Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 10


Recommended Posts

  • Răspunsuri 682
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Uh, abia m-am intors si eu de pe drumuri....... ce bine e acasa....... m-am invatat acasa ca o babuta care sta cu pisicile :))) .... de fapt pot considera ca am doi pisoi, nu?

Pe Maria am gasit-o dormind si ........ inca mai doarme...... si nu a mai mancat nimic de la 8.30 [fal]

, iar sanii mei plesnesc, nu ma pot apleca macar, de durere, mai ales la dreptul [smulgpar]

Sa o trezesc oare?

 

Sora-mea spunea ca a avut un moment in care cam incepuse sa chitaie de foame (dar a linistit-o repede, ca eram aproape de casa, nu avea rost sa-i faca lp), moment simtit din plin de mine, ca eram in farmacie si am simtit deodata cum mi se inunda sutienul [batcap]

Consum tampoane intr-o veselie ca, din comoditate, si acasa tot tampon pun la sanul liber, nu mai pun prosopel, ca la Mihai.

Wow, Gina, ce fetita cumintica ai! Eu o trezesc , totusi, cand imi pare ca nu e ea de doarme asa mult. Cateodata am rabdare (rar) si se trezeste singurica :)

Dar a mea e slabuta, mi-e frica sa o las asa mult intre mese. Poate gresesc, dar inca n-am curaj. Poate dupa ce ne vede iara pediatra sa vedem daca e ok...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,

mai sfatuiti-ma sinoe mine intr-o chestie de estetica :)

Ce sa fac cu urechile micii, caci numa' cu ele turtite sta/doarme. Mi-e sa nu ajunga ca Dumbo :)))

Pot sa fac ceva? Afara de caciulita/scufitza? Ca la asta plange de numa' si nu-i pot pune nimic pe cap, ca ne aude tot cartierul...

Of, ce probleme am si eu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andika, nu atat antibioticul, cat oboseala. Ti-am spus ca am avut doua experiente similare. Una cu Ale la 10 luni, in 3 zile de stat in spital a slabit de a ajuns ca o matza si a doua cu amandoi in spital, Ale de 4 ani jumate si Bogdan de veeo 10 luni. In ambele dati am iesit pe semnatura pt ca se uscau sub ochii mei. Dupa ce am ajuns acasa am dormit toti 12 ore. In 2-3 zile si-au revenit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, pisoi mare doarme, iar pisoi mic sta de vorba cu mine, de fapt cam miauna, o sa o iau la san :)

Gina, asa patesc si eu cu sanii. Mi-am luat tampoane lavabile pt sani ca si eu consumam destul de multe.

Si fac fata, sunt ok?  Mie imi "da pe-afara" si prin astea, cand se umplu, adica la un singur drum mai lung, cum a fost cel de azi.

 

e marait. si doarme mult. si are cearcane. nu-mi place cum arata. pletosu' tot zice sa stau linistita ca e obosit din cauza spitalizarii si din cauza antibioticului.

Si eu tot asa as zice....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, Gina, ce fetita cumintica ai! Eu o trezesc , totusi, cand imi pare ca nu e ea de doarme asa mult. Cateodata am rabdare (rar) si se trezeste singurica :)

Dar a mea e slabuta, mi-e frica sa o las asa mult intre mese. Poate gresesc, dar inca n-am curaj. Poate dupa ce ne vede iara pediatra sa vedem daca e ok...

Chiar e prea cuminte, si pe mine ma uimeste :)

Sora-mea a vrut sa-i faca lp, insa i-am spus sa mai astepte, ca are de unde sa scada, oricum e dolofana (mama rea [batcap] ).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...