Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abdomen extraplat (64)


Recommended Posts

parerea mea e ca treb sa mancam cate putin din fiecare, de asta zic ca fetele treb sa manance si carne, au nevoie si de proteine, dar vad ca ele vor doar carbs (paste, orez, cartofi)

pana la urma le-am facut o ciorba de pui taraneasca, dar legumele nu le-au vrut, au mancat mai mult zeama cu paine si un pic de carne

 

am increcat sa fac pilates, ca sunt intepenita rau, dar n-am reusit, poate maine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 796
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

60,00 si astazi come on , poate s-a defectat cantarul de la atata utilizare :) De 60 sunt multumita doar pt ca ajunsesem la 65. ceea ce pt mine dupa cum bine stii e o super tragedie. La 20 de ani aveam 45 de kg si aratam ca naiba, am o poza mai ca ma zbura vantul, aveam si niste salupe la 55 arat bine deci ala e targhetul meu si dupa 20 de ani [:D]

Ai mei copii sunt obisnuiti cu dietele mele, dar in ultimii 10 ani nu cred ca am exagerat in diete extreme, adica ultima mea supa de varza a fost inainte de a naste.

Dar am avut mereu grija ce mancam, cum mancam, E-uri, combinatii, eco , bio si organice. in plus eu sunt f dificila la mancare , am meniuri extrem de limitate si maica-mea inca zice ca din toata familia cu nepoti cu tot eu sunt cea mai mofturoasa. Urmata de ai mei copii care au mostenit toate hachitele mele dar nu si apetitul pt diete. Au mostenit in schimb apetitul pentru sport si in general cand nu se afla in fatza raftlui de bomboane stiu ca nici acadelele , nici chipsurile nici mancarea prefabricata nu sunt bune.

culmea ca si in anul asta cand am luat 10 kg m-au atentionat de multe ori ca poate ar tb sa o las mai moale cu prajiturile dar nu a fost numai alimentatia ci combinat zaharul in exces cu lipsa sportului si ceva stres :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ofof, maimai [:-)))]

 

Copiii mei tot zic (mai ales de cand suntem aici si vad frecvent mamele pe la scoala si la plaja): mami, ce bine ca nu esti o grasana [pk] . Nu inteleg de ce, ca eu n-am insistat niciodata pe chestiunea asta, ci numai pe sanatate, inima, pancreas, miscare etc. Dar ele vad de multe ori familii intregi de oameni grasi si fac legatura intre obiceiurile proaste din familie si modul cum arata si cum se misca.

 

Fata mea cea mica e suuuuper sportiva. Sare, alearga, ii place orice joc cu mingea, ar sari ore in sir la trambulina, ar face 1000 de sporturi. Aia mare - nimic! Face volei cate 2 ore de 2 ori pe saptamana, dar asa, tras impins. Ii place sa inoate, dar pe perioada scurta. In afara de volei, orice sport cu mingea ii e strain:) Merge pe role, cu bicicleta, dar in sine este o sedentara. Am noroc ca deocamdata are 1.60 si 41 Kg, dar are un maaare apetit in ultima vreme si suntem cu ochii si cu vorba (cu masura, cu masura) pe ea. Nici nu vreau sa fie obsedate de slabit cum am fost eu de la 12-27 de ani… Greu, nene, de pastrat echilibrul! Noroc ca mancam in mod normal mai dietetic (vine cu dieta preponderent vegana) si nu prea are din ce sa se ingrase.

 

 

Sotul meu e slim natural. E un tip comod si, in afara de tenis pe care-l joaca cu placere, face sport numai pt sanatate. Insa, el mananca putin. Lui nu trebuie sa-i aminteasca nimeni ca trebuie sa manance cu masura. Este si religios si tine toate posturile, timp in care nu se infunda cu paine si cartofi cum fac unii in post.

 

 

Si eu sunt mofturoasa tare la mancare. Muuuult mai mult decat copiii mei;)

 

Azi am la Rina zi de vitamine. Am inceput cu papaya si banana. Intentionez sa mananc ceva legume la abur cu un sos de usturoi si lamaie la pranz. Diseara o salata uriasa. Printre astea am pepene galben, capsuni si portocale. Trebuia sa fac Lower fix, dar n-am avut chef, asa ca am facut Dirty 30. Si pt ca sotul meu vine f tarziu seara asta, cred ca ma bag si la un Yoga fix dupa ce se duc fetele la culcare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai mai, crezi ca nu se discuta la scoala, nu vad la TV , nu sunt reviste? 

si eu inca am noroc ca sunt in africa in ultimii ani si angolezele erau cu forme desi foarte expuse dar la ei sa fi gras e un statut social, nu vrea nimeni sa fie slab ca de foame sunt satui toti. Iar la algerieni nu stii cum sunt dar din cate am vazut putine trase prin inel. La cantitatea de zahar care se mananca aici nu e nici de mirare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost ieri si azi la antrenament....nu am mancat azi ok, dar macar am facut sport bine :))))

in continuare ma oare umarul, nu pot sa fac sparring...adia pot, dar cu dreapta nu pot sa lovesc si daca vad ca nu isi tine partenerul garda din reflex dau...si ma doare de numa...

ieri am facut 2 reprize de sparring, fiecare cate 4 minute si dupa aia am continuat la sac, ca nu avea rost. am incheiat cu lovituri in aparatori.

 

azi am mers chitita sa fac doar biceps, era sala plina asa ca am mers la mine la kickbox, am facut 250 de abdomene dar toate grele, ca le faceam in serii de cate 10 repetari, rspectiv pt oblici si ridicari de picioare 25 de repetari.

si am incheiat cu biceps, nimic fantastic, doar 3 aparate, 4 serii la fiecare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza ! La raport: marti alergat 7 km, ieri group training - In the Army cu pe putin 80 burpees combinate cu flotari, geno , umeri, biceps, foarte completa ora asta imi place mult de tot. Ma termina ca nu ne da nicio pauza dar dupa ma simt fenomenal  si am vazut ca din ce in ce fac fata mai bine. Azi merg la spinning.

 

A, e un exercitiu care ma omoara pur si simplu . Statuia libertatii :)) avem cam 15 repetari /brat, fara care cumva sa aducem bratul in fatza. Numarat pe repede inainte :))

 

http://valentinbosioc.com/wp-content/uploads/2012/01/ridicari-turcesti2.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah, il stiu :)))

 

 

eu am febra musculara la abdomen, si asta se intampla rar de tot :)))) am mai scris ca acum fac abdomene grele, nu mai fac 100 fara pauza, unde abia de la 60 simti musculatura ca lucreaza.

Stiu ca am citit mai demult, a scris un culturist ca atunci cand faci abdomenele corect mai mult de 10 repetari pe serie nu poti face.

Si acum avem la kickbox o fata care tocmai ce a inceput, a zis ca poate sa faca si 300 de abdomene fara oprire ca nu simte nimic la un anumit exercitiu. am vrut sa ii raspund ca trebuie sa lucreze din abdomen ca sa simta ceva, si eu cand fac exercitiile si e prea usor ma concentrez sa incord doar musculatura tintita, nu sa fac din restul corpului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...