Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 10


Recommended Posts

Andika, ce vă mai chinuiți și voi :(

Apropo de spălat pe mâini, tot vine la noi o fată de 7 ani cică să se joace cu Ana Maria dar nu prea se joacă cu ea ci stă moţ lângă Andrei. Și mereu vrea să îl pupe pe mânuțe. Oricât îi zic nu și îi explic, tot are treabă cu mânuțele lui. În fine, copilul e copil, dar mă enervează la culme mă-sa, care o plasează la mine la babysitting și uită să mai vină după ea. S-a întâmplat și să stea de la amiază până seara la 8 când am dus-o eu acasă că trebuia să le fac baie alor mei. Nu știu dacă sunt absurdă sau nu dar mă calcă pe nervi. Dacă sunt în concediu de maternitate nu înseamnă că stau și frec menta și pot să fac babysitting pentru toți vecinii. Mai ales că nu se joacă şi înțelege cu fiică-mea, că atunci nu ziceam nimic. No, m-am descărcat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 682
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna fetelor!

Gina imi pare rau pentru ochi; poate si sa il cureti cu ser fiziologic ajuta;

am vazut ca discutati despre temperamentele copiilor; ca la varsta asta e cam prea mult spus personalitate; eu , din experienta mea de lucru cu copiii si din observatiile asupra copiilor prietenilor e clar vorba si de atitudinea parintelui, cum percepe ceea ce face copilul; mie mi se tot plangea o prietena de baietelul ei ca e obraznic, ca nu asculta, din astea; a stat cu mine cateva zile si pot spune ca eu l-am perceput ca pe un baietel curios , cu imaginatie si caruia ii place sa fie implicat in activitatile din casa; bine nici nu am stat zi de zi cu el perioade foarte lungi, dar mama era f uimita ca nu m-a suparat; concluzia la care am ajuns eu este ca pentru orice copil, indiferent de temperament exista o metoda de educatie care sa ii permita sa si evolueze si sa fie educat in acelasi timp;  bunavointa, rabdare si perseverenta sa fie ca restul se rezolva; 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andika, ce vă mai chinuiți și voi :(

Apropo de spălat pe mâini, tot vine la noi o fată de 7 ani cică să se joace cu Ana Maria dar nu prea se joacă cu ea ci stă moţ lângă Andrei. Și mereu vrea să îl pupe pe mânuțe. Oricât îi zic nu și îi explic, tot are treabă cu mânuțele lui. În fine, copilul e copil, dar mă enervează la culme mă-sa, care o plasează la mine la babysitting și uită să mai vină după ea. S-a întâmplat și să stea de la amiază până seara la 8 când am dus-o eu acasă că trebuia să le fac baie alor mei. Nu știu dacă sunt absurdă sau nu dar mă calcă pe nervi. Dacă sunt în concediu de maternitate nu înseamnă că stau și frec menta și pot să fac babysitting pentru toți vecinii. Mai ales că nu se joacă şi înțelege cu fiică-mea, că atunci nu ziceam nimic. No, m-am descărcat.

Of, ce-o avea toata lumea cu manutele bebelusilor? [smulgpar]

Si nepotul meu, de 11 ani, cum crezi ca se joaca cu Maria? O prinde numai de manute si o face sa rada [batcap]

Eu ii zic, nu mai face pe moment, apoi uita.......

 

Cu vecina cea micuta..... gaseste si tu un mod de a-i reduce vizitele, mai doplomat, daca e posibil.

 

Gina cat e de greu cu 3?!

Monica..... usor nu e, asta-i clar.

Bine, daca ar fi al meu, poate lucrurile ar sta altfel, insa el nu a mai venit de mult pe la noi (sa stea pe aici, nu doar in vizita) si numai calare pe noi (pe mine si pe Maria) este, deocamdata este cam sacaitor, dar..... l-oi pune eu la punct cat de curand, ca e al sora-mi si-mi permit :)

 

buna fetelor!

Gina imi pare rau pentru ochi; poate si sa il cureti cu ser fiziologic ajuta;

Chiar ma intrebam ce mai faci, mi-era dor de tine :)

Da, si farmacista a zis sa-l curat cu ser si compresa sterila, voia sa-mi puna in punga, dar mai am de la farmacia Mariei.

Sigur e o raceala, ca ma doare capul, dar nu migrena, e o durere infundata... nu stiu altfel cum sa-i spun, si mai mult in zona ochilor. Parca as lua si-un nurofen.

 

Cred ca mai bine nu-l opream pe nepot pe la noi, ca nu prea ma simt in stare, cu durerea asta......... vacanta-i mare, are timp sa mai vina. Ma rog, sta la 2 km, il pot trimite acasa :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...