Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 15


Recommended Posts

Annna ce papusica ascundeai tu acolo. Mie mi se pare ca seamana putin cu Maria Ginei. [il]

 

Athosik e un scump piticul tau. Are fata de poznas [soricel]

 

LE: Athosik iarta-mi neuronul ametit, e o scumpa fetita ta si are fata de poznasa [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 696
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pai era f agitat ziua, nu dormea decat reprize scurte si la san se enerveaza la un moment dat si nu mai vrea sa suga orice i-as face...am consultat doi pediatri si amandoi au avut aceeasi parere..

Merci. Mda, si a mea se incadreaza la descriere...cu diferenta ca ea ar sta la san toata ziua si toata noaptea daca s-ar putea. Si pediatra mea s-a grabit sa-mi zica de diversificare si de suplimentare cu lp.

Aseara i-am dat supliment ca mi se parea ca nu mai e nimic in sani. Am crezut ca fiind lp o sa-i ajunga, o sa doarma mai mult...etc...Deloc! S-a trezit mai des azi noapte decat pana acum. Oare chiar sa n-am suficient lapte? Tocmai cand imi parea ca ne-am reglat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la calculator (de obicei intru de pe tel) si incerc sa pun si eu o poza cu Ilinca la implinirea a 4 luni.

 

ili 4 luni.jpg

Vai, da ce finutza domnisoara...o scumpete...

 

Azi face si edy 3 luni...ce repede a trecut... andreas mi-a aratat ca are 3 ani si ca peste cateva luni va implini 5 ani;))...asa zboara timpul, imediat ne trezim cu ei la scoala...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Easy, daca asta e parerea voastra despre mine, ca la mine prieteniile sunt dupa cum bate vantul si dicteaza interesele.....atunci eu nu mai am ce cauta aici. Daca csabi ar intra aici si arvedea ce am spus despre el mi-as asuma. Romaneste vorbind, gura bate curul asa ca probabil mi-as trage doua perechi de palme si asta e. Diferenta e ca in cazul ala vina mi-ar apartine.

 

Mes, m-ai intrebat cu ce m-ar fi ajutat daca si-ar fi cerut scuze. Probabil ca as fi inteles ca a fost fara intentie si mi-ar fi trecut supararea pe loc pt ca cineva a dat de pamant cu viitorul meu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ema, bine ai revenit si bine ca ati scapat de toate relele.La multi ani, bbi! :)

 

Multu

 

Buna tuturor! Mai apar si eu din cand in cand, desi recunosc ca va citesc destul de des. Am intrat sa ii urez Emmei, nascuta in aceeasi zi cu Ilinca mea, sa creasca mare si sanatoasa. La multi ani!Acum, pt a face o comparatie, acum o sapt a mea avea 6500 g si 62 cm, este deci mai micuta.In alta ordine de idei, suntem si noi pe alaptare exclusiva de aproape o luna si, intr-adevar, cum vorbeati voi pe aici, e mai usor asa decat cu biberon. (Am experienta biberonului de la fata cea mare -4 ani). Si tot veni vb de fata cea mare - nu este, din pacate, ordonata. Rar si - de obicei - santajata cu ceva isi strange singura lucrurile.Va pup pe toate si pe bebei!

Multu si tie. Si voua la fel. Felicitari legat de alaptatul exclusiv. E f simplu asa.

  

 

E si normal sa nu folosesti cuvinte urate cand ai copii. Noi nu foloseam nici macar 'ur sau nu dracuiam deloc nici in familie la mama si nici de cand m-am casatorit.Idem.Deci nu se pune problema. Ziceam la naiba inainte de copii, acum doar ce pisici.Eu tot cu pisici sunt, sau cu branza [batcap] Mai aveam prostul obicei sa zic "mama ma-sii de treaba" pana cand l-am auzit pe Mihai de cateva ori chinuindu-se si el sa zica "ma-sa ma-sii de teaba".......... nici nu stiam daca sa rad sau sa-i explic ce si cum.De atunci ma autocenzurez, ca iregistreaza tot ce aude [fri]

  

Of, manca-te-ar mama de bunicuta [pup]Sim, avem copii mici, asa ca...... SUNTEM tinere (inca), macar pentru ei :) Fetelor, m-ati dezamagit profund cu dezordinea si la fetite [alcool]Eu trageam mari sperante ca Maria o sa fie mai organizata si o sa scap de harababura din casa, ba chiar, in visele mele cele mai frumoase, imi inchipuiam ca-l invata si pe Mihai sa fie la fel.Utopic, nu?

Intr-o zi, aici in ro, mi-a scapat un fu_u-ti gura nushstiu cui. Cred ca vb cu sora mea despre asistentul meu incompetent de la munca pe care il vreau dat afara. M-a auzit Oani si era amuzata ca am zis flori in gura. Asa a inteles ea. Asa ca atentie. Btw asistentul zboara, o iau pe sora mea in loc full time.

gina, chiar asa. Eu sunt tanara forever. Dap, te dezamagesc, dar nu e totul pierdut. Noi inainte de culcare mereu a em tidy up time.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...