Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 14


Recommended Posts

Gina, multe zic eu la nervi. Dar treaba cu neincrederea e reala. Incerc sa vars aici ce am de spus pana vine rezultatul pt ca daca-l intarat pe nesimtit iar taraganeaza si s-ar putea sa-mi pierd rabdarea. Daca nu ziceam aici ii ziceam lui si iar iesea circ pt ca omul e un butoi cu pulbere. Mai are un pic si face AVC.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 736
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani tuturor! Multumim de urari  [:)] !

Eu va citesc zilnic, dar pana sa apuc sa-mi dau cu parerea ...

Asaaa:

-votez pentru cuptorul electric;

-masina de tuns iarba avem tot bosch (nu stiu modelul exact, dar ma uit si-ti zic);

-scutece textile am vazut folosite de 2 frati (la grupul celalalt), adica vreo 3 ani si ceva si aratau inca foarte bine. Sunt tare haioase, dar inca nu m-am convins sa incep sa le folosesc;

-L a vomat  [batcap] pana la 2 luni fix in fiecare dupa-amiaza, apoi s-a oprit. N-a fost vorba de reflux in cazul lui. Acum mai regurgiteaza cate o gurita mica, numai ziua, cand e foarte agitat.

 

Am inceput plaja, daca pot sa-i spun asa (si iata ca pot  [:)] ). Asa de bine doarme L pe malul marii... (e drept ca-l "invatasem" sa doarma in zgomot de mare, valuri cu aplicatia de pe telefon  [:-)))] ), iar sora-sa se joaca in nisip; la inceput i-a mai dat si lui cate o lopatica CU nisip  [batcap] , acum vad ca s-a mai linistit. (teoria o stie foarte bine "noi trebuie sa-l protejam pe bebe, ca e cel mai mic", dar ii mai arunca o jucarie, il mai strange de picior/manuta etc).

Si o poza la 4 luni (respectiv 3 ani si o luna [:)] )

http://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.giflucadc.png

ioooooi! ce frumosi sunt ei doi! [il] [il] [il]  si ce dragoste mare! [pk]

si eu am sperat ca balerina mea sa aiba parul cret. cand e ud are carlionti, dar cand se usuca e drept! [alcool]  deci...banuiesc ca drept este! [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, tu una spui si alta faci..... pe cuvantul meu daca te (mai) inteleg [alcool]

Ce mai, esti politicianul ideal [soricel]

Gina, felicitari pentru spiritul de observatie si rabdarea de a alatura 2 mesaje (total) contradictorii...Baby ramane Baby, si noi o iubim, dar de aceea incep sa cred ca totusi o fi avut si Csabi o farama de dreptate...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioooooi! ce frumosi sunt ei doi! [il] [il] [il]  si ce dragoste mare! [pk]

si eu am sperat ca balerina mea sa aiba parul cret. cand e ud are carlionti, dar cand se usuca e drept! [alcool]  deci...banuiesc ca drept este! [batcap]

Maddutz, poate cand va fi mai lung si firul mai gros va ramane ondulat....al meu e drept ca matura - si uscat, si ud, de aceea nu cred ca al Dariei va ramane drept

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I-am facut eco cand avea o luna ca si atunci regurgita mult. si de atunci ...e la fel. bine, mai are si zile cand e mai ok, sta mai linistit, dar cand se rostogoleste, vomita mai mereu. chiar si dupa o ora de la masa [batcap] . Il alaptez exclusiv

no, si a mea regurgiteaza la greu. tot alaptata exclusiv. nici nu m-am mai obosit sa o duc la eco. este reflux. si este ceva de genul: "stiu si ce folos ca stiu" [batcap]  este si ceva medicatie, dar nu vreau sa-i dau. se va ameliora odata cu mancarea solida si va disparea (sper) dupa varsta de 1 an. asa ca...rabdare...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Totusi, i-am batut niste apropouri, ca nu m-a ajutat cu nimic 4 luni, ca putea sa faca testul in martie, etc. S-a plans ca-i scump. I-am zis ca stie de un an ca vrea sa faca test, putea pune deoparte. Sau cum a luat 1000 de euro imprumut pt masina, putea lua si pt test, da astea i-s prioritatile. Si ca daca testul iese pozituv, nu poate suna retroactiv. Cu asta a fost de acord. A zis ca de ce nu l-am sunat daca am avut nevoie de bani ca el a uirat, ca are multe pe cap. S-a plans ca in august tre sa scoata 10000 de euro sa-i plateasca fostei neveste partea din apartament. Nu-s curioasa. I-am zis ca mi-ar parea rau daca n-ar vrea sa pastreze legatura cu Aris dar face ce vrea. A zis ca despre asta vorbim cand vine rezultatul. A zis ca spera din tot sufletul sa fie pozitiv ca daca nu jar manc :)))). Tot el ameninta boul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana superbi amandoi.

Julie daca te ajuta cu ceva si nou ne.am suparat cu nasa da i.a trecut.

Acum m.au dezamagit multi prietenu si inca n.am avut botezul.

Legat de buget ..1000 si mie mi se pare ok.Noi am cheltuit mult.Dar tot nu am iesit pe minus.

Eu rar fac ce vor altiii.

Easy am auzit de preoti cu har.

Gina si eu ma intrebam de ce nu.tunzi iarba cu masina.Ma gandeam ca vrei sa slabesti..Nou avem 2 m de iarba si tot cu masina tunde sotul.

A mea are 6,3 kg si mi se pare putin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...