Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 10


Recommended Posts

I-am facut si analiza de sange si urina

ia iesit glicemia marita(99) leucocite fregvente si calciu putin peste normal.

Are o alergie de vreo luna care nu ii mai trece

initial sa presupus a fi intoleranta la lactoza,i-am schimbat laptele dar degeaba

meey, buletinul din poza ar sugera o problema de digestie, poate o malabsorbtie intestinala...(DE FAPT, ACUM M-AM UITAT MAI BINE SI SCRIE RAR LA TOATE. DECI AR FI NORMAL BULETINUL) cat despre analizele de mai sus, pot fi in contextul unei tulburarii digestive, dar pot, la fel de bine, sa nu aiba nici o semnificatie...

despre alergia care nu mai trece, poate ca ar fi bine sa fie facute niste teste alergologice (ar fi bine sa consulti un alergolog). poate fi, de asemenea, si in contextul bolii digestive...

deci, conform analizelor, eu nu prea l-as incadra in nici o patologie. dar pentru ce ai facut analizele? ce simptome are?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 682
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nici nu stiu daca sa ma bucur ori sa-mi fac griji: fetita mea adoarme tot mai des (in special seara) de una singura, in patutul ei, insa ........ cu manutele in gura. De obicei prinde un degetel, insa, de teama sa nu-i scape, isi tine mana cu mana cealalta [batcap]

Azi am surprins-o cu dua degete, aratatorul si mijlociul, parca fluiera [:-)))]

Gina, eu am decis sa-i dau suzeta. Pana la urma ne-am inteles. Totusi ziua le morfoleste de numa' insa incerc sa n-o las sa adoarma cu suptul degetului/degetelor, ca pe urma nu cred ca mai pot face ceva. Oricum, stiu ca asta-i perioada de trecut toate prin gura la gustat si morfolit, dar mi-e tare frica de obsesia cu subptul degetului. Poate de suzeta voi putea-o dezvata la un moment dat. Sper...:)

Altfel, ii gasesc deliciosi la varsta asta cand isi sug degetelele pe rand si apoi toate deodata :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

no. suntem rupti. si eu si Zoard am cam dormit toata ziua. pe la 12 am ajuns acasa, am lasat pe hol toate boarfele, inclusiv hainele de pe noi. am facut baie amandoi,am mancat si dormit, cu pauze de juma' de ora. imediat ne culcam iar.:)

 

nu stim daca am scapat de Ecoli. nici nu aflam decat peste 10-14 zile, atat trebuie sa asteptam de la terminarea tratamentului pana putem face un set de analize. ce are el nu stiu daca se mai numeste diaree. are 2-3 scaune pe zi, tot cu mucus, tot moi, dar sunt puse pe seama intestinelor chinuite. sange nu a mai fost. tare sper sa fi scapat ca nu mai vreau sa vad spitalul ala veci!!!

 

e dezastru ce e acolo. de dormit nu poti, ca sunt 2-3-4 copii in camera, plang pe rand. usi trantite, lumini aprinse din senin, asistente cu gura mare care umbla ca acasa prin saloane, razand si povestind, infirmiere si femei de serviciu care trantesc tot ce apuca. dormeam amandoi max. 20minute legate, indiferent ca era zi sau noapte.

mi s-a recomandat sa  nu ies din salon fara sa-mi supravegheze cineva lucrurile ca se fura. deci pisu faceam cand prindeam cate o asistenta care "avea 1 minut" sa stea acolo. apoi am avut niste colege de camera mai de incredere, si ne-am ajutat reciproc.

salonul nostru era singurul salon de oameni albi:) restul cu de-alea: saru' mana doamna, dati-mi o tigara, doamna draga dati un pampers?

 

azi la 10 au adus una de-asta (corturarita cu 20 de fuste) si la noi in salon ca nu mai erau locuri altundeva. cand am vazut-o am cautat medicul de salon, am intrebat frumos daca mai luam antibiotic, aia mi-a zis ca nu, 5 doze e suficient si ca maine ne lasa acasa. si i-am zis ca daca nu mai avem tratament de luat, noi plecam si ma duc sa fac bagajele. mi-a zis ca nu sunt tocmai ok scaunele si ar fi bine sa ramanem sub observatie, sa ne dea smecta daca e nevoie :))) pai m-a pufnit rasul. smecta eu o preparam, eu i-o dadeam. asta pot si acasa. a ras si ea si ne-a dat drumul.

 

deci a fost ca un vis urat urat urat. nu atat personalul, nu atat spitalul in sine care e renovat si curatel, cat "clientela" de acolo. sa aveti grija fetelor, numai la infectioase sa nu ajungeti,

prima zi eram singura in salon, cu un alt bebe de 5 luni care era neinsotit. a plans copilul ala 23 din 24...nici nu plangea ca nu avea forta. facea ca sirena saracul. ii era foame tot timpul, primea la 3 ore, jumate lapte jumate zeama de orez. am prins o discutie intre 2 asistente cate si-au dat seama ca nu se satura din cauza orezului si ar trebui hranit mai des. cea care prelua tura a zis "no da-i pace, ce vrei acuma, sa vin la 2 ore? sa-i ajunga"

 

la baie nu era cheie sa nu se inchida copiii inauntru. tigancile nu stiu sa bata la usa, deci.... dar era frumosa si colorata baia. peste tot atarnau fuste crete si colorate si inflorate care miroseau a sapun Duru:)))

 

bine ca a trecut si suntem acasa. am un copil mai marait decat cel cu care am plecat, sper ca e doar obosit si isi revine in cateva zile. singura chestie pozitiva e ca ne-am tzitzilit o gramada, ca nu puteam sa-l linistesc altfel, traind intr-un pat de 1 persoana aproape 5 zile. rezultatul e ca azi a papat o singura data din bibe, restul alaptat. e drept ca a fost semiadormit cam toata ziua. sa vedem de maine. tare sper sa alaptez si eu pana la urma...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai Andika eu nu suport etnicii.Or fi si altii normali dar majortatea nu..

Si mai zic unii ca tiganii se ajuta intre ei si daca ii ajuti o data te ajuta pe vecie-asa mi a zis mie o tipa.Sa fie la ei acolo eu le.as face o tara a lor.Unde e Antonescu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

era sa uit. ca numai sa ma plang stiu:))) va multumesc tuturor pentru incurajari, ganduri bune si interes.

meey, mersi ca ai vrut sa-mi scrii, orice incurajare si vorba buna imi prindea bine, mai ales ca nu aveam net, ma hraneam cu sms-uri:)

baby si tie pup special. si la toate celelalte, sunteti de milioane.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand eram gravida cu fara si a facut Robi pneumonie voia sa ma interneze intr.un salon cu paturi mici si eu sa dorm ori pe scaun ori in patutz cu el.Eu gravida si la 1.77.Am plecat de acolo val vartej.Si cand am zis ca plecam s.a gasit loc in alt salon decent dar scarbele asteptau spaga.Am fost la privat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...