Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 10


Recommended Posts

Cochonel, tu cum reuseai sa ii mai faci masaj lui D, ca al meu nu mai sta deloc? \se smuceste, strange ochiul tare, imi da peste maini :(

Arrya, in joaca. Nici al meu nu statea, asa ca faceam un fel de joc: il gadilam (apasam ca de masaj scurt si ferm de 2-3 rapid) pe nas, pe barba, pe obrajori si pe ochi unde aveam eu treaba. Radeam mereu cand faceam asta si ziceam ceva... un "bau-bau-bau" sau "gadi-gadi-gadi". Ajunsese sa-i placa pt ca radea si el. Si acum ma mai joc asa cu el, dar nu ii mai fac la ochi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 682
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Stefiana, nici al meu nu mai sta mult treaz in carut de pe la doua luni. Eu stau cu el in casa si ne jucam o ora sau pana simt ca il ia somnul si atunci ies. In carut mai maraie, plange, se agita vreo 10-20 de min, dar apoi adoarme. Doarme 40 de min, mai sta cuminte inca 10 si ncepe plansul de luat in brate, asa ca iar intram in casa si se repeta ciclul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

      Eu moooooooor cand aud cum mergeti in parc si la plimbare. Nu pot pleca nicaieri, nu sta in carucior desi am tot incercat......  si zilnic daca ies tot plange si tot in brate e mai bine. Deci m-am saturat de stat in casa.... In parc am iesit de vreo 5 ori, cu masina pana acolo (cand a putut sotul sa vina, acum ni s-a stricat masina....), iar in parc tot asa circ, sotul cu ea in brate, eu impingand caruciorul. In sling iar se foieste, maraie, nu-i convine. Oare cand va sta in fund va sta in carucior? 

nu inteleg cum sta in brate dar nu sta in sling? daca o tii in brate si tragi slingul peste ea, nu merge?

ai carucior in care sta cu fata spre tine? lui Andi nu-i place in partea sport (care e cu fata inspre inafara) si il port in carucior cu scoica si adaptori. In felul asta ma vede pe mine si e linistit.

 

Pfuaaiii, m-au terminat ăștia doi mici! De o jumătate de oră citesc Harap Alb in timp ce Andrei îmi moflăie degetul, că ţâţă nu vrea și gângureşte de zor, ba mai trage și zâmbete șmechere. Acym 5 min au adormit amândoi, deodată. Cred că mă duc să iau o bucată de prăjitură cu mere, că merit :) Ba și un gât de vin aş bea, așa terminată mă simt.

Eu tocmai l-am adormit si sarbatoresc realizarea cu un pahar de vin de coacaze [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfuaaiii, m-au terminat ăștia doi mici! De o jumătate de oră citesc Harap Alb in timp ce Andrei îmi moflăie degetul, că ţâţă nu vrea și gângureşte de zor, ba mai trage și zâmbete șmechere. Acym 5 min au adormit amândoi, deodată. Cred că mă duc să iau o bucată de prăjitură cu mere, că merit :) Ba și un gât de vin aş bea, așa terminată mă simt.

Eu mai beau cate o gura de vin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele cu nunti in curand, voi faceti traditii? Noi le facem pe toate si ma si inventam daca cumva avea 5-10 min libere. Ne.au zapacit nasii cu prostiile astea.

Nici o traditie, mai noua sau mai veche. Fara alai, staroste, furat mireasa, aruncat buchetul. Dar cu pliiic. Asa mi-e de groaza.

Clujencelor, recomandati ceva furnizori de candy bar si tort? Maddutz, tu esti in domeniu :p

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...