Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 13


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ma gandeam eu :(

Ne-au zis ca daca face si bebe mic trebuie sa ne internam la infectioase, nuuuuuuuuu

nu are anticorpi pentru varicela, dar e posibil sa aiba sistemul imunitar mai  puternic decat matei si sa nu faca. dupa cum i-am spus si lui athosik: "dupa cum ii este norocul" [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrei doarme,ma bag si eu la somn

Noapte buna fetelor

 

Andra mos Ene e in drum spre tine :)

 

Tare frumos copil ai meey....

cat despre mos ene nu stiu ce sa zic...eu il astept, dar tare frica mi-e sa nu-l sechestreze celenna iar...

noapte buna:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andika, te rog sa-mi spui, daca iti mai amintesti, cum a inceput diareea la Z ? Avea febra?  Bebe a mea a facut azi 3 scaune moi si galbene-verzui.... cel mai rau a fost pe la pranz cand a urlat vreo 5 reprize ca din gura de sarpe si nu se linistea deloc.... asa plans ascutit nu mai vreau sa aud..... A venit si dr de fam.... a zis ca are amigdalele rosii si sa ii dau Nurofen. Iar daca face febra sa ii dau si Panadol. Atunci avusese doar un scaun moale si am uitat sa ii zic de el.... M-am speriat groaznic.... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inca ceva legat de diversificare, dupa care ma duc sa ma culc :)

 

autodiversificarea mi se pare metoda naturala si normala - de mii de ani, pana sa apara blenderele si toata nebunia cu pasatul si cu linguritele si etc, credeti ca alerga cineva dupa copii cu legume si fructe pasate (si unul o data la trei zile,sa nu uitam si de regula asta)? eu cred ca laptele mamei era de baza, iar cand copilasii erau destul de mari sa stea in fund si sa apuce ceva de mancare singuri (adica tot spre 6 luni) luau si incercau.Si la fel se intampla acum in toate tarile sarace, unde mamele n-au posibilitati/ nu stiu cerintele occidentale de diversificare

 

cu alte cuvinte, autodiversificarea nu e nimic nou si exotic, e modul natural de a face trecerea spre mancarea solida

 

gata, ma duc la nani, somn usor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...