Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 10


Recommended Posts

  • Răspunsuri 682
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata, sunt si eu pe aici...intru din ce in ce mai greu, desi nu pot sa spun ca fac ceva deosebit...

 

Maddutz, m-am indragostit de printesa ta, ce noroc sa intru cand inca nu ai sters pozele.....Doamne ce minune!!!  Vreau si eu una......  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine Baby ca s-a rezolvat si ca vin banutii. Eu ma gandesc cu groaza ca poate iniulie sa nu intre banutii ( deja ultimii banuti de la firma au intrat pe 15...si mai am 400 lei, din care 300 e banda, tre sa platesc si transportul...). o sa imi stresez sotul o luna :)). Noroc ca fata e alaptata si avem scutecele textile.

Am uitat sa vaspun un incident de ieri. Ne tragem curentul, asaca se tot lucreaza de vreo sapt jumate pe aici. Eu, draguta, mai faceam cafea dimineata muncitorilor, sotul le.mai dadea cate o bere... dar ei tot treceau pe diagonala prin curte, de au facut carare pe gazon. Plus, vin cu masinile si intorc in fata casei, calcand din nou gazonul ( si noi tot aici parcam, chiar si eu reusesc sa o intorc fara sa calc gazonul), iar cand au intors o data, au trecut peste bordura de ciment a gardului si au rupt capatul. Cand a venit dl sot acasa mi a atras atentia ... sa le spun sa fie mai cu bagare deseama.Eu nu am zis nimic, dar ieri iar au parcat aici si cand au iesit...iar cu roata pe gazon. Parcheaza a2A oara si ies si spun frumos sa aiba grija cand ies sa nu il mai calce. Atat le a trebuit...a inceput scandalul, ca acuma cand ma vad cu sacii in csruta comentez...? poi ce, imi pun curentul grstis? ca.ne vosta o gramada de bani...ce i drept, ieri nu.le am facut cafea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Si eu sunt pe aici, dar de doua saptamani nu mai am ajutor ziua deloc si nu prea mai am timp de nimic.

 

Baby, ma bucur tare mult ca s-a facut transferul!

 

Deea, vroiam sa-ti spun ca eu am reusit sa ii invat programul lui Daniel si acum doarme super bine in casa. Stiu ca Daviduta ta aveea aceeasi problema ca al meu. Doar afara dormea, iar in casa mereu in brate. Eu ma joc cu el, ii dau sa pape, il schimb, dar am grija sa nu depasesc 50-60 de min de cand s-a trezit. Cand a trecut timpul il pun in patul mare, trag draperiile, ii dau suzeta si ma intind langa el. Il tin de manute sa nu isi dea peste fata, ii cant, il alint usor si adoarme in vreo 15-20 de min. Nici nu mai plange. Daca depasesc timpul de o ora de cand s-a trezit devine marait, plange si vrea numai in brate. Greu il mai adorm. De o saptamana are vreo 4-5 somnuri de 40 min si un somn lung de 2-3 ore.

 

ratustelor, distractie placuta la mare! si daca te intorci dupa 2 ani la munca, sunt obligati sa te ia inapoi

Conform ultimei legi, daca stai 2ani, angajatorul nu e obligat sa iti pastreze postul, doar la 1 an. Stiu ca e urat, dar asta e. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...