Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 15


Recommended Posts

Alex, tu dupa ce fel de trauma trebuie sa te vindeci? Nepotica mea are tot felul de alergii (probabil una reala restul inchipuiri ale cumnata-mii) si in sfarsit a fost la psiholog si psihologul i-a spus ca bebelusii cu arlegii au in general mamici care au suferit anumite traume (in special psihice) in timpul sarcinii....ei i s-a spus ca va avea copilul sindrom...nu stiu de care, i-au facut analizele prost la dublu test ( nu s-a respectat protocolul, i-au luat sange in s 12 si eco in s 8!! etc, si a facut nenumarate ecografii iar ea nici acum nu constientizeaza ca acest copil este f sanatos, il duce pe la toti doctorii, etc....

 

Practic ce te framanta? esti doar obosita? Du copilul la cresa daca nu ai ajutor, nu inseamna ca esti mai putin mama sau o mama iresponsabila, din contra: te ingrijesti copilul sa fie ingrijit si tu sa te faci bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 696
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

si eu am auzit de Insanity, ca e foarte eficient, dar si solicitant. Nu stiu daca as incepe direct cu un program din asta. Didi, la tine cum e?

 

stai ca acuma am culcat copiii si ma apuc :) Sunt convinsa c-o sa-mi iasa ochii din cap, dar am nevoie de asa ceva. Dc reusesc sa fiu disciplinata cu sportul si mancarea 2 saptamani dup-aia o sa-mi fie mult mai simplu sa continui. E ca la  Baby cu renuntatul la tigari :)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baby, nu stiu cat de puternica sunt daca sunt depresiva....si eu simt ca si Alex ca nu mai ies....nu mai vad nicio luminita...stiu ca trebuie sa imi revizuiesc atitudinea, sa nu mai traiesc in trecut, sa nu mai incerc sa controlez lucruri care nu tin de mine (sunt control freak, i know) si ..poate...la un moment dat va fi mai bine. Dar nu poti sa nu te gandesti...

 

Alex, esti control freak? Ti-ai imaginat un bebe cuminte si el nu e?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!!

Baby si noua ne.au venit banii!!! 21 de mil!! Mai punem inca 4 si am scapat de datoriile cu nunta.

De banii astia ne luam centrala, dar na... ne.a mancat, acum ne scarpinam.

 

Julia, nu stii nici macar cat au dat nasii? M-ai facut tare curioasa..intr-adevar, nu prea se iese de obicei pe minus, dar tu esti unica...si sunt sigura ca va veti lua si centrala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si de la noi!

 

baby, ma bucur mult ca incep sa se aseze lucrurile si cu unguru, si cu banii. Am incredere ca o sa fie bine!

 

si eu am auzit de Insanity, ca e foarte eficient, dar si solicitant. Nu stiu daca as incepe direct cu un program din asta. Didi, la tine cum e?

Eu faceam P90x tot de la Beachbody inainte sa nasc, dar Insanity mi se parea cam mult, chiar daca aveam ceva conditie fizica. Intr-un antrenamnt de cardio alergam 10 km lejer. Iti recomand sa incepi cu P90x sau cu Chalean Extreme. Imi placea mult de fata asta. Cauta pe torrenti sau pe youtube.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...