Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 11


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mersi, Lady. Am vrut sa o cumpar, dar am citit ca se foloseste doar cand e racit copilul si ii curge nasul. Pai a mea nu e racita, se aude ca si cum are ceva pe caile respiratorii, fornaie. Lady, tu pt ce ai folosit-o, era racit ?

Asa era si bibi pe la 1 luna jumate, ii puneam ser fiziologic si aspiram cu batistuta bebelusului. F buna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

yeeey, da' mult ati scris, cred ca va citesc de o ora si ceva:) (eram inca la capitolul trecut).

multumim de urari, avem 4 lunite azi.

 

am fost la controlul pediatric de 4 luni, toate in regula. hidrocel retras, buricul la locul lui, dezvoltare ok. dupa tabelul lor trebuia sa aiba 6 kg. are 7,4 si 64 cm. cica sa-l pun de mai multe ori pe zi, cate 10 minute, in unghi de 45 de grade, semisezut. si tot de cateva ori pe zi, sa-l tin de subbrate si sa ii pun talpile pe jos (ca si cand l-as tine sa mearga), sa ii las greutatea pe ele, pana se impinge in sus. nu am retinut la ce e bun exercitiul asta:)))

 

despre diaree nimic nou. asteptam sa treaca timpul sa-i putem face analizele. daca am scapat de ecoli, inseamna doar ca dureaza pana isi revine flora intestinala. mi-a schimbat protectisul pe jarro dophilus, care cica e cel mai complex probiotic de pe piata.

azi parca a fost mai bine, doar 2 kkceli, fata de 6 ieri.

 

intru un pic mai rar pe forum, ca daca e vreme buna stau la curte si mereu uit sa-mi iau tableta. mereu ma enervez acolo:) sper sa-mi intre in rutina de impachetat:)

 

in timp ce va citeam, imi propuneam sa nu uit sa raspund la asta, sa nu uit sa raspund la aia. binenteles ca am uitat.:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaaa, si sunt in dilema cu vaccinurile de 4 luni. sa astept rezultatele de scaun? sa le fac acum? nici nu stiu... si pediatra si medicul de fam. au zis ca fiind asimptomatica problema lui (n-are febra, stare generala buna, etc), pot sa le fac linistita. parca totusi nu-mi vine...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

arrya, mai nou, de vreo 3-4 zile, ma lupt cu aceeasi problema ca si tine in timpul alaptarii. se mufeaza si demufeaza de 1000 ori, isi intoarce capul ca in secunda urmatoare sa se repeada iarasi la sfarc, se arcuieste si fatzaie in toate directiile, da din picioare, isi smulge parul. habar n-am ce are. noaptea suge ca un ingeras, foarte ritmat si cu icnete.

nu-mi dau seama care e problema. la un moment dat am crezut ca e fluxul prea mare, ca am impresia ca nici aer nu poate sa ia intre 2 inghitituri (care sunt f zgomotoase) si i se inlacrimeaza ochii. dar noaptea cand am sanii mult mai plini, de ce e totusi ok? a aparut din senin, tare sper sa treaca tot din senin, pt ca e f greu sa stai cu copilul la san, sa-l vezi ca nu e ok,si sa nu-l poti ajuta. el se zbate si eu plang. e f frustrant.

am citit 1001 articole, toate clare si logice cu ce e de facut, chestia e ca nu-mi dau seama care e problema, ce am de rezolvat. pur si simplu nu pot sa-i pun "diagnosticul".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Help!

De dimi am fost la scoala, am ajuns acasa aproape de 2, am culcat copiii si m-am apucat de gatit (Karyna, poti sa ma intrebi a ce mai miroase Maria [:-)))] ), doua feluri plus desert [biz] , apoi am scris doua mailuri, iar acum vreau sa va citesc si nu pot de teroristul asta de Mihai, sta numai calare pe mine [batcap]  are chef de cotaiala..........

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...