Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 12


Recommended Posts

  • Răspunsuri 514
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Simona, toate femeile au problemele astea dupa nastere: kg in plus, burta, daca sotii le mai vad atragatoare samd.

Bine, Deea, Alex, Bujor, Karyna ies din discutie, ele sunt martiene, nu femei :)

 

Cea mai mare greseala este sa te simti complexata (vorbesc si in nume propriu [:)] ) si, mai ales, sa il refuzi cand vrea hanky, este cel ami sigur mod de a va instraina.

Nu cred ca exista un barbat .... nici nu stiu cum sa-i spun: intelept....... cu scaun la cap......, care sa aiba pretentia absurda ca sotia care tocmai a nascut sa arate la fel ca inainte la scurt timp dupa nastere.

El cu siguranta iti este recunoscator pentru ca i-ai daruit un fiu si iti iubeste si cele cateva kg in plus.

Sotul meu mi-a spus, cand eram insarcinata cu Mihai, ca nu-l deranjeaza deloc daca raman mai grasa (exact asa s-a exprimat). I-am replicat: nici nu conteaza, ma deranjeaza pe mine si e destul sa ma motiveze, insa nu se poate sa slabesc peste noapte si, mai ales, sunt foarte fericita ca alaptez si nu fac nimic sa periclitez lactatia.

 

Iti spun insa ceva ce TREBUIE luat in seama cat se poate de serios: barbatilor nu le place sa aiba langa ei femei complexate, suparate/suparacioase, iti garantez ca le prefera cu cele cateva kg in plus, dar sigure pe ele (asta e o chestie pe care greu am priceput-o si am invatat sa o aplic), senine, zambitoare in (aproape) orice imprejurare.

 

Uita-te la micutul tau? Nu a meritat el toate eforturile? Nu uiti de orice atunci cand iti zambeste sau cand il tii la san? Eu inca ma simt in al noualea cer cand ma uit la fatzuca ei micuta, cand ii vad pe amandoi pe langa mine si nici nu-mi mai pasa asa tare de kg in plus, pentru ei vreau sa fiu o mama sigura pe ea, care poate stapani orice situatie si....... care va slabi in timp :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, tare mi-a mers la suflet ce ai zis. Desi eu nu mi-am refuzat sotul...dar e bine de stiut.

 

Baby, am o nelamurire. Ti-am mai spus de procesul sotului, pierdut cu un av, la recurs si -a luat altul (petra) . Astazi, fratele sotului s-a dus sa semneze ca ia Petra dosarul si a mai vb cu Covrig. Covrig i-a reprosat ca de ce au apelat la alt av, ca el oricum isi ia procentajul stipulat in contract, in cazul in care Petra castiga. Adica eu inteleg ca el facand contractul, a stiut ce sa treaca la clauze..dar chiar asa? sa iei bani pe munca altuia? daca tot voiai aia 5% trebuia sa te zbati pt ei, parerea mea. El a zis ca el si-a pregatit deja armele pt recurs si bla bla, ca stie pe ce sa mizeze...ce nu a mizat la primul proces pe lucrurile respective...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deeai, sa inteleg ca Covrig si-a stabilit onorariul in procente si nu o suma fixa sau are onorariu de succes de 5%? Cred ca-i ultima varianta pt ca prima nu-i lasa statutul. Omul blufeaza. Avocatii isi fac contractele in felul urmator: pt fond un contract si pt apel (recurs) alt contract. E logic. Poate castiga in fond si nu se mai face recurs. Sau poate nu vrea omul sa faca recurs. Sau nu-l mai vrea pe el. Deci n-are cum sa ia el onorariul de succes daca Petra castiga. Nu poti obliga pe nimeni sa te angajeze si in recurs. Ca si-a facut strategia e treaba lui. Totusi, ia uita-te tu in contract si vezi daca nu cumva are clauza ca il luati tot pe el si in recurs. De fapt apel aveti voi. Daca exista o clauza de-aia, sotul tau sau cine a semnat contractul cu el merge frumos la el la birou si cere rezilierea. Omul are dreptul sa-si schimbe avocatul cand doreste.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caaaaat a luat Covrig? Ai de capu meu! Pai ala-i onorariu de cluj, nu de bistrita. Al lui Petra mi se pare rezonabil. Da ala-i prost? Ce onorariu de succes vrea, ca a pierdut? Musai uitati-va in contractul de asistenta. Pt ca daca are clauza de-aia ca ramane el si in cale de atac, si nu reziluati contractul, va treziti cu el la proces.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...