Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 13


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gina, gata examenul? Avem carnet? [masc]

Aici am ajuns cu recuperatul, m-a pufnit rasul, asa ca am zis sa raspund  [:)]

Mai intai multumesc celor care m-au incurajat si m-au sustinut (ca la premiile Oscar :))), multumesc Simona ca mi-ai adus zambetul pe buze la prima ora si am plecat binedispusa la examen (chiar am tinut cont de ce ai spus, sa stii, si a functionat), multumesc nasa Mihaela pentru sfaturi si suport, multumesc dragului meu sot, care nu mai stia bietul cum sa-mi vorbeasca despre examen sa nu am eu impresia ca pune presiune pe mine.

 

Nu, Easy, nu avem carnet [batcap] [batcap] [batcap] [batcap] [batcap] , avem in schimb mai multa experienta [:-)))]

Am facut traseul perfect, am condus foarte frumos, aproape fara greseli, ne indreptam spre locul de unde am plecat, deci aproape de finalul cursei, si ma pune sa fac plecarea din rampa, plecare ce mi-a reusit de fiecare data in timpul orelor, de fiecare data, iar acum......... mi-a murit motorul. A murit o data, a murit a doua oara, a mai murit inca o data si ............ a murit si sansa mea de a lua permisul azi [alcool]

Mi-a spus ca avem dreptul la doua incercari conform regulamentului, asa ca...........

Nu mai spun ca era sa fac infarct de ciuda........... nu mai spun nimica nimicuta, vorba lui Mihai.

Orice vorba in plus e de prisos.

Capul sus si mergem mai departe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vali, m-am topit. Ai o familie tare faina. Acum e greu dar rasplata o sa vina cand cresc, cand o sa vezi ca se sustin si se ajuta unul pe altul.

Eu sper sa fie asa. Si acum, cand ne-am intors de la cresa,Maria s-a suparat ca nu i-a raspuns nimeni la intrebarea" cioc, cioc, e cineva acasa?", " cuuuum, nu s-a intors lalu a mea?". Sunt curioasa cum va reactiona cand va veni.

 

Baby, degeaba incerci sa fii draguta, lipsa lui de reactie ma scoate si pe mine din pepeni!

Va multumesc, fetelor, eu incerc sa ma bucur cat pot de mult, nu e simplu fara ajutor, dar timpul trece repede, f repede. In toamna , Ralu face 7 ani, parca ieri era botezul ei.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz, eu de curand am avut aceeasi dilema...a trebuit sa cumpar pt mama, urmeaza sa ii cumpar mobila de bucatarie si nu prea da bine aragazul in mijlocul mobilei si mobila sectionata...

 

Eu am plita si cuptor pe gaz ..si suntem f multumiti ...luate de acum 6 ani, Franke, zici ca sunt noi (desi sotul meu gateste)...

 

Electric (chiar si inductie )as fi luat doar pentru estetica (poti sa ridici cuptorul sus, la gaz e mai complicat, nu pot sa schimb pozita cuptorului din cauza tevilor, etc). Persoane care au gatit si la gaz si la electric au zis ca cek pe gaz e mult mai bun, incalzeste mult mai puternic. dar nu s-au ingrijit de costuri pt ca sunt aereiene :)) .La cele pe inductie cum are Monica inteleg ca poti sa faci mai multe feluri de mancare la cuptor in acelasi timp, oferta este f variata si nu mai sunt asa de scumpe, in schimb cele pe gaz sunt f putine. Pe e-mag sunt 5-6 oferte cred de cuptoare gaz, dinte care 3 produse in RO (beko, arctic, electrolux), noi am luat Ariston in speranta ca poate e mai bun  si mai ales m rezistent (fiind f multumiti ca atunci cand am luat Franke am dat un ban dar nu am avut niciun fel de probl, are sigurante de gaz - daca sunt scurgeri de gaz se intrerupe alimentarea lui si practic nu te poti sinucide cu gazul scurs, are aprindere electrica, inoxul nu a imbatranit si e anti urme etc)..Acum Franke pe gaz era pe la 2600 ron, nu am avut buget sa dau chiar atat, mai ales ca il fac cadou...

 

Prin urmare eu iti recomand pe gaz (desi nu gatesc, sic )

easy, ai avea surpriza sa afli ca cel pe gaz de la franke ajunge mai scump decat cel electric [alcool]

problema mea, ca si la tine de altfel, ca da mai bine plita si cuptor incorporabil. numai ca, pe gaz, la cuptor incorporabil, sunt putine modele si, culmea, uneori mai scumpe...(la franke ar fi 777 euro). gazul stiu cum functioneaza si, personal, sunt foarte multumita. eram curioasa daca merita electric sau nu...

monic, daca ar fi sa cumperi iar, ai lua pe gaz sau electric?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, care aveti cuptor electric? e mai bun decat cel pe gaz? (banuiesc ca da, dar vreau sa aud pareri, avantaje, etc.) iar plita? sa-mi iau pe gaz sau electrica? eu ma gandeam la varianta plita pe gaz si cuptor electric...dar...pareri cele care aveti?

Am plita pe gaz, cu gratar mare si greu, ca asa s-a gandit sotul sa nu fuga oalele de pe el, dar nu s-a gandit ca eu il spal (ori vrea sa am muschi :))), asa ca la fiecare spalare il boscorodesc :)))

Cuptorul este electric (tot 'mnealui a vrut asa), intr-adevar l-am putut pune mai sus, si pentru genunchii mei, dar mai ales din cauza copiilor (nu spun ca Mihai al meu taraie scaunele de la masa pe parchet - ca parchet am vrut noi in bucatarie, tot pentru copii - sa ajunga la butoanele de la cuptor [batcap] )

 

Am experienta in cocaturi la ambele tipuri de cuptoare (gaz/electric) si mie imi place mai mult electricul. Gatesc des la cuptor..... si facturi pe masura, dar nu stiu cat consuma efectiv la o utilizare. Am tot zis ca imi iau un aparat care masoara consumul energetic al electrocasnicelor, doar asa, pentru informatia mea, dar nu am ajuns inca sa luam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai rau este ca astfel de persoane nu lasa loc de buna ziua, nici tu nu poti sa te comporti la fel....dar cred ca e si mai rau daca aceste persoane sunt din familie..

monic, aida...singurul lucru care imi vine in minte este faptul ca rudele iti sunt date, prietenii ti-i alegi...aste-as rudele, cu ele defilam....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...