Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 14


Recommended Posts

gina, eu am din asta:

http://mastertools.allshops.ro/produs/657037/ROTAK+32-+Masina+de+tuns+iarba+BOSCH.html

 

dar e pentru suprafete mai micute. eu am 3 ari teren. daca ai suprafata mare, nu e avantajos pentru ca nu incape f. multa iarba in cutia de colectare, si trebe sa te opresti si sa o golesti mereu. sau nu o folosesti, iti scuipa iarba prin spate si apoi trebuie adunata cu grebla. eu o am de 3 ani si o folosim saptamanal. e f. ok, usor de manevrat, tunde bine, nu e scumpa, e cu cablu.

 

am uitat sa zic, iarna nu o folosesc. merge mai bine cu lopata:)

Hai, ca rad singura (de prostia mea, evident): in primul rand am cautat cat are un ar, ca nu mai imi aminteam [batcap] [:-)))]

Eu cred ca am cca 1000 mp de curte, plus la poarta destul de mult.

Cam la pretul asta m-am decis si eu sa o iau, de fapt am zis maxim 400, sa nu-mi scoata sotul ambii ochi :)))

Am gasit una la Bricostore aproape de 400, dar nu gasesc producatorul [batcap] , si alta la Dedeman - Makita, cam la acelasi pret, dar cu sacul mai mic si putere mai mica.

 

Nu-mi trebuie foarte puternica, pentru ca nu am pretentia sa tund toata tarlaua in 2 ore, ca inseamna totusi niste km parcursi, la o latime de taiere de maxim 35 cm.

 

Pentru iarna........... lopata e grea pentru mine, tot o masinuta o sa luam, dar nu chiar acum, plus ca vreau sa-i las sotului placerea de a o alege, ca-i place al naibii de mult sa shopinguiasca, indiferent ce, dar mai ales scule.......... deja are o colectie intreaga [smulgpar]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 736
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am gasit una la Bricostore aproape de 400, dar nu gasesc producatorul [batcap] , si alta la Dedeman - Makita, cam la acelasi pret, dar cu sacul mai mic si putere mai mica.

Am sunat la Brico si nu o mai au, dar au in schimb Bosch-ul pe care-l ai tu. Acum trebuie sa citesc si despre el :)

Ma duc sa prajesc gogosile, ca am obosit citind :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

astazi bebele face 4 luni, multumim pt urari :*

vaccinul a fost amanat, asteptam sa vedem daca face varicela

voiam sa va intreb daca mai e vreun bebe care inca regurgiteaza. Vladut regurgiteaza destul de mult, in special cand sta pe burta. A fost diagnosticat cu reflux la 1 luna, dar ma intreb oare cand trece????

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat la Brico si nu o mai au, dar au in schimb Bosch-ul pe care-l ai tu. Acum trebuie sa citesc si despre el :)

Ma duc sa prajesc gogosile, ca am obosit citind :)))

Mie mi-a zis un amic care se ocupa cu amenajari de gradini, sa nu iau altceva decat bosch. In principiu is multumita, doar daca creste iarba prea mare trebuie golit des si e enervant. Eu la 1000 mp poate ca as lua ceva cu chestia aia care colecteaza iarba (nu-mi vine in minte cum ii zice) mai mare. La noi dureaza 1 ora cei 300mp. Si iti trebe un cablu luuuuuuung.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...