Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 15


Recommended Posts

Ema, welcome back si la multi ani micutei

Suzie, intreb si eu, daca i-ai da din acelaşi san la mai multe mese? Eu mai fac asa, ca ea niciodata nu termina laptele dintr-un san la o singura masa. Mie mi se pare ca sunt totusi prea micuti pt diversificare la varsta asta..in primul rand ca nu sunt pregatiti sa digere alimentele inca si, in al doilea rand, dupa experienta mea cu siropurile mi-am dat seama ca nu e pregatita nici sa inghita.. cred ca as prefera LP daca as fi in situatia de a nu putea continua alaptarea.

Si da, si eu consider ca orice altceva dat la copil in afara de lapte e diversificare :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 696
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  

 

 

 

SUZIE, nu as incepe diversificarea, as mulge un pic sa ajunga bb sa suga lapte consistent. Intreaba si pe facebook la clinica de alaptare.

 

Ema, daca l-as avea doar pe el as incerca multe...dar sunt singura cu amandoi acasa si nu e chiar usor, de aceea fug si de diversificare..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suzie, cum anume v-ati dat seama?

Posibil ca si eu/ mica mea am aceeasi problema. Cum sa verific?

 

Pai era f agitat ziua, nu dormea decat reprize scurte si la san se enerveaza la un moment dat si nu mai vrea sa suga orice i-as face...am consultat doi pediatri si amandoi au avut aceeasi parere..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, stiu cu ce se mananca diversificarea..mai am unul de doi ani jumatate pe care l-am diversificat ca la carte...dar aici e altceva, copilul e sub greutate, mananca laptele prost...o sa-l diversific cat mai aproape de 5 luni si nu mi se pare chiar asa devreme...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor!!!!!

 

Eu azi dimineata am fost la ORL la control SINGURICA, adica pt prima oara de cand am nascut fara bebe in masina. Au ramas barbatii mei acasa si eu am evadat nitel. Am bagat 140km/ora ca in tinereturi, fapt care a dus la umplerea tzatzucilor mele pana la refuz la 2 ore dupa ce bebe abia le golise pe amandoua. Am ajuns sa ma simt dupa o vizita la ORL ca dupa o sesiune zdravana de shopping+un cocktail la terasa cu fetele :))))))))) M-am dus la vale rau de tot.... [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...