Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 11


Recommended Posts

Buna dimi :)

Julia, bafta la shoppinguiala, sa vii imbracata frumos de tot [zana]

 

Andika, pe mine ma trimiteam la culcare cu acel noapte buna, ti-am explicat in pm de ce :) Azi am o zi grea si trebuie sa ma odihnesc, iar dragii mei copii ma saboteaza: Maria s-a trezit iar la 2 si la 4, iar Mihai de la 6.30 e in picioare, nu stiu ce l-a apucat, ca el se trezea pe la 8 [batcap]

 

Karyna, m-am prapadit de ras la mesajele tale [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Stiu ca nu e frumos, tu suferi, iar eu rad, insa............. nu ma pot abtine, vorba reclamei [:-)))]

 

Baby [mariaj] gura mare ai....... sa fiu barbat, eu nu as sta cu tine, afurisito (sau afurisit-o? :P) [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oaspete babyboom
Mai mult, am perceput-o ca pe un atac direct la copilul meu si la tatal copilului meu. Care o fi el n nemernic dar e nemernicul meu. Si de obicei sar de gatul celor care-mi jignesc oamenii dragi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baby, nu ma refeream strict la ........ problema cu pricina, ci in general :)

Despre unguri, mitici, olteni si alte .... specii, prefer sa nu ma pronunt. Suntem oameni liberi, avem dreptul la opinie si eu cred ca toate suntem suficient de intelepte sa realizam ca discutiile pe tema asta nu-si au locul aici, nu fac decat sa dezvolte niste animozitati, nu rezolva probleme vechi de sute de ani.

 

In alta ordine de idei, vad ca unele sunteti foarte suparate pe jumatatile voastre [mariaj].

Ce sa zic....... mariajul asta este cea mai mare loterie a vietii, indragosteala aia de inceput nu iti permite sa vezi si defecte, nu te lasa sa vezi omul asa cum este.

Daca mai luam in calcul si faptul ca oamenii se mai schimba cu trecerea timpului.......... asa ajungem la vorba ceea: stai o viata cu un om si paote tot nu ajungi sa-l cunosti. De fapt tu il cunosti asa cum este la un moment dat, insa si el evolueaza, se schimba in timp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Monica, wooow, aproape o luna ai stat intr-un oras cu unguri? In cazul asta da, ai dreptate. Stii despre ce vorbesti. E plin Ardealul de separatisti si io, proasta de mine habar n-aveam. Am stat 3 ani cu unul si nu mi-am dat seama, mama lor de separatisti! Hai ca m-ai facut sa rad.

 

Deei, cand noi stateam in case de caramida si mergeam la universitate, adica prin 1600 si ceva (in caz ca nu stiti, prima universitate s-a infiintat la cluj de catre Sigismund Bathori) bucurestenii traiau in mahalale, in case de pamant. De carte funciara au auzit din 1996. Cea mai mare porcarie istorica ce i s-a putut intampla partii asteia de tara a fost unirea aia din 1918. Tot ce avem si suntem datoram ungurilor si austriecilor. Atunci ne mergea bine. De cand suntem condusi de mitici e vai de curu nostru. Si daca e s-o judecam p-aia dreapta si io-s separatista. De mult tare sustin autonomia Transilvaniei. pt ca m-am saturat sa duc in spate miticii, moldovenii si oltenii. Asa ca sho pe mine, sunt separatista.

Andika, ignore, că-mi ești simpatică :)

Baby, eu am văzut destui unguri și live :) și nu pot să fiu de acord cu tine. Deci nobilimea maghiară stătea în case de cărămidă și mergea la universitate. Românii nu aveau drepturi, deci sunt toate șansele ca străbunicii tăi să fi srat in aceleași condiții ca și bucureștenii din acea perioadă :) No offence, nu vreau să intru în polemici, dar...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poca, asa cum spuneam, suntem indoctrinati de mici si invatam o istorie mincinoasa. N-o sa ma apuc sa predau lectii de istorie aici. Dar se generalizeaza. Exista unguri iredentisti si seaparatisti, asa cum exista romani care ar lua ungurii de gat si i-ar duce asa pana la Vama Bors. Si ca sa vezi cat de indoctrinat e poporul asta, n-o sa auzi niciun cuvant rau despre turci, tatari, nemti sau rusi, care si ei au fost dominatori aici. Toata lumea are treaba numai cuungurii. Oare de ce? Cand lor le datoram civilizatia din Ardeal, Banat si Bucovina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...