Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 10


Recommended Posts

  • Răspunsuri 682
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Poca :)

In primul rand nu ma supar, nu are ce sa sune jignitor din tot ce-ai spus, am destula intelepciune (zic eu) sa realizez ca suntem diferiti si noi, adultii, dar si copiii nostri.

In niciun caz nu a vrut sa semene a judecata, departe de mine gandul asta, de regula ma feresc sa judec oamenii (ca sa am si eu pare de o judecata mai blanda, asa se spune :))

 

Mihai al meu (ca Maria e prea mica sa o iau bag in aceeasi oala) este ascultator, insa nu e deloc docil, de fapt nici ascultator nu e termenul cel mai potrivit, ci mai degraba intelegator :)

Avem si noi destule meciuri, nu se vad ca nu le mentionez eu, pentru ca privesc per ansamblu, nu cazual.

Sotul mereu imi spune ca e prea rasfatat [batcap] , ca imi da un an sa-l fac sa ma asculte samd :)))

Aici nu suntem deloc de aceeasi parere (eu si sotul): chiar daca mai are si el momente (Mihai), ca orice omulet, este totusi un copil bun.

Desi Mihai e mai mic decat fetita ta, si la noi lucrurile se petrec tot la fel, inclusiv atitudinea schimbata dupa aparitia Mariei. Nu mai repet, pentru ca tu ai ilustrat foarte bine situatia.

 

Legat de Monica si de Robi, nu a fost o judecata, doar mi-am spus parerea: cred ca Robi al ei este prea rasfatat. Eu de fapt am inceput sa-mi spun parerea cand biata de ea se plangea ca ii e tare greu cu doi, ca Robi nu prea e invatat sa isi umple timpul si are nevoie mereu de atentie si mai are si treburile domestice pe cap.........

Ma rog, e greu sa-i faci pe oameni sa vada lucrurile cum le vezi tu (eu), tocmai pentru ca suntem diferiti (ma repet).

 

Eu nu pot face treaba cu Maria in brate pentru ca nu-mi permite sanatatea (desi o car adesea, dar evit sa o tin foarte mult), dar o car dupa mine la bucatarie in scoica, s-a intamplat de multe ori sa fac mancare cu un ochi in oala si cu unul la cartile lui Mihai, sau cu el printre pricioarele mele (mai nou si cu pisicul).

 

Ok, nu o sa mai spun ca am copii cuminti (sau o sa spun si povesti mai putin....... cuminti :))), ca o sa credeti ca unde-i pun, acolo stau si nu e deloc asa, nici nu mi-as dori sa fie asa ( asa e un copil docil: precum un catel dresat, unde-l pui, acolo sta :)))

 

Fug la dus......

 

Baby, strange cortul din parc si hai acasa :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, mă bucur că ne-am înțeles :) Să știi că nici Ana Maria nu făcea nimic singură până când am rămas însărcinată. Oricât am încercat să o stimulez, să îi dau idei, degeaba. Când am început să mă simt rău și efectiv diminețile nu aveam puteri să mă joc cu ea a înțeles și a început să își facă jocurile ei singură cu păpușile. Și ea este înțelegătoare în general dar și când o apucă dracii (mai ales seara când e obosită), să te ții frate :)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:)) N-am fost in parc azi ca a fost innorat si cam rece. N-am mprea avut ce spune la povestile cu nunti. Acuma ma uit la TLC la o familie cu 17 copii si inca unul pe drum si-mi fac cruce. Io-s varza cu unul, si ala cuminte. Cred ca aia doi nu-s intregi la cap. Aia biata cred ca are uterul cat o foita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și ea este înțelegătoare în general dar și când o apucă dracii (mai ales seara când e obosită), să te ții frate :)))

Il are pe frate-so aici :)))

S-a enervat ca i-a stat pragul in cale si s-a impiedicat si de nervi ce avea, s-a pus in genunchi sa muste din el [:-)))] [smulgpar]  (nici nu stiu daca sa rad sau sa plang........ de fapt atunci muream de ras, iar el, mititelul, era un pachet de nervi).

 

In viata mea nu am cumparat caise asa de acre (de fapt e prima data cand iau caise de import si..... se vede diferenta)...... a iesit o prajitura buna la greturi de insarcinate :))))) O sa o pudrez maine cu zahar din belsug, sau poate se mai indulceste dupa ce se raceste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andika, cum sunteti?

tot kkciosi. tot diaree (fara sange, rar cu mucus). in rest totul arata normal. tare sper ca e de la antibiotic, care i-a distrus si bacteriile "bune" nu doar pe cele rele.

chiar azi am socotit ca doar de luni intr-o saptamana pot sa merg cu kk la analize, plus 3 zile pana vin rezultatele... abia atunci aflu daca am scapat de bacterie.

acum ma streseaza diareea asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...