Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 11


Recommended Posts

Eu cred ca-l leg de maini pe Aris. Tot timpul e cu ele in gura. Daca ar putea sa si le infunde pana la coate ar fi fericit. In momentul in care termina de mancat e cu pumnii in gura. Cu amandoi. Sau isi baga doua degete pana-n gat si da afara bunatate de lapte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumim!

 

Fetelor, cat stau trezi bebeii vostri, intre somnuri?

Pana ieri statea  o ora, maxim o ora jumatate. Ieri si azi nu am reusit sa-l adorm sub 2, chiar spre 3 ore de stat treaz si vorbit. Cred ca teoria se aplica la el. Saptamana viitoare face 4 luni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele, am primit cartea "parenting neconditionat" a lui alfie kohn... daca intereseaza pe cineva sa i-o trimit. nu am apucat inca sa o citesc, am primit-o doar recent, deci nu o pot recomanda personal, dar am auzit lucruri bune despre ea :)

 

a, si la mult mai multe lunite alexander  [fiesta]  [fiesta]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele, am primit cartea "parenting neconditionat" a lui alfie kohn... daca intereseaza pe cineva sa i-o trimit. nu am apucat inca sa o citesc, am primit-o doar recent, deci nu o pot recomanda personal, dar am auzit lucruri bune despre ea :)

 

a, si la mult mai multe lunite alexander  [fiesta]  [fiesta]

o vreau si eu

merci

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mes, eu am vrut sa-ti spun despre suzeta dat nu am vrut sa dau sfaturi nesolicitate. Al meu adoarme si se calmeaza cu degetelul 50% din cazuri. Asta e, pana la 4 ani, e ok :). Suzeta poate fi tricky, scapi de ea mai usor (uneori) dar daca e asocierea foarte puternica, la fiecare ciclu de somn, cand se trezește, vrea suzeta...

 

Cocho...tot ce-i posibil. In teorie, cica de la 4 luni, ar trebui sa aiba o ora fixa de trezire dimineata, pentru a i se regla ceasul biologic. Si ar trebui sa aiba 2/3 somnuri. Primele 2 mai lungi si ultimul mai scurt. Iar ora de culcare seara, scade, in jur de ora 7, 8, in functie de ora la care ae trezeste dimineata :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele, am primit cartea "parenting neconditionat" a lui alfie kohn... daca intereseaza pe cineva sa i-o trimit. nu am apucat inca sa o citesc, am primit-o doar recent, deci nu o pot recomanda personal, dar am auzit lucruri bune despre ea :)

 

a, si la mult mai multe lunite alexander [fiesta] [fiesta]

Merita citita, eu am primit-o de hartie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca-l leg de maini pe Aris. Tot timpul e cu ele in gura. Daca ar putea sa si le infunde pana la coate ar fi fericit. In momentul in care termina de mancat e cu pumnii in gura. Cu amandoi. Sau isi baga doua degete pana-n gat si da afara bunatate de lapte.

La fel si la noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...