Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abdomen extraplat (64)


Recommended Posts

mi se termina pauza si mie. azi cred ca ma duc la step/ cardio. daca il conving pe dumnealui sa stea cu copiii si inca la playdate, cel mare vine cu un baietel acasa.

 

Tudor a inceput sa aiba obraji rotunzi si burtica si ma intreaba daca e gras. eh! se umfla de fructe si mananca cate o tona odata si mai rau a dat iara iama numai in junk si zahar ca soacra-mea tine post si nu are mancare cand vin ei de la scoala si in loc sa le dea fructe sua nimic, meniurile suna cam asa:

 

gogosi cu zmeura

paine cu peanut butter felul unu si apoi desert paine cu nutella

cookies

 

... and so on.

 

razboiul asta pur si simplu nu am cum sa-l castig. ea se plange ca nu are timp sa le faca mancare, eu ii tot reper ca 2 bananse sau un mar or whatever sunt perfect... dl sot o suna sa o intrebe daca are mancare, ea zice da, apoi le da tot gogosi, ca nu au vrut spaghete cu tocana de legume.

 

cu toate astea fac antrenament dur la arte martiale, de doua ori pe saptamana se intorc leoarca de transpiratie si si inoata - cel mare de 2 ori pe saptamana, cel mic o data. au niste pulpe numai muschi amandoi :) dar .... au si burtica :)

 

bine ca trece iarna, sa ii scot si la bicicleta si alergat in curte.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 796
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Marina, ti-ai atins targetul interim! Congrats! Dupa ziua de apa vei fi super-zana cred, dar doar pt o zi:) Eu n-am tinut ever ziua aia de apa.

 

Eu am ajuns la normalul meu la Kg dupa doar cateva zile de Rina. Dovada ca, intr-adevar, aveam nevoie doar de niste disciplina. Azi n-am prestat sport ca e vinerea mare si eu lucrez toata ziua, inca am musafiri, am facut cumparaturi si maine avem de facut curat si oua si cozonac si etc etc etc.

 

Aqai, eu cred ca sotul tau ar trebui sa discute cu ea mai ferm ce poate si ce nu le poate da copiilor sa manance! Si daca tine post ce? Mancare de post nu e mancare? Nu se gateste si aia?

 

Paste Fericit si ne vedem luni-marti candva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu am fost azi la sport ca sunt mai rau ca o batrana de 100 de ani. Pe langa umarul drept din cauza caruia nu pot sa boxez, sa fac sparring, tractiuni, anumite abdomene, flotari samd am reusit sa imi smulg efectiv unghia de la un deget de la picior si nu pot sa lovesc.

Dar nu va apucati sa radeti ca nu e tot: am guturai, adica brusc mi s einfunda nasul si imi curge ca la robinet acompaniat de lacrimatul si inrositul ochilor de zici ca am petrectut 8 zile si 8 nopti numai cu alcool si droguri..... deci mda, azi pauza.

de mancat am mancat ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh carolinah, discutia am avut-o in nenumarate formatii si tonalitati. El de obicei se enerveaza face urat, minunea tine 2 zile:)

 

 

Problema e ca si copiii o manipuleaza din rasputeri, refuza sa manance mancare si atunci ea le da ce vor ei pe principiul " sa fie ceva in  burta"

 

 

Cata vreme avem nevoie de ei, eu m-am resemnat si contracarez cu sport. bine ca acum si-a terminat el cursurile si nu mai ia altele pana la toamna asa ca poate sa culeaga copiii de la autobuz.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, asta e si abordarea mea cu mancatul Carlei la bunica-sa, care nu serveste ceva dulce gen o prajitura, ci un carton de prajituri, etc. Adica am lasat-o balta dupa ani de zile de scandal... mai degraba ma inteleg cu fiica-mea sa nu manance mult.

 

In fine, am fost la sala ieri si alaltaieri, acum e inchis pana marti si vreau sa-mi gasesc ceva de facut acasa. Am vazut ca am doar slim in 6... e prea usor, poate gasesc ceva pe youtube mai interesant,

 

In rest azi fac cozonac :D si oo vopsite

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut azi ordine la costumele de baie si am aruncat o parte dintre ele, le imbracam si sotul zicea daca da sau ba. M arog, l-am ascultat doar la cele mai vechi :))) dar e mai liber acum....asta pt ca mi-am cumparat azi altul, nu cred ca va arata bine ca deh, cred ca e chinezesc, dar am vazut cateva pe ebay vandute dupa ce au fost purtate si arata ca in poza. Ma voi lasa surprinsa.

in consecinta am postat pe siteul nostru 2 poze, colaje mai bine spus.

 

asta e costumul de acum, pe albastru:

 

http://www.ebay.de/itm/191542989139?_trksid=p2060353.m1438.l2648&var=490621679802&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...