Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 15


Recommended Posts

si eu tocmai vroiam sa intreb daca cu bebe mic ati fost.

si noi mergem in concediu la inceputul lui septembrie si is tare stresata de cum o sa alaptez. eu inca nu am alaptat in public niciodata. nici nu-mi vine. si daca ne tine tzitzileala pana atunci, oare cum fac, ce fac... al meu e tare agitat la san, merge treaba cand e adormit sau semiadormit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 696
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai, am tot vrut sa spun cu alaptatul in public, eu inainte de a naste ma tot gandeam ca o sa-mi fie greu, ca sunt mai pudica de fel, dar acum fiind pusa in situatie mi se pare ceva asa natural, incat parca e anormal sa nu alaptez.. nu o fac nici ostentativ sau cu atitudinea de "ce mare bravura fac eu si sa ma pupati in....", dar nici nu ma ascund sub mese, banci, dupa copaci, etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună seara,

 

Fetelor, de Ema mai știti cev? Nu a mai scris demult.

 

Eu am făcut ce am făcut și am dat-o în bara cu mama, după ce impacasem și capra și varza (ea urma sa vina încoa 10 zile miercuri și noi ar ne ducem acolo o săptămână de ziua lui frate-meu în septembrie) s-a găsit maica-measa îmi zică ca vine maine, dar ca se întoarce singura la Craiova pentru 1-2 zile ca sa culeagă recolta de roșii și ca vine mâine în loc de miercuri și eu i-am zis ca mai bine își culege alea când se fac și vine liniștită după, ca ce atâta graba și ca nici nu am apucat sa fac curat ori mâncare și de aici iara s-a supărat ca cică o amân și ca niciodată nu poate sa vina când vrea ea, ca ba zic ca doar ce-a plecat, ba ca urmează sa vin eu (eu o amânăm când consideram ca e prea des, găsind scuze, ca sa fie ok și pt soț), ca ea nu înțelege de ce nu e ușa mea mereu deschisa pentru ea, de ce trebuie sa ma anunțe și ceara aprobare sa vina . Degeaba am insistat eu ca e normal sa facem plan împreună, ca i tot dădea cu ce strica și deranjează ea, dintr-una în alta, mi l-a băgat pe un vecin care sta cu soacra de luni pana vineri și i-am spus ca ala nu e soțul meu și ea nu e soacra lui ala și ca soțul meu nu vrea nici sa ne mutam împreună, nici sa locuim împreună 10 zile din 30 (deși nu a venit niciodată lunar), dar am exagerat ca sa înțeleagă de ce uneori o amân. O ora de discuții mai târziu, evident ca a reacționat urat, în concluzie ea nu vrea sa se mai vadă ever cu soțul meu, nu mai vine aici, nici el sa nu vina acolo și dacă vreau și țin și la ei vom găsi soluții sa ne vedem doar noi doua și cu bb și fratele, ca soțul meu o face sa sufere și ea alege sa evite suferința.

 

Frate-meu abia aștepta să vină la noi, la jocuri cu soțul, la plaja, ea cică o sa ii zică lui adevărul, care adevăr nu știu, cel în care noi nu ii vrem aici probabil, săracu copil numai la el ma gândesc. Ea mi-a aruncat inclusiv cuvinte cât de rea sunt și ca nu ii iubesc.

 

A reacționat fix cum am crezut, doar ca mai rău. Speram sa înțeleagă ca trebuie sa țin și de familia asta și vreau tata la bb.

Dar ce ne facem cu orgoliul? Pe de alta parte o înțeleg, nu a știut cum sa reacționeze altfel, când auzi ca cineva te vrea, dar nu f des, o iei f personal.

 

Am plâns de am rupt de mila lu frate-meu și a ei și acum nu știu cum sa o conving sa vina, măcar în august, măcar pt frate meu. Poate sa ii propun sa ii închiriez un apt o săptămână, dacă chiar nu mai vrea la noi, pana când i-o trece de tot, dacă i-o trece. Din experienta trecuta, necesita multe sentimente de vina din partea mea, regrete explicații, etc.

 

Meh îmi vine sa îmi bag picioru!

Cand nu avem probleme de sănătate, avem probleme de suflet cu mama.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz, te rog mult spune-mi și mie cum desfundati canalul labb? Ii faceți dejaprocedura cu anestezie generala? Ca eu nu am găsit sa existe alta procedura medicala, fără anestezie și mie 2 ofta, iinclusiv unul pediatru mi-a zis doar masaj pana la un an și procedura cu anestezie generala după

 

Și eu caut alte soluții!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...