Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 15


Recommended Posts

  • Răspunsuri 696
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Baby, am încercat sa fiu, dar ea are orgoliul mai mare și eu am cedat mereu pt ca sa am liniște.

 

Vreau sa va pun niște print screen uri de pe un grup unde o mămică întreba cum sa ne crestem copiii cu stima de sine și cum sa procedam când au tantrumuri și ar arunca cu fundul de pământ. Răspunsul mi se pare genial, în prima parte se aplica și pt copiii adulți . tipa care răspunde e psiholog.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cur mare

http://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.gifIMG_20140714_104024.jpg

 

Cur mare pazit:-)

http://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.gifIMG_20140714_104048.jpg

 

Baby scuze ca-ti arat iara curutzu':-)

Ce chilotzi faini aveti! Si ce paznic strasnic!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mes, cotat ca se aseamănă. Și mama e departe. Și ea a fost învățată cu mine (am locuit împreuna pana am avut eu 27 ani). Sper sa înțeleagă și a mea pana la urma.

 

Am vb cu mamaia so i-a zis ca o sa vina sa închirieze ceva sa îl aducă pe alta micu la mare și sa ma vadă pe mine și bb.

 

Sa vad cum o împac cu soțul.

 

Dar "abia aștept" sa îmi iau reproșuri și doza de manipulare prin vina ca am făcut-o sa sufere iară

Arry, va trebui sa suporti reprosurile astea o vreme :(

Daca esti sigura ca vrei cu sotzul orice ar fi, merita! O sa inteleaga pana la urma, chiar daca pe tine te va durea sufletul. N-ai ce sa faci, se pare ca asa-i viata... Si noua ne va fi greu cand vor fi copilasii nostri mari, dar va trebui sa-i ajutam sa traiasca pe picioarele lor. Si noi...sa ne vedem de ale noastre. Fiecare cu viata si prioritatile lui. Parerea mea...asta fara sa insemne ca nu-mi iubesc mama si ca nu mi-e dor de ea si ca nu plang uneori ca nu e langa mine cand am nevoie... asta-i viata! Castigi pe o parte, pierzi pe alta. Cert e ca nici ea nu ma iubeste mai putin, chiar daca se imbufneaza.

Tu fa eforturi sa fie bine, dar nu depasi anumite limite, caci tot impotriva ta se vor intoarce lucrurile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...