Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 11


Recommended Posts

Alex, poti sa-mi zici nesolicitate de-astea :) doar tu esti consultantul in somn, nu? :) mie mi-a fost frica ca o sa-si suga degetele, dar se pare ca nu-i chiar asa...

Pe mine nu ma sperie suptul degetului. Foarte putini bebei mai sug degetul peste 2/3 ani. Si abia pe la 5 ani, cand apare dentiția permanenta, sunt probleme. Copiii care isi mai sug degetul si la 4 ani+, sunt deobicei copiii care au fost stresati si fortati sa renunțe. Ei renunta cand constientizeaza singurei si nu trebuie sa-i fortam sau sa-i complexam.

Asa cum sanul e ceva firesc fata de bibe asa cred ca, si suptul degetului e mai firesc decat suptul suzetei.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani Alexander! Al meu doarme mult de amiaza (cate 5-6 ore). In rest e treaz.

 

Julia, inteleg ca ti-ai gasit rochie? Vrem poze in avanpremiera!

 

Bujor, nu cred ca-l iau pe Andi. N-as vrea sa-l expun la fum si agitatie. Il las cu bunica-sa, cum am facut data trecuta cand am fost la nunta. Sper sa nu-mi explodeze sanii.

 

Silivia, vreau si eu cartea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Matei si-a supt degetul pana la 2 ani. Am incercat sa-l dezvat dar nu a mers si nu m-am stresat asa tare. Mai rau erau preocupati altii :).

Apoi a mers la gradinita si am considerat ca e destul. Am luat de la farmacie oja din aia amara si a fost suficienta o picatura ca sa stearga 2 ani de supt degetul incontinuu. Nici macar nu a mai incercat vreodata :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uf..am scris ditamai mesajul si l-am pierdut.

 

Va salutam de la munte unde cei mici dorm in prostie, de mancat mananca la fel de prost dar mi-am propus sa nu ma stresez vacanta asta.

 

Claris, ai mare grija cu marul copt ca ala constipa, este un "aliment" recomandat in episoadele diareice. Lui fiu-meu i-am tot dat mar la steamer la cina si leganam noaptea de numa si credeam ca de la dinti cand colo pe el il durea burtica.

 

Meey, dintii se formeaza in gingie de aceea vezi caninii asa ca lasa-l pe Andrei in pace ca e perfect normal.

 

Eu nu am mare incredere in concursurile de aici, asa ca nu ma tenteaza...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani bebe Alex [flo2]

Si Sasha a nascut pe 25, dar nu a mai intrat de mult. La multi ani bebe Ana [flo2]

Noi mergem in august o saptamana la mare. Am auzit si de la altii ca daca ai copil mic, trebuie sa mergi cu casa in sprinare, dar eu sper sa nu fiu asa. Andi va avea 5 luni, deci nu se pune problema de diversificare, blendere, vasute. Nu ducem nici carucior, patut sau tarc (cum am auzit ca fac altii). Cu o mana de hainute, scutece si boba carrier cred ca ne descurcam.

Si eu cred ca va descurcati :)

Sotul meu e genul care si-ar lua toata casa in spinare la drum lung si atata se mocaie cu bagajele......... eu sunt foarte selectiva si operativa cand e vorba de plecat de acasa [:-)))]

Pana la urma nu pleci/plecam in Siberia, daca chiar e nevoie de ceva la pret rezonabil si care nu incurca la sosire.......... sunt magazine peste tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...