Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 13


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maddutz, stiu ca sunt m ieftine cele electrice, eu il luam pt mama si nu pot la 60 de ani sa o invat cu electrice, trebuia sa iau pe gaz obligatoriu, mai ales ca ea nu intelege de ce trebuie sa ii schimb eu aragazul care merge f bine.... Dar ar trebui sa tai mobila in 2...e o istorie m lunga...

ahaaa...am inteles... [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu altceva am tot vrut să vă întreb. Ați "pierdut" prieteni după apariția copiilor? Pe mine mă tot frământă...am (sau aveam) două prietene foarte bune, dar care nu prea au reușit să aibă copii. Și după ce am născut-o pe Ana Maria parcă s-au distanțat încet-încet, una dintre ele ajunsese să mă evite de-a dreptul...Cu cealaltă mai țineam legătura până azi-vară când nu știu de ce...a încetat să mai îmi răspundă la telefon. Când l-am născut pe Andrei le-am anunțat și pe ele. Una mi-a trimis un sms sec "Felicitări" și atât, cealaltă...nici nu s-a obosit să răspundă. Pe undeva le înțeleg drama de a nu putea avea copii dar pe de altă parte...eu țin mult la prieteni și mă simt rănită. Și de asta eram curioasă, având în vedere că multe dintre voi ați reușit cu greu să aveți copii, poate există vreo explicație pentru comportamentul ăsta sau...Pur și simplu chestia asta mă macină...

poca, greu de spus ce e in capul omului...poate aparitia copiilor, poate distanta, poate nu mai aveati subiecte comune, preocupari comune, poate...motive pot fi multe...

eu nu am renuntat la nici o prietena care a facut, intre timp, copii, pe motivul asta. poate ne-am "distantat" in sensul ca i-am acordat spatiul si timpul pe care credeam ca-i sunt necesare in noua ipostaza. ceea ce mi s-a parut de bun simt...vorbim, iesim, dar nu cu frecventa de odinioara. mi se pare normal...dar nu sa rupem legatura pe tema asta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz, stiu ca sunt m ieftine cele electrice, eu il luam pt mama si nu pot la 60 de ani sa o invat cu electrice, trebuia sa iau pe gaz obligatoriu, mai ales ca ea nu intelege de ce trebuie sa ii schimb eu aragazul care merge f bine.... Dar ar trebui sa tai mobila in 2...e o istorie m lunga...

Hop si eu in discutie...eu am in tara aragaz cu plita si cuptor pe gaz de la zanussi si am incorporat-o in mobila ca se poate detasa plita si sa o inalti cat e blatul asa ca nu tre sa tai mobila in 2... sunt multumita de el...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poca, mai e o chestie. Eu eram exasperata cu prietenii cu copii care vorbeau numai la plural cum au facut ei kakita si acum dormiiiim. Mi se parea ca nu mai avem ce vorbi si ca s-au cam prostit la cap. Acum ma trezesc si eu vorbind la plural (cat pot ma abtin dar de venit imi vine) si tot aducandu-l pe F in discutie, si le vad pe cele fara copii un pic mai stinghere in discutie, poate se gandesc cum o faceam eu. Iar daca isi doresc copii...ascult-o pe Easy.

Si eu am o prietena care isi doreste copii (comuna? :) si mi-e cumva sa o sun, tot aman...

Da, nici cu ea nu prea mai ținem legătura. ..Și voi v-ați "răcit"?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...