Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 15


Recommended Posts

Cocho, ba sa stii ca se satura cat pt toata noaptea. Si mie imi parea greu de crezut.

Doamne, cat de bine e sa alaptezi. Abia dupa ce am reusit sa alaptez exclusiv, am realizat cat ma chinuiam inainte cu bibe, lp si muls.

Andika, imi vine sa te pup. Nu stiu ce faceam daca nu te.ai fi "laudat" cu progresele tale

si eu la fel simt juli. cand era sa renunt, hop si tu ca ti-a iesit, si nu m-am lasat. e drept ca mie mi-a iesit exclusivul dupa cele 5 zile de spital, dar noroc ca nu era strain de san, ca ma chinuiam inainte.

sa nu mai vad pompa si biberoane. eu inca nu am atata vechime in alaptat cata ai tu si inca ma stresez cu "se satura nu se satura". dar uda scutece, are 2 kk pe zi, vorba lu' poca, daca iese, trebuie sa si intre. si mai si suge putin, in 5 minute e gata. dar si alaptez de vreo 8-10 ori ziua si 4-5 noaptea. dar tot e mai bine ca mulsul.

 

parca parca are ceva treaba expresia "experienta minunata" cu alaptatul:)))) (ca nu intelegeam noi care-i faza).

daca ne vedem vreodata in viata asta, tre' sa ne imbatam:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 696
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

cat am fost gravida, i-am comandat lui Z niste sosete. din frotir, in culori vesele, cu dungi. erau 5 sau 6 perechi intr-un saculet de plasa, din ala care se baga la masina de spalat (sa speli sosetutele in el, sa nu le inghita masina).

si mai vreau, si nu gasesc site-ul. mi-e o ciuda de mor. le caut de 1 saptamana. si erau singurele pe care nu si le scoate prin frecarea picioarelor. nu m-am laudat cu ele cand le-am cumparat? nu si-a mai luat nimeni?

(acuma fac ca gina cu scooterul):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io nu va inteleg si pace. Stiu ca pt bebe e mai bine sa fie alaptat dar pt mine a fost foarte incomod. Prefer biberonul si lp.

baby, la mine dureaza 5 minute 1 alaptat. si cu biberonul stateam minimum 15 minute. si ala trebuia preparat/spalat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Prefer biberonul si lp.

Masochism [soricel]

 

Io nu te inteleg si pace. Scanceste, hop cu butonul in gurita, ea motaie, eu la fel, toata lumea-i fericita.

Cu lp spala bibe, sterilizeaza (bine, tu doar le speli, dar tot e munca), prepara, fie zi fie noapte.

Cand nu e lm inteleg, dar sa spui ca preferi bibe ............ [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

(acuma fac ca gina cu scooterul):)

[soricel]  Mai trebuie sa fredonezi o soseata, poate ne prindem de care sunt [:-)))]

Eu am luat multe soseste (he he he) de la Lidl, si pentru mine si pentru Mihai, dar Mariei chiar ma gandeam acum ca nu prea am asa mici si de fetita, nu se asorteaza la palariuta :)))

Tre' sa-i iau si ei azi :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Masochism [soricel]

 

Io nu te inteleg si pace. Scanceste, hop cu buntonul in gurita, ea motaie, eu la fel, toata lumea-i fericita.

Cu lp spala bibe, sterilizeaza (bine, tu doar le speli, dar tot e munca), prepara, fie zi fie noapte.

Cand nu e lm inteleg, dar sa spui ca preferi bibe ............ [batcap]

pana nu mergea alaptatul, si stateam cu orele, asa ziceam si eu. si chiar era mai usor cu bibe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...