Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 12


Recommended Posts

  • Răspunsuri 514
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maddutz, sigur nu ai mancat Magnum in fata ei si era suparata ca nu i-ai oferit? E dulce, dar ofticata in acelasi timp...

[:-)))]

era in faza de dinainte de a adormi.

 

ieri se uita la tati cum papa cirese. cred ca ar fi molfait si ea una...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La botez l a atins multa lume pe maini.

Andika ii dau ampicilina de 250 2,5 ml la 12 h ca a iesit salmonela sensibila la ampucilina si la altele dar dr a zis sa ii dau asta. Are 6,5 kg si atunci i a calculat doza in functie de greutate. Din ce am inteles nu e asa grav pt ca nu are diaree sau sange sau puroi. Are decat mucus.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La botez l a atins multa lume pe maini.

Andika ii dau ampicilina de 250 2,5 ml la 12 h ca a iesit salmonela sensibila la ampucilina si la altele dar dr a zis sa ii dau asta. Are 6,5 kg si atunci i a calculat doza in functie de greutate. Din ce am inteles nu e asa grav pt ca nu are diaree sau sange sau puroi. Are decat mucus.

sper sa scapati repede.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce faina ii, chiar si asa sictirita!

Apropos de oameni sictiriti, asa era si dna doctor de la pediatrie, cand am fost sambata cu fata...Ba m-a si certat ca e fata prea dezbracata (avea body tip maieu, pantalonasi ci picior si un tricou/rochita, iar afara era o caldura...fata era foata transpirata...ce sa mai inteleg?). Ne-a dat picuri nettacin, nu ne-a zis in schimb cata vreme ii dau fetei?

 

In fine... A venit la un mom dat ambulanta si a ciborat un medic cu un copil in brate, iar in urma lui o doamna, initial am crezut ca e mama. Cand s a intors medicul cu copilul, sa intre pe usa, am vazut ca avea ceva furtunel copilul in burta...am si izbucnit in plans si mi am strans mai tare fata in brate. Sotulde obicei radea de mine, ca eu sunt mai sensibiloasa, dar acym m -a intrebat ce am, i am spus, si am adaugat ca ce norocosi suntem ca fata e sanatoasa si nj avem probleme...si -a mutat pruvirea, sa nu il vad, cred ca a bocit si el un pic, de mila copilului. Cand am intrat in cabinet, copilul era inca acolo. pe un pat,fiind de la centru de plasament( sau cum se numesc acum...), si avea mai multe baiuri, ca intreba asustenta ca oare aude, pricepe ceva? Avea cred ca vreo 2 anisori si nu va pot spune cat era de frumusel... ave parul negru si des, ochisori negri si tenul alb. Mi-a placut de asistenta ca s-a dus langa patul lui si a inceput sa ii povesteasca si el a inceput sa ii zambeasca...a si tot statea acolo ca nu reuseau sa il interneze, tot sunau la cj sa il primeadca, ca la bistrita cica nu aveau conditiile necesare rezolvarij pb...si la cj nu voiau sa il primrazca si tot asa, dadeau telefoane...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Easy , germana ;)
 

Sim, la Mall in  Baneasa exista un magazin pentru "slabute" Marina Rinaldi unde au tot felul de rochite...nu sunt foarte ieftine, dar acum au reduceri, insa sunt calitative. Incearca si acolo. Si in Mall Baneasa gasesti si Peak and Cloppenburg unde mai impusti niste marimi mai mari....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...