Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 15


Recommended Posts

Arrya, retrag tot ce am spus despre mame. Un asemenea om, fie el si muma-ta, te baga la nebuni. Spune-i ca mama sta la 3 blocuri de fiica-sa cea mare si daca vrea s-o vada, ori asteapta s-o sune s-o cheme, ori suna ea sa intrebe daca poate merge. Iar in weekend nici macar nu suna ca sa n-o deranjeze. Eu i-am facut capul calendar ca-i fiica-sa si ca ar trebui sa poata merge la ea cand i se scoala da ea zice ca asa-i de bun simt. Vad ca are dreptate. Fara suparare, cred ca mamei tale ii trebuie o ocupatie. Un barbat, preferabil, s-o calmeze (ca si mie de altfel :))))). E si egoista cat duce trenul. La copilul ala nu se gandeste ca-l raneste? Copilul ala si-a facut planuri ca merge la mare. Nu se gandeste ca-i distruge increderea in ea? Doamne feri! Io i-as zice ca n-are decat sa stea acasa daca-i asa sensibila dar pe copil sa faca bine sa-l trimita ca n-are nicio vina. Greu trebuie sa-ti fie biata de tine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 696
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Baby, cel mai mult m-a deranjat si m-a scos din sarite cand mi-a zis ca nu il iubesc pe frate-meu si cand mi-a zis ca ii spune adevarul de ce nu poate veni aici, acela ca nu vrea sotul sa vina ei aici. Desi eu zisesem cu totul altceva, e o diferenta din "nu vrea prea des", la nu vrea niciodata. Si nici nu conteaza de fapt. Cel mic e atasat  f mult de sot si de mine, orice indiciu ca nu ar fi iubit ar fi dureros. Si cu ce l-ar ajuta?

 

Eu am invatat-o mereu pe mama sa ii spuna lui ca el e iubit de ta-so, chit ca ta-so nu a mai venit de la 3 ani si il doare in cur, mereu i-am spus cat de mult il iubeste, dar ca e plecat din tara si cand o sa vina in RO, o sa il caute si tot asa. Probabil cu timpul, cand creste si e pregatit psihic isi va da seama singur ce poama e ta-so, dar am considerat cat era si inca e mic, el are nevoie sa stie ca e iubit, de toata lumea. Asa mi se pare mie armonios sa creasca un copil, nu cu teama de abandon si vina de ce nu e iubit.

 

Eu am trait cu lumea din jut denigrandu-l pe tata, ca era betiv si nu ii pasa de mine si nu ma iubeste ca nu vine si cu mana pe inima iti zic ca nu mi-a folosit la nimic, ba din contra.

 

E bine ca ai rezolvat cu posta si cand mai ai d-astea, apeleaza la noi fara probleme!

 

Sim: daaaa, cam toata lumea in jur e sensibila, uff.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...