Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 15


Recommended Posts

Silvia [:-)))] [:-)))] .... auzi, tantaloaga [:-)))] [:-)))]

Nici eu nu stau sa sterilizez jucarii [batcap] , insa parca uneori imi fac griji, ca sta adesea in patul nostru si mai agata diverse jucarii pe care frate-su binevoieste sa le insire....... [smulgpar] , iar ea cum le prinde, cu le duce la gura, desigur.

De-aia nici pisicul nu-l las in casa, dar totusi, noi ami stam prin curte pe scaune/sezlonguri, Mihai mai pune si fundul pe jos, pe nisip, apoi venim in pat, unde stau si jucariile.

Of....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 696
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Doamne, ce dulci sunt copilasii astia, pe orice pun manuta, duc la gura...... si ce fericiti sunt cand le iese, cand nimeresc gurita [:-)))]

Primele organe de explorare a mediului sunt gura si limba :)

Voi stati sa-i paziti sa nu bage in gurita orice le pica la indemana? Vorbesc de jucarii din jur, care au mai stat prin pat/patut si nu sunt sterilizate.

Nuuuuu. Cu tot ecoli-ul nostru, ma incapatanez sa nu ma agit. Cand era bolnav am zis ca-l bag in bula si nu-l mai atinge nimeni. Dar mi-a trecut.:-) le spal la chiuveta cand le desfac prima oara. In rest....cand imi mai amintesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut mamici,

Gina, eu nu ma stresez, iar de sterilizat chiar ca nu m-as obosi.. si a mea baga jucarii, hainute, degetele, ale ei, ale mele, orice ii pica in mana.. ma uimeste totusi ca are o precizie extraordinara..mereu nimereste gurita.. ma asteptam sa fie ceva mai tantaloaga :))

Eu doar i-am spalat jucariile care se pot spala. Le molfaie pe alea. In rest, mai sunt accidente cu altele, dar rar. Nu prea am lasat-o sa bage degetele mele in gura, desi pt ea mainile mele si ale lui barbatu-meu sunt cele mai interesante jucarii. Le lasa instant pe celelalte...:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bujor, eu am avut vals (sotul este mare amator de dans, asa ca nu a fost greu) dar am ales un vals necunoscut, nici eu nu mai stiu cum se numea sau de cine era interpretat, dar am vrut sa fie ceva unic, nu ceva care se regaseste la mai multe munţi sau mai ales clasicele melodii alese de coregrafi. Initial, am cochetat cu ideea de a face o coregrafie pe un mix de melodii romanesti ale caror versuri ni se potriveau, dar am renuntat si am mers pe improvizatie,fara sa ne pregatim dinainte si zic eu ca a iesit foarte bine :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca tot vorbim de munţi, nunta mea a fost pentru mine cea mai tare petrecere la care am fost :))) au existat si anumite lucruri care ne-ar fi putut umbri bucuria dar am decis sa ma bucur fara sa-mi pese de nimic.. pentru certuri, nemultumiri, reprosuri si altele este timp inainte sau dupa, dar ziua aia nu se mai intoarce si e pacat sa o irosesti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea am lasat-o sa bage degetele mele in gura,

Nici eu, nu-s de acord cu asa ceva si evit pe cat posibil.

Bineinteles ca imi prinde mana si parca se arunca pe ea, nu stie cum sa o manance mai repede [batcap]

Daca tot nu iese lapte din degete, la ce bun sa le suga? [:-)))]

 

Mai are un gest care-mi place de mor: dupa ce suge pana isi umple burtica, da drumul la sfarc, se lasa cu totul pe spate, inclusiv manuta libera o arunca peste cap si imi arunca un zambet de-mi topeste inima  [m-a]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu, nu-s de acord cu asa ceva si evit pe cat posibil.

Bineinteles ca imi prinde mana si parca se arunca pe ea, nu stie cum sa o manance mai repede [batcap]

Daca tot nu iese lapte din degete, la ce bun sa le suga? [:-)))]

 

Mai are un gest care-mi place de mor: dupa ce suge pana isi umple burtica, da drumul la sfarc, se lasa cu totul pe spate, inclusiv manuta libera o arunca peste cap si imi arunca un zambet de-mi topeste inima [m-a]

Nu o las cu el in gura, o las sa mi-l prinda, il duce la gurita dar nu il suge, mai degraba il rontaie o data, de doua ori si gata

 

Ce gesturi de cuceritoare, Gina :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aida, tu parca vorbeai de intors.. in mod normal, le e mai usor sa se intoarca prima data de pe burta pe spate si apoi de pe spate pe burta, ca daca sunt pe burta e suficient sa se intoarca putin intr-o parte sau sa-si ridice putin fundul si cad ca placintele pe spate :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fete cu bbi mai mari (peste 2-3 ani), ai vostri sunt organizati (oare e o utopie?!!?!) cu jucariile?

Ca al meu m-a speriat cu insiratul jucariilor prin toata casa [smulgpar] ........ si ghiciti cine le aduna? :D

Il mai conving uneori sa le adunam impreuna, insa adesea ma impiedic de ele si le "arunc" eu rapid in dulapul cu jucarii.

Culmea e ca, atata vreme cat stau insirate, nu mai prezinta niciun interes, cum au disparut insa din fata lui, cum deschide sertarele si le scoate iar.

Oare si fata la fel o sa fie? [fri]

Poca, Vali, spuneti-mi va rog ca fetele sunt mai organizate :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...