Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 15


Recommended Posts

Ce diferenta fata de mama, care nu vine la mine nici rugata, sa nu ne deranjeze...In schimb are de tras cu frate-meu si cu cumnata-mea iar eu cu soacra.....deci lumea e la fel peste tot, cu mici exceptii..

Easy, nici a mea nu vine :( nu prea venea nici inainte sa ma marit, dar dupa aia nici atat... Si mie imi pare rau si sufar, dar, na, daca asa e ea... Dar la inceput a fost imbufnata, mereu avea de comentat ceva despre sot sau despre cum facem noi doi. Pana cand am zis ca asa nu merge treaba, ori are incredere in mine ca doar ea m-a crescut si educat, ori nu are si-atunci ma supar si eu.. A decis ca are :) si nu-i pare rau...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 696
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mes, mulțumesc din suflet pentru mesaj.

Soțul știu ca merita. Șibb meu merita un tata. Maica-mea a crescut fără tata, eu fără tata, îmi doresc sa fim o familie armonioasa și pe buna dreptate zicea soțul aseara ca 80 % din certurile noastre sunt pe motivul soacra sa

 

Dar și maica-mea merita și fratele sa avem o relație armonioasa. De nu ar fi atâtea orgolii la mijloc și ar fi mai multa înțelegere din ambele părți.

 

Om vedea ce va mai fi

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mes, mulțumesc din suflet pentru mesaj.

Soțul știu ca merita. Șibb meu merita un tata. Maica-mea a crescut fata tata, eu fără tata, îmi doresc sa fim o familie armonioasa și pe buna dreptate zicea soțul aseara ca 80 din certurile noastre sunt pe motivul soacra sa

 

Dar și maica-mea merita și fratele sa avem o relație armonioasa. De nu ar fi atâtea orgolii la mijloc și ar fi mai multa înțelegere din ambele părți.

 

Om vedea ce va mai fi

He he, Arry, cineva tre sa sparga cercul asta vicios... In cazul nostru, am decis ca eu voi fi aceea :) Pana acum mi-a iesit!

Iti doresc din tot sufletul sa ai parte de armonia pe care o doresti! Cateodata insa o obtinem greu, dar e cu atat mai pretioasa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baby, Julia, bravo pt bănuți.

 

Julia, nu înțeleg de ce ați ieșit pe minus, nu se prea mai iese pe minus acum. Și nici nu știți care cât a dat, ceea ce e nasol dacă veti avea de mers pe la nunțile celor veniți la tine, nu știi cât sa dai. Noi am primit mult de la cei care urmează sa aibă și ei nunti, în aug avem una și au dat 2000,atâta trebuue sa trimitem și noi, ca nu prea am curaj cu bb de 5 luni la București, la nunta.

 

Ati fost careva la nunta cu bb? Cum e cu muzica tare și cu fumul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa fiu din nou fericita!

 

De ce e atât de greu??? Off, daca nu m-am saturat. O sa imi revin vreodata, oare?

Alex, draga mea, ca tot sunt in mood-ul asta cu sfaturi :) nimic nu se pierde, totul se transforma ! :) Bineinteles ca o sa-ti treaca si vei fi din nou tu si happy! Rabdare si un pic de efort acum! Haide, sa ne zici ce ai mai facut, daca ti-ai gasit pe cineva cu care sa poti face terapie. Daca vrei, pot incerca si eu sa caut in tara pe cineva cu recomandari. Pot sa intreb prin reteaua mea de prieteni. Sa-mi zici daca vrei.

Si zi-ne ce nazbatii mai face Alexander, l-am vazut pe Fb, un baietel asa mare! :)

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mes, apreciez sfaturile si grija voastră, a tuturor dar nu cred ca o sa ma fac bine prea curând. Nu-mi vine sa cred cât de slaba pot fi! Cred ca o sa ma duc la spital iar dar nu vreau pastiileee, ma apuca groaza.

As prefera psiholog aici, ca sa ies din casă. ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mes, apreciez sfaturile si grija voastră, a tuturor dar nu cred ca o sa ma fac bine prea curând. Nu-mi vine sa cred cât de slaba pot fi! Cred ca o sa ma duc la spital iar dar nu vreau pastiileee, ma apuca groaza.

As prefera psiholog aici, ca sa ies din casă. ..

Ei, Alex, ai sa vezi pana la urma ca nu esti deloc slaba! Doar ca acum nu crezi suficient in tine.

Da, ideea cu psihologul acolo ca sa mai ai iesi pare una f potrivita. Parerea mea ca merita sa incerci si cu unul de limba materna, in plus, un psiholog roman are sanse sa cunoasca ceva mai bine psihologia unui roman (cred ca sunt foarte diferite culturile ro si daneza) si asa poate te-ar ajuta mai bine. Poate poti sa le imbini pe.amandoua? Na, zic si eu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arrya, teoria-i tare misto. Pusul in practica e mai greu. Nu intotdeauna ai rabdarea necesara. O sa-i mai tragi si cate o scatoalca la funt ca esti om, nu robot.

 

Alex, ti-am mai spus ca depresia e boala oamenilor puternici. Cheia vindecarii e chiar creierul tau. Medicamentele si psihologul nu fac minuni contrar vointei tale. Asa mi-a spus psihiatra. Ca sa te vindeci trebuie sa ajuti tu tratamentul sa-si faca efectul. Altfel nu rezolvi nimic. Stiu ca-i greu. Am trecut si eu prin asta. Dar eu am .....nu stiu daca-i defect sau calitate. Sunt foarte optimista de felul meu. Cateodata sunt utopica. Dar eu cand am luat prima pastila am si fost sigura ca o sa ma vindec. Mi s-a schimbat starea de spirit intr-o jumatate de ora. Daca ai atitudinea asta negativista nu faci mare branza. Schimba-ti-o.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...