea, eu am 53 kg la 166 nu stiu cat ar trebui sa mai slabesc si oricum nu de-aia fac eu sport. E adevarat ca am intrebat in dreapta si in stanga si se pare ca nu le vede nimeni in afara de mine, dar garantez ca sunt acolo :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A intarziat o tipa de curand, ghinionul ei ca era la prima ora cu el (si nici n-a mai venit :)), pe la jumatatea orei a intrebat-o cati ani are ca se misca ca la 90 si daca ea credea ca vine sa vada Tanar si nelinistit cand a optat pt clasa asta :)) Stiu cum pare, ca la mine in birou toata lumea isi da ochii peste cap cand le mai povestesc dar probabil ca suntem masochiste :) Dar chiar iubeste ce face si vrea sa faca treaba cu noi.

 

Eu mai bine nu ma duc daca e sa intarzii, urasc sa intarzii, ma duc seara direct de la serviciu, nu mai are ore dimineata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...