Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 13


Recommended Posts

Noi am inceput serios diversificarea. Papam carne de oaie :))

La cat de incretit am eu creierul dupa ziua de azi, chiar am laut in serios ce ai zis (ca sa vezi ca te cred in stare de orice :))) si am marit bine poza, ca sa vad ce i-ai pus in mana, deja pregatita sa te boscorodesc [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu altceva am tot vrut să vă întreb. Ați "pierdut" prieteni după apariția copiilor?

Da, oarecum.

Ea nu e nici maritata, e singura la 37 de ani si o vad/simt un pic (sau mai mult) geloasa pe situatia mea. Mai vorbim la telefon, destul de rar, insa discutiile cu ea sunt deprimante, adica mi-e mila de ea, insa e si capoasa si cu pretentii absurde.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, nu e nimica nimicuta, data viitoare va fi cea castigatoare.

 

Ratustele mici si dragalase, ce familie frumoasa, mi-ai vandut ideea de familie cu mai multi copii desi din ce vad in preajma pare munca de sisif si eu doresc si cariera infloritoare.

 

Arya, stiu pe cineva care a facut recent biopsie, rezultatul chist de lapte sau asa ceva, multi doxtori zic cum zicea Poca, trrbuie asteptat pana dupa ce nu mai alaptezi.

 

Baby, o curiozitate: cum de diversifici de acum? Ca mi se pare ca si neluand in seama recomandarile OMS e multa bataie de cap pe care ai putea sa o mai amani.

 

Poca v-ati intors la cj? Poate ai tai sunt stresati ca n-o sa-i mai vada pe copii o vreme.

Joi ne întoarcem. Sigur sunt triști, mai ales că pe Andrei l-au văzut din ziua zero...dar asta e, trebuie să plecăm.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, daca stiam ca aveti atata experienta va intrebam si eu ce sa iau acum 1 luna cand eram disperata, desi greu as fi convins-o pe mama sa inceapa sa gateasca la cuptor pe curent cand are teava de gaze....si cat s-a mai zbatut pentru proiectul la gaze, etc....

 

Astept sa raporteze Maddutz ce a ales.

dar mama ta, acum, ce parere are? cuptor gaz versus cuptor electric?!!?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poca, sunt patita.... Si eu m-am indepartat de toate prietenele mele care au copii...nu e nimic personal, dar nu poti sa stai langa o mamica ce se bucura din toata inima de ce face copilul eu si tu sa ramai indiferenta.... Oricat de mult ai iubi-o pe ea si pe copiii ei

Da, înțeleg, dar mi se pare totuși foarte...brutală reacția lor...de asta eram curioasă să aud cum se simte și gândește cineva în situația lor. Mulțumesc că mi-ai răspuns, Easy.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poca, mai e o chestie. Eu eram exasperata cu prietenii cu copii care vorbeau numai la plural cum au facut ei kakita si acum dormiiiim. Mi se parea ca nu mai avem ce vorbi si ca s-au cam prostit la cap. Acum ma trezesc si eu vorbind la plural (cat pot ma abtin dar de venit imi vine) si tot aducandu-l pe F in discutie, si le vad pe cele fara copii un pic mai stinghere in discutie, poate se gandesc cum o faceam eu. Iar daca isi doresc copii...ascult-o pe Easy.

Si eu am o prietena care isi doreste copii (comuna? :) si mi-e cumva sa o sun, tot aman...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici am ajuns cu recuperatul, m-a pufnit rasul, asa ca am zis sa raspund  [:)]

Mai intai multumesc celor care m-au incurajat si m-au sustinut (ca la premiile Oscar :))), multumesc Simona ca mi-ai adus zambetul pe buze la prima ora si am plecat binedispusa la examen (chiar am tinut cont de ce ai spus, sa stii, si a functionat), multumesc nasa Mihaela pentru sfaturi si suport, multumesc dragului meu sot, care nu mai stia bietul cum sa-mi vorbeasca despre examen sa nu am eu impresia ca pune presiune pe mine.

 

Nu, Easy, nu avem carnet [batcap] [batcap] [batcap] [batcap] [batcap] , avem in schimb mai multa experienta [:-)))]

Am facut traseul perfect, am condus foarte frumos, aproape fara greseli, ne indreptam spre locul de unde am plecat, deci aproape de finalul cursei, si ma pune sa fac plecarea din rampa, plecare ce mi-a reusit de fiecare data in timpul orelor, de fiecare data, iar acum......... mi-a murit motorul. A murit o data, a murit a doua oara, a mai murit inca o data si ............ a murit si sansa mea de a lua permisul azi [alcool]

Mi-a spus ca avem dreptul la doua incercari conform regulamentului, asa ca...........

Nu mai spun ca era sa fac infarct de ciuda........... nu mai spun nimica nimicuta, vorba lui Mihai.

Orice vorba in plus e de prisos.

Capul sus si mergem mai departe.

of, te-as lua in brate si te-as pupa! [pup] [il]  daca te consoleaza, eu am luat a treia oara! [pk] nici nu mai voiam sa ma mai duc la examen! noroc cu tata care m-a tot batut la cap! asa ca....te voi bate la cap sa nu-ti pierzi speranta si sa te duci....pana-l iei!

si tot asa, daca teconsidera ca pana acum  consoleaza, politistii au un numar de candidati care trebuie sa-i pice...asa ca...considera pana acum te incadrai in acel procent. de acum te vei incadra in procentul de promovati! [pup] [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sper sa fie asa. Si acum, cand ne-am intors de la cresa,Maria s-a suparat ca nu i-a raspuns nimeni la intrebarea" cioc, cioc, e cineva acasa?", " cuuuum, nu s-a intors lalu a mea?". Sunt curioasa cum va reactiona cand va veni.

 

Baby, degeaba incerci sa fii draguta, lipsa lui de reactie ma scoate si pe mine din pepeni!

Va multumesc, fetelor, eu incerc sa ma bucur cat pot de mult, nu e simplu fara ajutor, dar timpul trece repede, f repede. In toamna , Ralu face 7 ani, parca ieri era botezul ei.

ce frumoooooooos Vali! [il] [il] [il]

gand iti este mai greu, gandeste-te ca ai 3 comori! si nimic altceva nu le poate inlocui! [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...