Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Capsunici de iunie 2014 - 1


Recommended Posts

2ingerasi, vacanta placuta si fara peripetii in Romania! Esti o curajoasa sa mergi cu bebe asa mic la mare.

Georgiana, e tare frumusel Luca, sa iti traiasca.Vad intr-o poza ca e doar in pampers, noi nu reusim asa ceva, nu ii place deloc dezbracata. Cand incepem sa desfacem body-ul incepe si plansul ce uneori da in urlet.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna si de la noi!

 

Ieri a fost ingrozitor. Am stat cu gazoiul in brate de dimineata pana la 4 dupa-amiaza. Pana atunci doar a motait reprise de 10-15 min. Si astazi durerea este tot urata, dar macar a doarmit pana acum de 2 ori, m-am odihnit si eu vreo 30 min. Dimineata are program de trezire la 5.30-6 definitiv, adica adoarme din nou dupa 9-10.

De ieri ii dau protectis. Sunt curioasa daca voi vedea ceva rezultate.

Georgiana ai un scump de baietel si cumintel foc. Oare nu se va molipsi si bebeii nostril de la el.

2 ingerasi cand vii in Targu Neamt si in Dumbrava? Ca eu in august plec 2 saptamani la parintii mei din zona Bacaului. Mi-ar place sa ne vedem. Desi nu sunt multe de facut in oras, dar vedem noi.

O zi frumoasa tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună mămici și căpșunici! Să avem o căsuță plină de bucurii și  bebei sănătoși.

Noi tot cu colicile și cu nopțile nedormite.Doarme ziua profund iar noaptea face scandal. Vrea numai în brațe, nu doarme decât în pat cu noi, caută alintat toată ziua. Luăm Protectis dar nu văd modificări.Ii dau și ulei de in pt că e constipat și tot un scaun pe zi are. Nu mai știu ce să-i dau, probabil nu vom scăpa până la 3-4 luni.

 

Eu ticker nu reușesc să mai fac :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici!

 

Bine ne-am regasit in noua casuta! [flo]

Sa avem un an plin de bucurii alaturi de capsunicile noastre!

Multumim Mary pt noul capitol si mutare! [pup]

 

2ingerasi drum bun! [pup]

Astept mesajul tau!

 

Ami27 imi pare rau ca se chinuie capsunelul cu colicii! [pup]

Sa speram ca vor trece mai repede!

Constipat nu inseamna ca are un scaun/zi, ci daca se chinuie cand face si este tare, semanand cu niste pietricele mici.

Atasez doua link-uri despre scaunul bebelusilor : www.7p.ro/default.aspx?PageID=794

www.mamica.ro/constipatia-la-bebelusi/

 

In a doua saptamana Steliana, a avut un scaun abia in a 4 a zi. La inceput m-am ingrijorat si tot urmaream pampersul. Dar m-am linistit in primul rand ca nu o deranja, manca si dormea si in al doilea rand citind pe net, ca laptele s-a digerat in totalitate. Asta nu inseamna ca a fost constipata.

In a 4 a zi nici nu s-a chinuit cand a facut, insa a umplut pampersul.

Acum are scaun in timp ce mananca si/sau dupa ce mananca.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana este constipat.Se screme cu orele pentru câteva gaze, nu mai zic pentru scaun că e un chin până face.Și îi dau și medicație pt asta. E f greu, astă noapte nu am dormit decât o oră, adunată din reprize.Săracul nu știu de unde mai are glas de cât se chinuie. Nu mai știu ce să-i fac sau să-i dau.De mine nici nu mai zic, nu mai am timp uneori nici să mănânc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la noi!

 

Nu reusesc deloc sa il fac sa doarma noaptea mai bine, tot la o ora se trezeste, asa ca eu sunt varza. In dimineata asta banuiesc ca a fost obosit ca a dormit destul de ok, desi tot asa la o ora - o ora jumatate a papat.

 

Ami imi pare rau ca puiul e constipat. Si Rafael se screme si uneori plange cand face caca, dar e consistenta si culoare normala.

 

Tare norocoase sunt mamicile care au puiutii linistiti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...