Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 12


Recommended Posts

Gina, eu aș zice că nu e obligatoriu, dar eu le aprind când sunt și alți participanți la trafic pe care manevra mea i-ar putea afecta. Din motive de siguranță (a mea mai ales) :)

Si eu as spune la fel, insa, dupa ce m-au invatat asa doi instructori, m-a penalizat la exam ca nu le-am pus............. nenea vecin sa faca ce-o vrea 'mnealui :)

 

Silvia, cred ca numai un admin le mai poate sterge.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 514
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gina, ce e interpretabil aici? Eu zic ca-i foarte clar. Zice "cand vehiculul se deplaseaza foarte lent". Nu zice in ce context, in ce conditii, daca e pe carosabil sau vrea sa parcheze. In consecinta, dat fiind ca atunci cand vrei sa parchezi te deplasezi lent, se aprind avariile. Ca sa fiu mai explicita, cand o lege zice ca tre sa faci sau sa nu faci ceva, fara sa dea exemple de situatii concrete, faci sau nu faci asa in toate cazurile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci, dat fiind ca legea nu spune ca avariile se aprind cand te deplasezi lent daca e stricata masina sau daca nu stiu ce, ci generalizeaza "cand se deplaseaza lent" inseamna ca in toate situatiile in care se deplaseaza lent e obligatoriu sa aprinzi avariile. Nu stiu cat am fost de coerenta :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, ca femeie la volan de vreo 8 ani, eu una prefer ca atat eu, cat si ceilalti, sa foloseasca semnalizarile si nu avariile, la parcare, ca sa stim si noi ceilalti incotro o ia. Mie asa mi se pare logic, nu ma bag la interpretarea legii. Ca si curiozitate, treaba asta Cu avariile e mai frecventa in Bucuresti, in Buzau, unde am dat si examenul, nu se practica asa ceva, cu toate ca legea e aceeasi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karyna, asa e. Dar aia e cutuma iar asta e lege. Si daca-s chititi sa te pice ca n-are politia bani si aduna de la cei care au picat de mai multe ori, te pune sa aplici chichite legislative de care nici n-ai auzit sau peste care ai sarit pt ca in practica nu se aplica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am iesit numai cu Matei la cofetarie. Acum imi explica de zor ca manastirea este locul unde isi serbeaza cineva ziua cand moare :D

:)))) au uneori copiii o logică de te doare capul :)))

Ai mei dorm amândoi. Ana Maria a adormit înainte de 19:00!!! Venise iar fata din vecini dar nu prea se intelegeau ele, la un moment dat ajunseseră să se bată cu nuiele și Andrei urla că nu dormise toată ziua și...pe Ana Maria am trimis-o sus, pe vecinuţă acasă și pe Andrei l-a dus la băiţă. Pe când m-am dus după Ana Maria să o chem la duș, dormea dusă. Nici nu a mâncat de cină...Acuma ori se trezește la noapte să mănânce (i-am adus doi mici și o felie de pâine în cameră), ori mâine la 6 e în picioare. ..

A început furtuna aici...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

al meu a dormit azi de a  rupt.

 

maddutz, mai ai un pic chef de kk nostru?:)

 

Coprocitograma...
Leucocite: absente
Hematii: rare
(materii fecale, Microscopie optica)#

 

Hemoragii oculte...       Negativ (Negativ)
(materii fecale, Imunocromatografie)

 

Analize in curs de executie:
-Coprocultura

 

 

nelamurirea mea:

multa vreme au fost leucocite frecvente si hematii absente

apoi au fost leucocite frecvente si hematii rare

acum sunt leucocite absente (am inteles ca astea indica infectia) si hematii rare (astea am inteles ca sunt de la sangele din scaun).

daca hemoragia oculta e negativa, ce cauta hematiile acolo? sau ce nu inteleg?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...