Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 13


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multu, fetele! Petrecere frumoasa la botez, monica! Pe mine m-au sunat unii chiar in ziua botezului ca nu vin sau cu o zi inainte!

Arrya, astept mielul... sunt vali :), cu impartitul e greu de zis, la mine nu vine nimeni.

 

Eu am aragaz normal, deci nu stiudetalii despre plite si cuptoare electrice.

 

Juli, casa de piatra!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uraaaa, ce bine ca ati mai iesit si voi  la interval....

Nu mai stiu in ce ordine am citit, scriu dupa cum imi aduc amine:

 

Gina, gata examenul? Avem carnet? [masc]

 

Meey, cat de frumoasa e poza cu voi 2...sa nu mai zici ca tatal e insensibil, sigur va iubeste pe amandoi

 

Ratuste, stiam ca vreau 3 copii, acum sunt sigura :)) ce frumos le-ai crescut si ce bine e sa fie apropiate si sa se ajute in viata (toti 3, dar bb e mic si inca nu glasuieste)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, eu zic sa insisti sa vina cumnatul, daca sotul nu mai are parinti....pentru el e important, pentru tine o gura- doua in plus ...asta e.... idiot este insa gestul cumnatului, copilul nu s-a nascut ieri, putea sa se astepte ca va fi chemat la botezul nepoticii si sa puna niste bani lunar deoparte, si cel mult sa ii sopteasca fratelui ca e putin mai stramtorat cu banii dar tot vine.

 

Poate a vrut un discount de la pretul meniului si nu a stiut cum sa ceara....Mare mai ti-e gradina.....Ai auzit ce a zis ratuste, sa te astepti sa mai anuleze altii si in preziua / ziua botezului. Cate persoane ai estimat ca veti fi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica si eu am probleme cu neamurile.... La mine cumnata (care ne e si cumatra pt ca i-am botezat baiatul) m-a sunat cu 2 zile inainte de nunta plangand ca nu are bani sa vina, sa nu ne suparam, dar ei nu vin. Punct. O linistesc, ii explica sotul (adica frate-su) ca nu concepe sa nu vina sor`sa la nunta lui, ca nici prin cap sa nu-i treaca, nu avem nevoie de bani, etc. Si totusi la o saptamana am aflat ca a mers la o nunta la verisoara sotului ei, unde a inchinat plicul cu bani. Mi-a lasat un gust amar, nu pt ca aveam nevoie de banii ei, ci pt ca am realizat ca toata scena de la telefon a fost un teatru ieftin.

Acum la botez, aceeasi poveste la indigo, ba chiar batea apropouri ca n-are cu ce veni (distanta de 60km), ca e greu sa vina cu baiatul (4 ani), o lalaia aiurea. Concluzia? Astepta sa mergem sa ii luam noi de acasa, ca poponeata ei nu putea sa stea pe un scaun de microbuz 60km. Asa ca i-a transmis sotul ca poate face ce vrea ea. Si n-a venit, logic. Ea e sora mai mare, n-a fost la niciunul din frati cand si-au botezat copii, in schimb fratii i-au fost alaturi la nunta si botez. Urat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz, eu de curand am avut aceeasi dilema...a trebuit sa cumpar pt mama, urmeaza sa ii cumpar mobila de bucatarie si nu prea da bine aragazul in mijlocul mobilei si mobila sectionata...

 

Eu am plita si cuptor pe gaz ..si suntem f multumiti ...luate de acum 6 ani, Franke, zici ca sunt noi (desi sotul meu gateste)...

 

Electric (chiar si inductie )as fi luat doar pentru estetica (poti sa ridici cuptorul sus, la gaz e mai complicat, nu pot sa schimb pozita cuptorului din cauza tevilor, etc). Persoane care au gatit si la gaz si la electric au zis ca cek pe gaz e mult mai bun, incalzeste mult mai puternic. dar nu s-au ingrijit de costuri pt ca sunt aereiene :)) .La cele pe inductie cum are Monica inteleg ca poti sa faci mai multe feluri de mancare la cuptor in acelasi timp, oferta este f variata si nu mai sunt asa de scumpe, in schimb cele pe gaz sunt f putine. Pe e-mag sunt 5-6 oferte cred de cuptoare gaz, dinte care 3 produse in RO (beko, arctic, electrolux), noi am luat Ariston in speranta ca poate e mai bun  si mai ales m rezistent (fiind f multumiti ca atunci cand am luat Franke am dat un ban dar nu am avut niciun fel de probl, are sigurante de gaz - daca sunt scurgeri de gaz se intrerupe alimentarea lui si practic nu te poti sinucide cu gazul scurs, are aprindere electrica, inoxul nu a imbatranit si e anti urme etc)..Acum Franke pe gaz era pe la 2600 ron, nu am avut buget sa dau chiar atat, mai ales ca il fac cadou...

 

Prin urmare eu iti recomand pe gaz (desi nu gatesc, sic )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, care aveti cuptor electric? e mai bun decat cel pe gaz? (banuiesc ca da, dar vreau sa aud pareri, avantaje, etc.) iar plita? sa-mi iau pe gaz sau electrica? eu ma gandeam la varianta plita pe gaz si cuptor electric...dar...pareri cele care aveti?

Eu zic că nu se compară. Îmi place că toate se coc uniform, nu e ca la ăla pe gaz, aici la mama e pe gaz și mereu trebuie să fiu atentă să nu se ardă/lipească de fund cocăliturile :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uraaaa, ce bine ca ati mai iesit si voi la interval....

Nu mai stiu in ce ordine am citit, scriu dupa cum imi aduc amine:

 

Gina, gata examenul? Avem carnet? [masc]

 

Meey, cat de frumoasa e poza cu voi 2...sa nu mai zici ca tatal e insensibil, sigur va iubeste pe amandoi

 

Ratuste, stiam ca vreau 3 copii, acum sunt sigura :)) ce frumos le-ai crescut si ce bine e sa fie apropiate si sa se ajute in viata (toti 3, dar bb e mic si inca nu glasuieste)

Bb nu glasuieste, dar rade in hohote cand se joaca fetele cu el, le urmareste cu privirea si le cauta mereu, vrea in preajma lor, ca se agita pana il duc in camera unde sunt ele. Are sotul un filmulet de la ciorbita de bb de dupa botez, cand il pupau amandoua pe obrajori, manca-le-ar mama de ratuste iubitore.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum la botez, aceeasi poveste la indigo, ba chiar batea apropouri ca n-are cu ce veni (distanta de 60km), ca e greu sa vina cu baiatul (4 ani), o lalaia aiurea. Concluzia? Astepta sa mergem sa ii luam noi de acasa, ca poponeata ei nu putea sa stea pe un scaun de microbuz 60km. Asa ca i-a transmis sotul ca poate face ce vrea ea. Si n-a venit, logic. Ea e sora mai mare, n-a fost la niciunul din frati cand si-au botezat copii, in schimb fratii i-au fost alaturi la nunta si botez. Urat!

Aida, fara cuvinte....Eu la nunta am apreciat niste rude cu nu foarte multi bani, care au venit la Buc, s-au descurcat cu cazare si transport si au pus in plic ce au avut ei, nu a contat ca nu era nici pe departe fata de costul meniului, atat de mult am apreciat gestul,  iar pers cu mult mai multe posibilitati au inventat tot felul de scuze..O perech, parintii mei fusesera la nuntile tuturor celor 3 copii ai lor, mama a facut prajituri pentru una din nunti, tata a condus invitatii cu masina, nu a baut nimic, etc au inventat ca ea este suspecta de cancer si la 2 zile erau in Bucuresti la terasa si s-au facut ca nu ma vad ....bineinteles ca nu are nimic...si nici nu ii doresc.....

 

Cel mai rau este ca astfel de persoane nu lasa loc de buna ziua, nici tu nu poti sa te comporti la fel....dar cred ca e si mai rau daca aceste persoane sunt din familie..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...