Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 13


Recommended Posts

Copiii invatata mult mai multe in colectivitate decat cu bunicii. Si la un moment dat, oricum va fi nevoie sa intre in colectivitate. Dezavantajul e cu bolile, cum zice maddutz.

Eu cred ca voi alege calea de mijloc pt inceput si-l voi lasa la program redus, vreo 4 ore, sa vedem cum e. Important e ca am prins loc la cresa. In capatul celalalt al orasului, dar am prins :)

Si dupa 4 ore ce faci?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Copiii invatata mult mai multe in colectivitate decat cu bunicii. Si la un moment dat, oricum va fi nevoie sa intre in colectivitate. Dezavantajul e cu bolile, cum zice maddutz.

Eu cred ca voi alege calea de mijloc pt inceput si-l voi lasa la program redus, vreo 4 ore, sa vedem cum e. Important e ca am prins loc la cresa. In capatul celalalt al orasului, dar am prins :)

unde new? in gheorghieni? la care? parca ai mai spus, dar am uitat! de stat sau particulara?

si eu ma gandesc sa o duc, dar dupa un an, din moment ce stau acasa un an...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

New, eu mi-am impus sa nu ma gandesc la copilasul ala ca tot intr-un plans as fi tinut-o. Si nu pot sa-l ajut cu nimic. Si daca-i trimit ceva, stiu ca nu ajunge la el. Iar la mine nu pot sa-l iau din pacate, ca l-as lua. Na, ca m-am apucat de bocit. As baga pedeapsa capitala pt nenorocitele astea care-si abandoneaza copiii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

unde new? in gheorghieni? la care? parca ai mai spus, dar am uitat! de stat sau particulara?

si eu ma gandesc sa o duc, dar dupa un an, din moment ce stau acasa un an...

Maddutz nu ziceai ca stai 2 ani?

 

Mie in 6 imi expira concediul postnatal si tre sa fac actele de cic. Si trebuie sa declar cand ma intorc la job...vor fi 11 luni ca asa am hotarat si nici financiar nu m-as descurca altfel da mi se face mila de saracutu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cata vorbaraie pe forumul nostru [bib]

 

Arrya eu am facut si synflorix si roarix. N-am avut reactii deloc, nu i-am pus supozitor preventiv asa cum m-a sfatuit medicul si se pare ca bine am facut. I-am pus cate o foita zdrobita de varza la fiecare intepatura si atat. [:)]

 

Baby sper ca toata povestea voastra sa fie cu happy ending, cel putin pt Aris. cat despre el...e un dulce! Are fatuca de copil mare, matur, intelept [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi il dam toamna viitoare(2015) la cresa. Si eu zic ca se dezvolta mai frumos in colectivitate, dar in acelasi timp am frica de boli. L-as lasa cu mama, care e educatoare si m-a avertizat ca o sa ma intampine zilnic cu cate un cantecel nou invatat de la ea [acor] , dar ea mai are pana la pensie. Avantajul e ca s-a "abonat" sa stea cu el in vacante cand n-o sa ne putem lua noi concediu [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-am facut o farsa bebeloiului meu. Acum cateva zile s-a cacacit pan` la urechi si a trebuit sa-i fac baita pe loc, in jur de 14.30. Si glumeam cu sotu` ca poate Calin o sa creada ca ii facem baita ca-i seara si se culca. Si da! S-a culcat Calinu` meu la ora 15 si a dormit pana a doua zi la 6 dimineata, se foia doar de foame, i-am bagat tzatza-n gura si a dormit ca turcu` [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...