Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 15


Recommended Posts

Ufff cand va aud ca nu papa bebeii....al meu nu se mai opreste.

 

Avem vreun bebe cu dintisori? La noi cred ca se apropie momentul. Este fff agitat, plange mult si des, roade tot ce poate. Nu mai suge pumnii ca pana acum ci baga cate un degetel si freaca gingia. Si baleste ffff mult. Gingia de jos este alba, de fapt de vad 2 pete probabil unde vor iesi incisivii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 696
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vreti continuare telenovelei horror? Ma sunase mai împăciuitoare, sa îmi zică planurile, ca vine și își ia garsoniera, ca a găsit cu 50 lei, dar vine în august ca nu are bani acum, apoi a început sa ma întrebe ce știe soțul din treaba asta și sa zică ca ar fi putut sa dea un mesaj sa zică măcar asa, ceva de genul, dacă am greșit cu ceva, va rog sa ma scuzați.

Dintr-una în ajuta, din nou, a ajuns sa facă criza, sa ii vina rău da urle, sa plângă. Sa ma suna frate-meu ca din cauza mea e mami jos cazuta și ii e ră. Doamne îmi tremura carnea pe mine, ca la nebuni. Atâta ssuferință pana la durere fizica doar ca ti*a zis fi-ta una alta. M-a sunat după criza sa îmi zică ca am comis-o grav, n-a înțeles nimic din toată discuția.

Eu sunt socata.

 

Concluzia e, Alex, fără sa te superi sau sperii, fa ceva, ca maica-mea după naștere început ușor ușor cu crize de genu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Oricum, sunt sfâșiată pe dinăuntru, ma ajuta numai sa am mintea ocupată, stau pe tel, citesc diverse, ma joc cu bb.

Tu ar trebui sa fii linistita, insa am impresia ca mama (inca) are un puternic ascendent asupra ta, altfel nu te-ai consuma atat.

Ai familie, e normal sa nu va puteti vedea cand si cat vrea ea si TREBUIE sa inteleaga asta, iar tu trebuie sa iti linistesti constiinta, tu faci tot ce se poate sa impaci pe toata lumea, nu ar trebui sa te mai consumi atat [pup]

Arrya, daca tu esti linistita si impacata cu deciziile luate, nu se poate sa nu o faci si pe ea sa inteleaga ce e de inteles.

 

Oricum este o persoana extrem de dificila, dupa cum o descrii tu si stau sa ma gandesc si la cunostinte de-ale mele (femei mai tinere sau mai trecute) care sunt cam la fel si sunt singure si se plang de starea asta, insa nu realizeaza ca, in majoritatea cazurilor, ele sunt de vina pentru ceea ce li se intampla.

Ti-au mai zis cateva fete, fii mai radicala, subliniaza-i ca prioritatea ta e noua familie, o va durea o vreme, nu iti va vorbi, insa va intelege pana la urma si va accepta.

 

Of, Doamne, de ce-o fi asa de greu uneori, tocmai cei dragi nu inteleg :(

Pune-o sa-si vanda ce are la Craiova si sa cumpere in Constanta, pe langa oras, sigur sunt si zone cu preturi mai accesibile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf Arrya, stiu cum este. Si mama mea este cam la fel. Dar eu am ales sa ii dau ignore. Stam in acelasi oras, ne vedem si vorbim ff rar. De cand am nascut am fost la ai mei de 2 ori si mama la nii de vreo 3 ori. Tata nu a venit deloc. Vorbim la tel max o data pe saptamana. Sincer, imi este mult mai bine acum. Cred ca dypa o varsta majoritatea oamenilir o iau razna numai ca unii in ritm galopant. Nu te mai supars,chiar nu se merita. Consuma-ti energia si nervii cu familua ta si mai ales cu copilul tau pt ca el are mare nevoie de tine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar nasilor le=ai spus ca nici macar nu ti-ai acoperit costurile? Sau acum aveti ambasadele retrase si nu vorbiti? offff

Chiar, Julia.

Spuneai ca nasii v-au pus sa faceti nunta mare, ca va ajuta ei. In ce a constat ajutorul, adica au facut-o sau au fost doar vorbe?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar, Julia.

Spuneai ca nasii v-au pus sa faceti nunta mare, ca va ajuta ei. In ce a constat ajutorul, adica au facut-o sau au fost doar vorbe?

Prinde orbu' scoate-i ochii...eu cand am facut nunta mi-am facut calculele si am zis ca sunt prea saraca sa am lautari la nunta....plus ca ar fi castigat mult mai multi bani decat mine...si am ales DJ...eu am fost multumita.

 

Cand am fost nasi, mirii a trebuit sa ia lautari pentru fratele ginerelui, care e innebunit dupa lautari....a iesit o maneleala groaznica, lautarii si-au dublat tariful ( cred ca cerusera vreo 2000 euro dar din dedicatii au strans tot atat) iar mirii au plecat doar cu bani sa isi achite datoriile, desi am dat si noi un plic generos. Apropo, am fost cei mai zgarciti nasi ever, cred ca lautarii (manelisti ) care dadeau dedicatii peste dedicatii pntru nas si nasa au ramas cu buza umflata, cu greu au scos 50 ron de la "nasu". Cand incepeau cu "cersitul" si eu si barbatu'meu ieseam afara....Dar nu am fi indraznit sa le zicem mirilor ca vrem asa si pe dincolo...insa e clar ca dedicatiile s-au facut din banii pt plic, ca nu statea nimeni sa vina cu bani separati pt dedicatii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...