Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 10


Recommended Posts

Neata!

 

Mama, daca as avea un kalasnikov! As face curatenie printre personalul spitalelor din tara asta. Iar pe aratarile alea/care isi lasa copiii prin spitale sau prin scari de bloc le-as beli frumusel si as pune sare pe rana.

Apropo de orfelinate. Aveam o vecina in grigorescu, care lucra la orfelinat. O semianalfabeta, semiretardata care ajunsese infirmiera acolo ca si ma-sa era tot infirmiera. Venea si povestea razand ce ordine face ea printre amaratii aia. No, o data nu m-am abtinut si am pocnit-o. A trebuit sa-i platesc dintele dar a meritat. O saptamana a fost cu bornaul umflat, jigodiile naibii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 682
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

da, de obicei dupa un an. dar nu obligatoriu...in ce zone apar veziculele?

formula de lapte poate schimba consistenta si culoarea laptelui

pe maini de la cot in jos, pe picioare- peste tot inclusiv in talpa, de fapt cele mai multe le are in talpa si la gat in partea dreapta

mai nou are si in cap si una pe fata

in gurita are ''afte'' sau ce am presupus eu a fi afte

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apoi meey, doctorita aia a vazut vreodata cum arata o intepatura de purice? Tind sa cred ca nu

baby bubitele debuteaza ca o pata mica rosie, la cateva ore se umple cu apa sau ce o mai fi aia, sta asa cateva zile apoi se ususca

se poate crea confuzie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan a avut alergii pana tarziu. La orice. Numa vedeam ca-i plin de bube iar. Dar pe tot corpul, una langa alta. I-am facut testul si nu i-a iesit ca ar fi alergic la ceva. Doctoria a zis nu-i da aia, aia, aia si aia. Reiesea ca ar trebui sa-l duc la pascut. Ca era carne nu, oua nu, fructe nu, nu stiu ce nu. I-au trecut de la sine cred ca pe la 8-9 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu am schimbat detergentul, balsamul, sapunul, sampon,ulei de masaj...nu am schimbat nimic

daca era de la astea aparea mai demult , nu la 3 luni zic eu

Meey, un sfat si de la mine, ca veterana in alergii..scoate de tot macar balsamul si uleiul de masaj (eu le-as scoate pe toate personal, inca nu l-am spalat cu nici un produs si dat doar cu weleda la fundulet cand se inroseste).

 

Faptul ca nu a reactionat 3 luni nu inseamna nimic, alergiile se dezvolta in timp, si dupa ani buni poti deveni alergic la ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan a avut alergii pana tarziu. La orice. Numa vedeam ca-i plin de bube iar. Dar pe tot corpul, una langa alta. I-am facut testul si nu i-a iesit ca ar fi alergic la ceva. Doctoria a zis nu-i da aia, aia, aia si aia. Reiesea ca ar trebui sa-l duc la pascut. Ca era carne nu, oua nu, fructe nu, nu stiu ce nu. I-au trecut de la sine cred ca pe la 8-9 ani

Fix asa si eu toata copilaria. Apoi au trecut si au aparut altele la maturitate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...