Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce-i cu mine?


Recommended Posts

Draga Criss.Daca as putea,te-as imbratisa cu multa putere si caldura. Ai indurat dureri ce ti-au devastat trupul si ti-au invadat crunt sufletul.Chiar daca in timp cronologic ,durerile astea se plaseaza in trecut,tu nu ai reusit sa te descatusezi de ele.Sunt acolo,poate la fel de vii ca odinioara. Mai ai si niste socoteli care nu ti-au iesit. Ai rezolvat si ti-ai gasit o noua casa,ai parintii aproape,ai copii ce s-au adaptat,un serviciu,in aparenta doar in aparenta ai tot ceea ce probabil cu multe luni in urma , ti-ai dorit din suflet.Si totusi nu ti-e bine. Criss,inca odata va trebui sa fii puternica. Sa lupti cu stressul post traumatic. Nu ,nu sunt psiholog,nici terapeut,am trecut si trec inca prin ce treci tu,chiar daca personajele sunt altele. Mi-a atras atentia o fraza scrisa de tine. "Stiti cum e sa schimbi de nevoie atatea lucruri in viata din cauza rautatii unui om?" Simti acut ca ti-a fost furat ceva,ca ai fost si ramai in ciuda confortului aparent pe care acum il ai,jefuita,nedreptatita si e normal sa te simti asa.Simti acum ca nu exista leac,rasplata, care sa-ti aline sa-ti compenseze nedreptatea suferita. Nu ai niciun motiv sa-ti fie rusine de ceea ce simti.Nu esti nici inadaptata,nici incapabila,nici proasta ,nici altcumva.Esti umana!!! Pur si simplu lupti cu umbrele din trecutul prea apropiat ca sa nu te doara inca,umbre ce inca iti aduc clipe de nefericire. Suna banal,dar asa cum au spus si fetele inaintea mea,doar timpul o sa te ajute sa faci in asa fel incat la un moment dat sa le invingi. Iti dedic un proverb in speranta ca macar pt o clipa iti va da speranta: "umbrele ne indica faptul ca in spatele lor este lumina."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Draga mea tu in ultimul timp ai actionat ca mama, ca fiica, ca angajat dar ai uitat in urama FEMEIA din tine si acum ca aceste probleme s-au domolit si viata ta a luat-o pe un fagas normal femeia s-a trezit neimbatisata, neinteleasa de nimeni nici chiar de propria persoana. Cred ca trebuie sa-ti dai timp sa redescoperi femeia din sufletul tau, sa-i redai increderea in ea si sa incepi sa-ti vezi de viata ta. Copiii sunt totul pentru noi dar noi ca si femei pentru a fi pe deplin implinite avem nevoie si de imbratisarea si de vorba buna a unui barbat. Asta se va rezolva in timp iesind din cand in cand cu prietenii sau chiar si cu colegii tai, incercad sa iti deschizi sufletul si lasand pe cineva cu suflet bun sa intre. Esti de admirat ca ai reusit tot ceea ce ai spus. Scrie pe forum, este un mod bun de ati descarca problemele si de a-ti reincarca bateriile. Iti doresc curaj, intelegere fata de tine si liniste sufleteasca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Criss, Acasa este acolo unde tu si familia ta sunteti in sigursnta,unde poti dormi linistita.O sa treaca timpul si o sa accepti schimbarea,da-ti voie sa o accepti,priveste jumatatea plina a paharului,nu pe cea goala. Numai bine! monica mami de print http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true# http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Criss, Esti o femeia puternica si o luptatoare adevarata! Stiu ca in aceste momente nu poti crede asta. Esti ranita si te doare, si mai esti furioasa si manioasa pe viata care s-a schimbat in rau si pe omul pe care l-ai iubit si cu care ai visat sa imbatrinesti alaturi. Si e normal sa simti toate astea, nu trebuie sa-ti fie rusine, doar esti OM! Am trecut si eu prin toate aceste stari, de la furie la desnadejde, de la tipat si urlat si plins la liniste deplina, de la manie la depresie adinca. N-am mancat, n-am dormit, am fumat pina n-am mai putut, am plins in pumni si-n perna pina n-am mai avut lacrimi, am pierdut cursuri la facultate, nu ma mai gindeam la copilul meu, vroiam sa mor si atit si asta timp de 7 luni. Chiar am incercat, dar cineva acolo sus m-a iubit atit de mult incit mi-a trimis un inger in vis intr-o noapte sa-mi spuna doar atit: " Vrei sa le faci pe plac dusmanilor? Atunci du-te." Atit. A doua zi de dimineata m-am trezit alt om. Ceva in interiorul meu se intimplase si am simtit cum ma trezesc dintr-un somn greu. Dupa atita amar de vreme am vazut soarele de afara, si cerul, si florile, si mai ales am vazut puiul meu drag pregatindu-se pentru scoala, singura, cum se obisnuise s-o faca de atitea luni de zile. Si sti ce-am mai realizat? Ca ingerul din vis era acelasi care in urma cu ani imi anuntase venirea pe lume a fetitei mele. Eu asteptam baiat si el mi-a spus ca o sa fie fata. Nu stiu cit te poate ajuta povestea mea, insa draga Criss, vreau sa sti ca DD te iubeste si ca o sa fie linga tine mereu sa te ajute sa treci peste acest moment. Nu esti singura, asa cum am fost eu, mergi inainte si durerea de acum se va transforma intr-un vis urit in timp. Te imbratisez cu drag si-ti doresc multa sanatate si putere, Lia Rugati-va pentru Diana [ruga] http://dianadumitru.netfirms.com/ Asa a venit pe lume printesa mea: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=105962
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...