Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 10


Recommended Posts

  • Răspunsuri 682
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si eu, tot citidu-va, ajunsesem intr-o vreme sa ma intreb cat suge, daca mananca destul, daca......... daca........... pana m-am trezit: ma mananca? nu am ce face?

E sanatoasa, e dolofana chiar, asa ca mai bine "stau pe curu' meu", vorba unei prietene :P

idem
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deeai, ia incearca sa nu te mai gandesti la deochi ca la chestia aia babeasca. N-ai simtit niciodata ca cineva se uita la tine insistent? Pe mne, daca ma fixeaza cineva, ma doare capul. Omul poate face multe cu mintea si cu ochi. Nu i-a fost rau ca a zis aia ca ce draguta-i. I-a fost rau pt ca a fixat-o cu privirea. Zi-i deochi sau magnetismul din ochii cuiva. Sunt chestii reale. Unele. Iar carbunii stinsi sunt buni la starea de greata. Indiferent ca faci cruce peste pahar au ba. Ala deja e ritual.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andika, e normal să fii stresată. Urmărește să facă piş, kk la fel de des ca de obicei, pe mine mă liniștește dacă văd că iese destul, înseamnă că a și intrat destul :) Apoi cântărește-l o dată pe săptămână o perioadă, să fii sigură că ia in greutate. Eu așa am reușit să mă liniștesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andika, e normal să fii stresată. Urmărește să facă piş, kk la fel de des ca de obicei, pe mine mă liniștește dacă văd că iese destul, înseamnă că a și intrat destul :) Apoi cântărește-l o dată pe săptămână o perioadă, să fii sigură că ia in greutate. Eu așa am reușit să mă liniștesc.

ms poca. doar ca e mai delicata situatia la noi momentan si e mai mare stresul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andika, atunci cand statea cu orele statea de drag. Ca nu papa omuletul 2 ore in continuu. Acuma o fi fost flamand sau i-o fi fost dor de laptele tau. De la sursa.

:)))) de drag dara. si papa dupa 2 ore de dragalit cate 120 de lp:) io zic ca nu stia sa suga.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai habar n-am daca suge eficient. un bibe de 120 ml il papa in 15 minute (bibe cu o gaura lenta). si sunt obisnuita sa stea la san cu orele. acum il aud cum inghite la fiecare supt, inca icneste:) si in 5minute scoate sfarcul afara si intoarce capul. si ma streseazaaaaaaaaaaa, mai ales acum ca e bolnav. sunt obisnuita sa stiu exact cat papa, si acum habar n-am ce face. mi-am tot dorit sa alaptez si acum ca pot (azi a papat un singur biberon), nu-i bine, ca apar alte intrebari si indoieli. off, femeile astea...

Si in cazul meu mica suge rapid. O mai stresez eu, ca insist, ca sa fiu sigura :) 10 min la ambii sani si macar nu manaca tot :) ca ar mai fi inca. Daca o stresez, mai stam max 10 min din care jumate e in loc de suzeta...

Eu cred ca se satura si mananca cam cat ar trebui ca am cantarit-o odata si era diferenta cam de 100 gr intre cantariri. Nu ia in greutate mult, dar ia peste 100 gr pe saptamana.

Si la noi se mai intampla ca uneori sa avem scandal la masa :) tre doar sa insist, cum zice Poca, si totul devine ok.

Andi, te cred ca esti stresata, eu abia recent mi-am mai revenit, ca ne-am reglat, nu mai avem biberon de vreo 2-3 saptamani. Am fost odata plecata si am vrut sa-i dau biberon si nu l-a mai vrut.

Dar voiam sa intreb, de ce nu-i dai cu tetina de 3 luni, cu 2 gauri? Eu am apucat sa-i dau de vreo 2 ori, ca o vedeam ca se enerva de la tetina cu curgere lenta. I-a placut mai mult cu 2 gauri :) normal. Desi, daca vrei doar san, mai bine nu-i mai dai deloc biberon. Si daca il auzi icnind, inseamna ca are supt eficient.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...