Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 12


Recommended Posts

fetelor, toate aveti scoica in masina? nimeni nu are scaun? momentan si eu tot scoica, dar la sfarsit de august vrem drum lung si mi-as lua un scaun, ceva mai safe. scoicile mele sunt fara isofix, prinse doar cu centura, si nu mi se par destul de "de incredere". si am citit pe undeva ca exista scaune de la 0+. somebody mai informat?

eu am scaun Britax first class plus. e de la 0+ (are ceva insert pentru nou nascuti, care se scoate la 9 kg  si-l poti folosi apoi pana la 18 kg). sunt foarte multumita de el.

 

http://www.amazon.co.uk/Britax-Rearward-Forward-Facing-Thunder/dp/B009O1P1YQ/ref=sr_1_1?s=baby&ie=UTF8&qid=1404140279&sr=1-1&keywords=Britax+First+Class+Plus

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 514
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Easy, la prima intrebare m-am kkt pe mine de ras. Sa vedem variantele. Daca mi-l ia pana nu-i trecut pe certificat e rapire si lipsire de libertate in mod ilegal, varianta agravanta, la care inchisoarea e pe undeva pe la 7 ani. Daca mi-l ia dupa ce-i trecut pe certificat, il recuperez ozonpertz. El are venituri oficiale 400 de lei, eu am 2000. Plus ca nu exista instanta in lumea asta care sa i-l dea lui. Plus ca dupa ce face asta mai traieste pana dau de el. Si acum sa revenim cu picioarele pe pamant. Nu va sta cu Aris asa cum n-a stat nici pana acum pt ca inca "nu e al lui". As fi surprinsa sa vrea macar sa-l vada live. In ce priveste numele, nu se mai poate schimba decat pe cale administrativa si pt un motiv bine intemeiat. Se poate schimba numele de famile cu acordul meu expres. In martie i-am dat posibilitatea sa aleaga un nume. A zis ca nu-i "competent" sa faca asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, pune paragraful sa vedem cat de interpretabil e

Regulamentul rutier, art. 114, alin.1, litera f  zice:

(1) Conducătorii de autovehicule şi tramvaie sunt obligaţi să folosească instalaţiile de iluminare şi/sau semnalizare a acestora, după cum urmează:

f) luminile pentru mersul înapoi atunci când vehiculul este manevrat catre înapoi;

 

La alin. 5 zice:

(5)Luminile de avarie se folosesc în urmatoarele situatii:

a)când vehiculul este imobilizat involuntar pe partea carosabila;

b)când vehiculul se deplaseaza foarte lent si/sau constituie el însusi un pericol pentru ceilalti participanti la trafic;

c)când autovehiculul sau tramvaiul este remorcat.

 

Altceva referitor la problema asta nu am reusit s agasesc in regulament, recunosc ca nici nu am avut cand sa-l recitesc cap-coada.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No, sa va prezint "sexoasa". Cu specifucatia ca burta e stransa de colanti. Daca o eliberez atarna :))). Acuma vad ca din cauza aripioarelor de pe coapse par icsosa. Da nu-s :)))

te urasc! SINCER!!!!! [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar]

...ma duc sa ma impusc! [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rascolind pe net, am dat peste cateva forumuri ale pasionatilor de motoare si baietii...... se sfatuiesc intre ei cum sa faca sa se aprinda avariile automat cand dau cu spatele (ceva legaturi electrice).

Ma intreb: daca tot nu trebuie, de ce p(ana) mea motoristii vor asa ceva? [batcap]

 

Ce probleme existentiale am si eu........ [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, eu aș zice că nu e obligatoriu, dar eu le aprind când sunt și alți participanți la trafic pe care manevra mea i-ar putea afecta. Din motive de siguranță (a mea mai ales) :)

Azi am mai bifat una: alăptat din mers in sling, prin pădure. Și țintind-o pe Ana Maria de mâna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...