Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Capsunici de iunie 2014 - 1


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc de raspunsuri. Clar trec la nr2 cand termin pachetul asta si schimb si modelul.

 

Legat de lampa de veghe, o tin mai mult pt mine. Sa il vad ce face si sa-l mufez mai usor. Oricum cred ca il mutam pe tati in alta camera ca se tot plange ca e obosit la serviciu si atuncu vedem ce facem si cu lumina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, mamici si bebici!

Bine v-am gasit in casuta noua de bebelusi!

Noi suntem bine, crestem si ne plimbam. Saptamana trecuta am fost toată familia la mare. Am avut emotii dar a fost foarte bine . Bebelina a dormit tot drumul in scoica iar qcolo a mancat si a dormit foarte bine, ii facusem program dormea si trei ore in carut. Ii place sa doarma afara in carut la aer si parca nici burtica nu a mai durut-o asa tare daca sugea la program, pe cand acasa in patut se trezeste des si vrea tzatzt des si au aparut si durerile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna

 

Si eu ma gandesc serios sa schimb scutecele. Cele premium care de la pampers mi se pare ca au un miros dubios si la ce caldura e afara imi e frica sa nu faca,ceva pe piele. Apropo, oare cand e bine sa trecem la un nr mai mare? Deja nr 1 mi se pare micut desi e pana la 5kg si nu avem nici 4. Oare poate avea legatura si cu lungimea?

Eu de la inceput am folosit nr 2...cat despre scutece, Pampers m-au dezamagit total...am folosit la inceput huggies si acum folosesc Babylove de la DM...Se vede ca sunt nemtesti...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la noi!

Carmen ce norocoasa esti ca dormi noaptea. Am vrut sa imi socotesc cat somn prind eu in 24 de ore, dar mi-e teama sa nu cad in depresie. Probabil nu depasesc 4-5 ore de somn. Seara are o repriza de somn de 2 ore, dupa care din ora in ora cere papa. Pana ii scot aerul, prind 30 min si eu de somn.

Pe timpul zilei doarme relative ok, adica tot se trezeste des, dar imi lasa timp sa ma ocup de fata si de altele.

De leganat, cred ca e deja invatat. NU adoarme decat la san sau leganat in bratele mele (adica eu ma plimb cu el in brate). NU prea ma stresses ca si pe Maria am leganat-o si am dezvatat-o tare repede.

Eu in caza am sudocrem, bepanthen si alifie grasa de galbenele. Le voi alterna la nevoie.

Scutecele Sensitive nu ma multumesc nici pe mine. La inceput am avut un bax e puffies pe care l-am folosit, am spus sa nu o invat direct cu Sensivite. Acum astea Sensitive i se lipesc de fundulet si parca s-a inrosit putin. App de 2zile bebe face caca la greu. 10-12 scutece am schimbat pe zi. Luam protectis. NU vad schimbari majore, adica tot are colici si vomita, dar parca cand reusesc sa il linistesc doarme si el relativ ok.

 

O zi frumoasa tuturor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut o modificare la bonisan. Tot se chinuie dar parca nu asa tare

 

Asa mi s-a parut si mie, dar mi greu s-o fac sa-l inghita, pur si simplu il scuipa afara. Am luat acum si Sab Simplex pentru gaze, sa vedem daca o sa aiba efect :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de inghitit, voi cum le dati vigantolul? Mi se pare ca picura f greu si nu reusesc sa-l fac sa tina gurita deschisa atata timp decat daca i-l dau atunci cand urla :(

Da, picura tare greu, cred ca cei de la controlul calitatii ambalajului nu au copii... Exact, si eu ii dau doar cand urla, dar a noastra urla cam de fiecare data cand o schimb, deci am control asupra momentului cand ii dam.

Apropo, fetelor, voi cat Vigantol ii dati? O picatura sau doua pe zi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...