Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 11


Recommended Posts

Eu cred ca-l leg de maini pe Aris. Tot timpul e cu ele in gura. Daca ar putea sa si le infunde pana la coate ar fi fericit. In momentul in care termina de mancat e cu pumnii in gura. Cu amandoi. Sau isi baga doua degete pana-n gat si da afara bunatate de lapte.

Și Andrei e tot cu mâinile în gură. Măcar regurgitează rar.

Că întrebai cum să faci să stea ciorăpeii în piciorușe. Am descoperit ceva ce funcționează la noi. M-am inspirat de aici: http://www.sockons.co.uk/products/sockons/ și am sacrificat o pereche de şosetuţe, am tăiat vârful și călcâiul și chiar funcționează.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

M-am intors de la scoala, am papat, alimentat si copiii, iar acum recuperez si............ trebuie sa rad in gura mare, ca nu mai pot [:-)))] [:-)))] , auzi la ele: praz bobinat.......... copil rotisat....... [:-)))] [:-)))]

Mai fetelor, sa nu dispareti/disparem de tot, ca ar fi pacat, nici nu mai stiu de cate ori mi-ati adus zambetul pe buze [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mes, eu am vrut sa-ti spun despre suzeta dat nu am vrut sa dau sfaturi nesolicitate. Al meu adoarme si se calmeaza cu degetelul 50% din cazuri. Asta e, pana la 4 ani, e ok :). Suzeta poate fi tricky, scapi de ea mai usor (uneori) dar daca e asocierea foarte puternica, la fiecare ciclu de somn, cand se trezește, vrea suzeta...

 

Cocho...tot ce-i posibil. In teorie, cica de la 4 luni, ar trebui sa aiba o ora fixa de trezire dimineata, pentru a i se regla ceasul biologic. Si ar trebui sa aiba 2/3 somnuri. Primele 2 mai lungi si ultimul mai scurt. Iar ora de culcare seara, scade, in jur de ora 7, 8, in functie de ora la care ae trezeste dimineata :).

Alex, poti sa-mi zici nesolicitate de-astea :) doar tu esti consultantul in somn, nu? :) mie mi-a fost frica ca o sa-si suga degetele, dar se pare ca nu-i chiar asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfuaaaai ce ma enerveaza babeleeeeeee din fata blocului. Cand ma vad, se reped ca ulii la carut, cu mainile peste tot pe copil. Trebuie sa fac slalom printre ele ca sa le ocolesc.

Vladut s-a rostogolit din cantar pe jos. M-am speriat rau, dar el era foarte incantat :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi mergem in august o saptamana la mare. Am auzit si de la altii ca daca ai copil mic, trebuie sa mergi cu casa in sprinare, dar eu sper sa nu fiu asa. Andi va avea 5 luni, deci nu se pune problema de diversificare, blendere, vasute. Nu ducem nici carucior, patut sau tarc (cum am auzit ca fac altii). Cu o mana de hainute, scutece si boba carrier cred ca ne descurcam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...