Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Despre infectiile urinare ?!


Recommended Posts

Este vorba de tatal meu.

Care are 74 de ani.

Si care pe langa diversele lui probleme de sanatate, diabet, tensiune, ulcer, are aceasta problema cu infectiile urinare care revin si revin si revin.

Rinichii lui nu functioneaza bine, de fapt doar unul e functional, insa acum e curat, fara nisip sau pietre.

Diabetul il tinem sub control cu medicatie si dieta adecvata, la fel si tensiunea. Ulcerul este ceva nou in meniu, dar cu medicatie si regim, nu are probleme acum si speram sa se vindece (era de 1,5 cm).

 

Problema majora insa sunt infectiile astea urinare.

Ultima m-a speriat de-a dreptul, deoarece a facut blocaj din cauza prostatei inflamate si a stat internat. Azi a fost la control la urolog, are 10 zile de antibiotic si i-au spus ca e ok, nu necesita operatie.

 

As vrea sa le prevenim, ever after.

 

Accept sfaturi si indicatii , poate aveti mai multa experienta [flo]

 

 

 

  Eu ii fac in fiecare dimineata ceai de cozi de cirese, si bea cca 750 ml. Mai bea si cca 250 ml lapte.

Apa mai consuma in timpul zilei, nu as sti spune insa ce cantitate ...

Nu adaug deloc sare in mancare, condimente nici atat.

 Am citit ceva pe net despre extract de merisor (?!) insa nu am experienta si articolele sunt de tot felul si soiul, nu stiu ce sa fac :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dana, initial urologul spunea ca e de la rinichi, apoi nefrologul a zis ca nu, ca e de la prostata, insa dimensiunile inca nu reprezinta risc si nu trebuie operatie. Asta fu verdictul azi. Inca nu am ajuns acasa sa vad exact actele.

 

(simt ca e ceva ce nu pot eu controla si de aici atacul meu de panica si nevoia de a face si altceva, sa fie el ok :-), asa ca sunt dispusa sa caut si bilute si trilute naturiste :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deja de dimineata am avut show, ca el nu poate bea atata ceai ... desi i am lasat doar 2 cani (500 ml , cozi de cirese).

Medicul i-a spus ca e ok si ca se revad in octombrie ... asa ca el se simte acum pe val ... trebuie sa il cobor de acolo ... cu tinctura de merisor si cu propaganda pentru ceai.

[fri]  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...